Stipe Miocic i Israel Adesanya
Stipe Miocic i Israel Adesanya

Konflikt pomiędzy Israelem Adesanyą (MMA 18-0), mistrzem wagi średniej i Jonem Jonesem (MMA 25-1-1NC), mistrzem wagi półciężkiej UFC narasta. Zawodnicy nie szczędzą sobie mocnych słów, ale do ich ewentualnej walki jeszcze bardzo daleka droga.

W audycji Submission Radio, Eugene Bareman, trener Israela postanowił też nieco podrażnić się z Jonem Jonesem i powiedział:

Jon Jons pokazał, że nie ma ochoty iść do wagi ciężkiej. Ociąga się, żeby wykonać ten krok. Israel by się tak nie zachował. Israel może iść do wagi ciężkiej i zawalczyć ze Stipe Miocicem. Wzięlibyśmy tę walkę Jonie Jones. Jeśli ty nie chcesz, możesz dalej sobie siedzieć w wadze półciężkiej. My przeskoczymy twoją kategorię i weźmiemy walkę ze Stipe.

Bareman dodał również, że takie starcie i wygrana byłaby niesamowitym osiągnięciem.

Jeśli mamy mówić o jakimś super starciu, mówmy o walce ze Stipe. Mówmy o wejściu Israela do wagi ciężkiej. Czy ktoś kiedyś zdobył dwa pasy przeskakując dwie kategorie wyżej? To byłaby historia.

Na razie jednak najbliższym rywalem Israela najprawdopodobniej będzie Paulo Costa (13-0).

12 KOMENTARZE

  1. Rok 2015, Dana White, Joe Rogan i dziennikarze MMA: "Ronda Rousey może iść do wagi ciężkiej i wygrać z Cainem Velasquezem. Może walczyć z facetami. Jest najlepszym zawodnikiem ever."

  2. Za duzo gadania ze strony sztabu Israela. Chce walczyc ze wszystkimi, we wszystkich kategoriach nagle. Niech obroni pas najpierw, niech jego mistrzostwo nabierze troche wartosci, i ewentualnie wtedy mozna cos robic. Jest Costa, jest Cannonier do przejscia poki co.

  3. Ile można pierdolić? Miocic by Adesanye zgwałcił w parterze i tyle.

    On by go pewnie gwałcił już na stojąco. Ja na razie czekam na to co Israel pokaże w najbliższych obronach pasa.

  4. Kurcze gadanie dla gadania. Oby UFC tę walkę zestawilo. Ciekawe jaka miałby minę gdyby naprzeciwko Stipe stanął. To jest ogromna różnica siły.  Taki DC Miocic czy Blaydes obalili by go bez większych problemów a następnie g&p i po walce. Adysanya jest po prostu zbyt słaby fizycznie aby dać radę bykom z HW.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.