Niezwykłą okazję do zobaczenia Królów Sandy będzie miała publiczność płockiej Orlen Areny. 16 czerwca odbędzie się II Gala Kings of Sanda, podczas której zawodnicy będą walczyć o prestiżowy pas Międzynarodowego Mistrza Polski Sandy Zawodowej.

Widzowie będą mieli możliwość podziwiać między innymi niebywałą i spektakularną rywalizację pomiędzy Piotrem Woźnickim a Lukasem Wolfem, czeską legendą K-1, a także Łukaszem Rajewskim a Artiomem Voskoboynikovem „Pogromcą Polaków”.  Zawalczą także Yurij Dobko (+110 kg) oraz Tamara Hakov.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Andrzej Nowakowski, Prezydent Płocka oraz Adam Struzik, Marszałek Województwa.

Poziom sportowy Sandy – już wysoki, Kadra Polski jest najsilniejszą w UE – rośnie z miesiąca na miesiąc. Perspektywa występu olimpijskiego motywuje zawodników do jeszcze cięższej pracy na treningach. Przypomnijmy, Wushu – w tym Sanda – jest w gronie dyscyplin oczekujących na wejście do oficjalnego kalendarza MKOl. Trudno się zresztą temu dziwić, bo Światowa Federacja Wushu zrzesza 144 związki krajowe.

W Płocku będzie można się przekonać jak prezentują się na żywo nie tylko biało-czerwoni, ale także m.in. reprezentanci Białorusi i Czech. Warto dodać, że lata 2010-2012 były niezwykle udane dla Polaków. Z Mistrzostw Świata i Europy przywieźli oni do kraju 46 medali. Bohaterów tych zmagań nie zabraknie również w Orlen Arenie. Rankingowy tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Sandy Zawodowej to ważny pas w kolekcji. Podczas I Gali Kings OF Sanda zawodnicy pokazali światowy poziom walk i nie inaczej będzie tym razem – a to gwarantuje niezapomniane emocje!

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.