Wiele mówi się o potencjalnych kolejnych startach w oktagonie UFC legendy MMA, Georgesa St. Pierre’a, który w przeszłości był mistrzem dwóch kategorii wagowych organizacji. Podczas spotkania z fanami GSP jasno dał znać, że chciałby wrócić do klatki, aby zmierzyć się z niepokonanym Khabibem Nurmagomedovem.

Jeśli chodzi o walkę… Przez kilka ostatnich miesięcy moi agenci są w kontakcie z UFC. Chcą zorganizować mi pojedynek. To byłoby starcie z Khabibem Nurmagomedovem. Wiem, że on chciał walczyć ze mną, a ja z nim. Chodzi tutaj o szacunek. Dla mnie, jako sportowca, najbardziej ekscytuje mnie wizja pokonania kogoś, kto wygląda na niezwyciężonego. W tym samym jednak czasie to straszne, jednak jest w tym spora ekscytacja. Jestem w takim momencie mojej kariery, w którym muszę szukać motywacji. Według mnie Khabib to najlepszy zawodnik na świecie. Jest niepokonany. Wygrywa w świetnym stylu, dominuje każdą rundę. Nikt nie znalazł jeszcze jego słabości. Jest ciekawym wyzwaniem do rozgryzienia. Dla mnie jako zawodnika to bardzo ekscytujące. Jednakże UFC to biznes. Wiedzą, że mam 37 lat i prawdopodobnie niedługo zakończę karierę. Khabib jest młodszy. Ma sporo walk przed sobą. Z pewnością przyniesie im w przyszłości wiele korzyści z biznesowego punktu widzenia. Chcą go zatrzymać w UFC i ja to rozumiem… Nie chcą ryzykować. Ja robię to co dla mnie najlepsze, a oni patrzą na swój biznes. Tak to teraz wygląda.

W ostatniej walce St. Pierre pokonał Michaela Bispinga na UFC 217, kiedy to zdobył tytuł mistrzowski kategorii średniej UFC. Potem jednak z powodu problemów zdrowotnych zwakował on pas, skupiając się na pełnym wyzdrowieniu.

18 KOMENTARZE

 1. W swoim prime to GSP robi jak chce Khabiba i to w parterze również. Dawać ich w półśredniej. To naturalna waga Żorża a i Nurma by się nie katował ścinaniem wagi. Mówiąc szczerze widziałbym ten pojedynek bardziej niż Khabib vs Tony ale tylko wtedy jeśli Ferg walczyłby z Conorem. Ale do tej walki i tak nie dojdzie więc.

 2. Nie zrozumiem ocb jeśli nie zestawią tej walki. Khabib po walce z CMG i tej rozróbie stał się bardzo popularny. Według mnie jeśli teraz by jego fame zakonserwować starciem z GSP, to (jeśli wygra) mamy kolejną gwiazdę robiącą milion PPV.

  Oczywiście jest ryzyko że przegra  ale z Tonnym też jest to ryzyko  może nawet większe, a jednocześnie nie ma takiego potencjalnego zwrotu.

 3. Nie zrozumiem ocb jeśli nie zestawią tej walki. Khabib po walce z CMG i tej rozróbie stał się bardzo popularny. Według mnie jeśli teraz by jego fame zakonserwować starciem z GSP, to (jeśli wygra) mamy kolejną gwiazdę robiącą milion PPV.

  Ja myślę, że Khabib sam nie jest w stanie wykręcić lepszych liczb niż Jon Jones.

 4. Nie wiem, nie wiem co myśleć o tym. George go stłamsi fizycznie i przeleży

  Nie świruj, dla mnie zapasniczo przewazalby Khabib, szansy GSP w parterze szukalbyn w poddaniu. Ogolnie walka moglaby byc albo mega wojna, ale równie dobrze mega zamułą. Ciężko to przewidzieć.

 5. Ja myślę, że Khabib sam nie jest w stanie wykręcić lepszych liczb niż Jon Jones.

  Dopóki nie zawalczy to można jedynie spekulować. Natomiast patrząc na skok popularności  Khabiba w social mediach jaki nastąpił po tej zadymie z CMG, można być optymistą. Dlatego mówię, że jeszcze jakby mu teraz dać GSP na podbicie rozpoznawalności, to mogliby z niego zrobić gwiazdę sprzedającą milion PPV samodzielnie.

 6. Natomiast patrząc na skok popularności Khabiba w social mediach jaki nastąpił po tej zadymie z CMG, można być optymistą. Dlatego mówię, że jeszcze jakby mu teraz dać GSP na podbicie rozpoznawalności, to mogliby z niego zrobić gwiazdę sprzedającą milion PPV samodzielnie.

  Nie wiem czy UFC nie obawia się czasem inwestować w Kabiba. To jednak muzułmanin, co jest w zasadzie antyamerykańskie.

  Dodatkowo duży wpływ ojca, który nie ma wjazdu do USA, mieszka na wsi z niedźwiedziami, a już zdarzyło mu się w mediach sugerować, że Kebab stoczy jeszcze ileś tam walk i kończy karierę.

 7. Jak dla mnie mogą zestawić Khabiba z GSP ale pod jednym warunkiem – najpierw Tony Ferguson bo mu się to ku..a należy

 8. Jeśli to nie będzie walka o pas to niech se Kebab walczy z kim chce,wyjebongo mam na te ich superfajty.Ale o pas ma walczyć teraz Tony.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.