Frankie Edgar waga
Frankie Edgar

Frankie Edgar, który podczas swojego debiutu w wadze koguciej organizacji UFC pokonał na punkty Pedro Munhoza, w kolejnym boju zmierzy się z Corym Sandhagenem i liczy, że zwycięstwo nad nim da mu szansę walki o pas.

Edgar od zawsze powtarza, że walka o pas jest jego głównym celem i nie inaczej patrzy na to przed nadchodzącym starciem.

Zdecydowanie chcę być mistrzem i walczyć z zawodnikami, którzy dadzą mi szanse na walkę o pas.

W rozmowie dla serwisu BJPenn.com Edgar przyznał, że liczy, iż najbliższe zwycięstwo zapewni mu walkę mistrzowską.

Myślę, że zwycięstwo nad Corym zapewni mi walkę o pas. To jest dla mnie idealne starcie do tego, aby katapultować mnie do walki mistrzowskiej.

Frankie Edgar zdecydował się na przejście do kategorii koguciej po trzeciej nieudanej próbie zdobycia tytułu mistrzowskiego w wadze piórkowej. W przedostatnim pojedynku mierzył się z „The Korean Zombie”, który znokautował go w pierwszej rundzie walki. W swojej karierze Edgar mierzył się z m.in. BJ Pennem, Charlesem Oliveirą, Chadem Mendesem czy Yairem Rodriguezem.

16 KOMENTARZE

  1. Miałem Franka za normalnego typa ale jak widać się pomyliłem. Koleś w ostatnich 5 walkach bilans 2-3. Dwa razy znokautowany a w ostatniej split z Munhozem gdzie większość widziała wygraną właśnie Pedro a nie Edgara. Nie wiem co tam się u Frankiego odkleja ale chyba tylko on sam wierzy , że może zostać mistrzem a w każdej następnej walce będzie walczył o pas.

  2. Edgar w ostatnich latach stał się jednym z najbardziej męczących i żenujących zawodników.Walczy w kratkę ale ilekroć wygra to przed następnym pojedynkiem głosi, że kolejne zwycięstwo da mu walkę o pas.Widać, że w końcu przyjmowanie razów na twarz zaczęło się odkładać, a beton w szczęce kruszeć.Mam nadzieję, że Cory go znokautuje i wykurzy z UFC bo ileż można słuchać jednego i tego samego?Miałeś człowieku świetną karierę ale czas kończyć.

  3. Uwielbiam Frankiego, ale to się robi męczące. Dobrze, że go Sandhagen wyjaśni i nie będzie żadnej walki o pas.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.