Raquel Pennington

Zdaniem byłego mistrza i komentatora UFC, Daniela Cormiera, walka mistrzowska o pas wagi koguciej kobiet pomiędzy Raquel Pennington a Mayrą Bueno Silvą powinna zakończyć się przed czasem. Triumfująca Pennington nie miała jednak zamiaru podejmować ryzyka.

Na gali UFC 297 w Toronto Raquel Pennington i Mayra Bueno Silva zmierzyły się w walce o zwakowany przez Amandę Nunes tytuł mistrzyni wagi koguciej. Pojedynek trwał przez długie pięć rund, a Bueno Silva szybko opadła z sił. Pennington doprowadziła do decyzyjnego zwycięstwa werdyktem sędziów, jednak Daniel Cormier zwrócił uwagę na to, że Amerykanka powinna była wykończyć tak wyczerpaną rywalkę:

Ta walka była dziwna, bo miałem wrażenie, że Raquel mogła skończyć Mayrę Bueno Silvę. Miałem wrażenie, że gdyby tylko się od niej oderwała i przeniosła walkę do stójki, mogła ją wykończyć.

Ale – jak wspomniała w wywiadzie po walce – była tak bliska zwycięstwa, że chciała do niego doprowadzić za wszelką cenę, nie ryzykować i nie obwiniam jej o to. Nie obwiniam jej. Wiem, jak mentalnie trudna jest walka o tytuł mistrzowski UFC.

Cormier zauważył też różnicę w doświadczeniu pomiędzy dwiema zawodniczkami:

Brak doświadczenia Mayry Bueno Silvy dał się we znaki w tej walce. Była bardzo szybko bardzo zmęczona. Spożytkowała zbyt wiele energii nie tylko w walce, ale także w trakcie podbudowania do walki, miała zbyt odrealnione oczekiwania i myślę, że bardzo szybko zdała sobie sprawę, że walczy na poziomie, którego wcześniej nie znała.

Raquel Pennington została mistrzynią w swojej osiemnastej walce pod sztandarem UFC. Debiutowała w tej federacji w listopadzie 2013 roku po udziale w programie The Ultimate Fighter 18. W tej chwili cieszy się serią sześciu zwycięstw z rzędu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Warszawski Antek
Warszawski Antek

Bellator
Featherweight

4,095 komentarzy 20,787 polubień

Ta walka była dziwna, bo kto to słyszał żeby kobiety po buzi się waliły :boystop:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Quairon
Quairon

Maximum FC
Super Heavyweight

1,782 komentarzy 3,847 polubień

DC szacun że to obejrzałeś, to chyba była najgorsza walka mistrzowska ever, żadna z nich nie powinna nawet powąchać pasa, Amand w formie by się po nich obu przejechał jednego wieczoru, kto wie może nawet którejś by bobasa trzasnął :jjsmile:

Odpowiedz polub