Dwukrotna pretendentka do mistrzowskiego pasa UFC oraz zawodniczka, która wzięła udział w pierwszej w historii walce kobiet w UFC, Liz Carmouche została w dyskusyjnych okolicznościach zwolniona z największej organizacji MMA na świecie.

Liz Carmouche, która jest również weteranką wojny w Iraku, na własny koszt pojechała do Waszyngtonu, aby spotkać się z żołnierzami i wspierać promocję sobotniej gali UFC na ESPN 7 która odbywa się w stolicy USA. Niestety w trakcie brania udziału w promocyjnych wydarzeniach, zawodniczka dostała wiadomość o zwolnieniu jej z kontraktu.

Carmouche (MMA 13-7, UFC 5-5) zaledwie 4 miesiące temu walczyła o mistrzowski tytuł wagi muszej z Valentiną Shevchenko. Przegrana walka o pas przerwała pasmo dwóch zwycięstw z rzędu Carmouche, ale pozwoliła jej podpisać nowy kontrakt z UFC który nie zostanie już uhonorowany.

Amerykanka brała również udział w historycznej, pierwszej walce kobiet w UFC mierząc się z byłą mistrzynią Rondą Rousey podczas gali UFC 157 w 2013 roku. W rozmowie z Mikem Bohem z portalu MMAJunkie skomentowała całą sytuację:

„Trochę mnie to boli” – powiedziała Carmouche. „Sprowadzili mnie tutaj żebym wypełniła te wszystkie obowiązki medialne związane z promocją gali. Na cmentarzu w Arlington uczestniczyłam w ceremonii. Sprowadzili mnie tutaj jako weterana wojennego i zawodnika MMA. Potem kazali mi iść do szpitala i rozmawiać z różnymi ludźmi na wielu różnych oddziałach – tylko po to, żebym dowiedziała się, że zostałem wcześniej zwolniona. Wiadomość o zwolnieniu w końcu do mnie dotarła.”

„To szalone, że robisz coś takiego” – powiedziała Carmouche. „Wzięłam wolne od pracy, aby być tutaj na własny koszt. Trochę to wszystko smutne. To, że zrobili to w taki sposób… Jestem tutaj z UFC i mogli po prostu ze mną porozmawiać, a dopiero potem powinnam usłyszeć takie wiadomości od mojego menadżera.

„Zwłaszcza w świątecznym okresie. Mam w domu czteroletnie dziecko. Moja żona jest w domu i chętnie spędzę z nimi ten czas. Biorąc tydzień wolnego od wszystkich obowiązków żeby tu być i dowiedzieć się o tym w ten sposób jest naprawdę beznadziejne. To że zrobili to w taki sposób nie sprawia, że czuje się z tym dobrze.”

Poniżej zdjęcie zawodników UFC biorących udział w promocji wydarzenia oraz wpis Carmouche w którym żegna się z UFC:

 

13 KOMENTARZE

  1. Jakis powod tego zwolnienia podali ?

    Są mega przeładowani zawodnikami. W ostatnim czasie poleciało chyba już kilkunastu zawodników w tym mocni weterani jak Melendez czy Safadine.  Podobno matchmekerzy UFC którzy decydują o tych zwolnieniach nawet nie wiedzieli że Liz jest w DC robiąc im darmową robotę.

  2. Czy tylko ja widzę w niej Fabera w dłuższych włosach? Na niektórych zdjęciach wyglądają jak rodzeństwo 😮 o:

  3. Czy tylko ja widzę w niej Fabera w dłuższych włosach? Na niektórych zdjęciach wyglądają jak rodzeństwo 😮 o:

  4. Są mega przeładowani zawodnikami. W ostatnim czasie poleciało chyba już kilkunastu zawodników w tym mocni weterani jak Melendez czy Safadine.  Podobno matchmekerzy UFC którzy decydują o tych zwolnieniach nawet nie wiedzieli że Liz jest w DC robiąc im darmową robotę.

    no trzeba zrobić miejsce dla nowych, taki to biznes niestety

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.