demian maia

Demian Maia (MMA 28-10), który podczas weekendowej gali UFC w Brazylii przegrał pojedynek z Gilbertem Burnsem (MMA 18-3), zapowiedział po nim, że jest bliski zakończenia sportowej kariery i może jego kolejna walka będzie ostatnią.

Zobacz również: Demian Maia nie zgadza się z przerwaniem sędziego, po kolejnej walce chce zakończyć karierę

W rozmowie dla serwisu MMA Fighting potwierdził swoje plany i wskazał też potencjalnych rywali na ostatni pojedynek w UFC.

Chcę jeszcze jednej walki, a potem pewnie zakończę karierę. Jest dwóch zawodników, z którymi mógłbym się bić. Pierwszym z nich jest Diego Sanchez. On od dawna chciał walki ze mną, więc w swoim ostatnim boju chętnie z nim się zmierzę. To byłaby dobra pożegnalna walka ponieważ on jest legendą.

Maia wskazał też drugiego przeciwnika, z którym mógłby się bić.

Drugim zawodnikiem jest Cerrone. To byłoby również interesujące starcie ponieważ on ma na swoim kocie jedno zwycięstwo więcej niż ja.

Donald Cerrone w swoim ostatnim boju przegrał szybko przez nokaut z Conorem McGregorem. Diego Sanchez natomiast wygrał przez dyskwalifikację z Michelem Pereirą.

14 KOMENTARZE

 1. Niech zawalczy 2x i problem z głowy. Maję fajnie się ogląda, nie jest zbyt porozbijany i dałby radę.

 2. Z Kowbojem bym go zobaczył

  Kowboj niech też się już odbuduje, bo dostaje samych z top.

  Za to z Sanchezem to byłby prima sort dla mnie.

 3. To byłoby również interesujące starcie ponieważ on ma na swoim kocie jedno zwycięstwo więcej niż ja.

  W rankingu walk zwierząt?:jarolaugh:

 4. Zawsze chciałem zobaczyć starcie z Diazem, oczywiście mam na myśli Nicka. Jeden myśli o emeryturze, drugi zdaje się, że z niej wraca (od lat) – to by mogła być dobra walka dla jednego i drugiego, a przy okazji dla starego fana starszego z braci Diaz, szczególnie, że zawsze ciekawiło mnie jakby wypadło jego BJJ na tle tak klasowego rywala.

 5. Szkoda że odchodzi. Niewątpliwie jest to zawodnik który w MMA zapisał kilka kartek historii. Pewne czasy mijają bezpowrotnie…

  W tym wypadku wygra i z jednym i z drugim.

 6. Kowboj niech też się już odbuduje, bo dostaje samych z top.

  Za to z Sanchezem to byłby prima sort dla mnie.

  Kowboj zawsze będzie miał czas żeby się odbudować. Sancheza już widzieliśmy na tle Chiesy. Maia, jeśli go nie podda, to zdominuje w parterze. Z Kowbojem byłoby ciekawiej

 7. Kowboj zawsze będzie miał czas żeby się odbudować. Sancheza już widzieliśmy na tle Chiesy. Maia, jeśli go nie podda, to zdominuje w parterze. Z Kowbojem byłoby ciekawiej

  Zgadzam się co do przebiegu walki z Sachezem. Nie za bardzo do odbudowania się Kowboja.

  On już się nie odbuduje.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.