David Branch został po raz drugi w karierze zwolniony z organizacji UFC. Tym razem powodem zwolnienia zawodnika z kontraktu jest wpadka dopingowa o której informowaliśmy wczoraj.

Były mistrz organizacji WSOF w wadze średniej został zwolniony z kontraktu dzień po tym, jak amerykańska agencja antydopingowa (USADA) zawiesiła go na dwa lata za oblany test antydopingowy. Zwolnienie zawodnika z kontraktu w przypadku długiego zawieszenia nie jest regułą w UFC, jednak w tym wypadku doszło do rozwiązania umowy.

Branch (22-6) oblał test antydopingowy 24 maja kiedy próbka wskazała pozytywny wynik na ipamoreline. Jest to hormon wzrostu stosowany przez sportowców w celu zwiększenia swojej wydolności i znajduje się on na liście zabronionych substancji WADA.

Amerykanin został zawieszony przez USADA miesiąc po wycofaniu go z zaplanowanej walki z Andrew Sanchezem na gali UFC w Vancouver. Według nowych przepisów USADA, organizacja nie ogłasza wpadek zawodników do czasu zakończenia swojego dochodzenia.

Dwuletnie zawieszenie teoretycznie wyklucza Brancha z walk MMA do 26 lipca 2021 roku ale decyzja o tym czy zostanie ono uhonorowane zależeć będzie od poszczególnych komisji sportowych i organizacji MMA do jakiej trafi zawodnik. W praktyce oznacza to, że Branch będzie mógł bez problemu walczyć dla nowego pracodawcy.

Zawodnik zamieścił na swoim Instagramie wpis w którym sugeruje fanom, żeby nie wierzyli we wszystkie informacje na jego temat i obiecuje w najbliższym czasie wyjaśnić swoją sytuację.

15 KOMENTARZE

 1. Jak już piszecie to piszcie nieco dokładniej, wpadł na peptydzie 3 generacji wpływającym na produkcję hormonu wzrostu.

 2. W sumie to poszli mu na rękę wypierdalając go teraz. Mogli to zrobić za 2 lata, dzień przed zakończeniem zawieszenia.

 3. Nie zaczynajcie z tym KSW znowu. Kiedy ostatnio jakiś topowy zawodnik został tam zakontraktowany ?

  Im nie trzeba topowych zawodników zatrudniać. Oni sami takich tworzą :roberteyeblinking:

 4. ?

  To zawodnik którego Serra trenował albo trenuje dalej a wiadomo że Matt to bardzo bliski kumpel Danki. Dlatego go puścili żeby się nie kisił i mógł walczyć dalej.

 5. To zawodnik którego Serra trenował albo trenuje dalej a wiadomo że Matt to bardzo bliski kumpel Danki. Dlatego go puścili żeby się nie kisił i mógł walczyć dalej.

  Takie buty. Dziękuję za odpowiedź.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.