dana white

Organizacja UFC w roku 2016 została kupiona przez firmę Endeavour za ponad 4 miliardy dolarów. Ile dziś może być warta największa marka MMA na świecie?

Dana White, szef UFC, nie ma wątpliwości, że przez ostatnie lata wartość UFC znacząco wzrosła. W rozmowie dla stacji TSN White przedstawił swoje szacunki dotyczące aktualnej wartości marki, którą zarządza.

Najprawdopodobniej 9 lub 10 miliardów dolarów.

White dodał też, że nie przejmuje się krytykami, którzy mogą podważać jego szacunki, bo od lat to co mówi, sprawdza się.

Szef UFC dodał również, że organizacja – mimo pandemii i braku możliwości sprzedaży biletów – ma za sobą świetny rok.

W trakcie pandemii oglądalność gal w ESPN wzrosła o 30 procent. W mediach społecznościowych nasz wzrost był niesamowity. Przekroczyliśmy liczbę 10 milionów subskrybentów na YouTube i jesteśmy na drugim miejscu za NBA wśród sportowych organizacji na świecie. Na Instagramie mamy ponad 38 procent wzrostu i znowu jesteśmy tylko za NBA. Pobiliśmy w tym roku wszystkie rekordy, oczywiście nie wliczając wpływów z biletów. To był dla nas niesamowity rok.

Aktualnie organizacja UFC szykuje się do ostatniej gali w tym roku. Na początku 2021 roku najprawdopodobniej powróci na “Fight Island”, gdzie planuje zorganizować kolejną walkę swojej największej gwiazdy, Conora McGregora.

7 KOMENTARZE

  1. Akurat to, że spięli dupę i zaczęli organizować eventy jako pierwsi w całym sporcie w czasie pandemii, to był ich najlepszy ruch marketingowo od dawna. Teraz, żeby te 30% zostały z nimi i będą nadal konsekwentnie niszczyć boks jako taki. I chuj mu w dupę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.