kamaru usman georges st pierre

Kamaru Usman, mistrz UFC, nie kryje, że z dużą przyjemnością zmierzyłby się z emerytowanym Georgesem St. Pierrem. Jeszcze przed ostatnim zwycięstwem nad Jorge Masvidalem mówił:

Bardzo chciałbym zawalczyć z GSP. Odkryłem niedawno zaskakującą statystykę. Po tym jak pokonam Masvidala będę miał na koncie 12 zwycięstw z rzędu w UFC, co zajęło mi 1875 dni. Tyle samo zwycięstw w tyle samo dni zrobił GSP. Będziemy więc mieli wspólny rekord. Co byłoby lepszym sposobem na jego pobicie niż nasza walka?

Czy jednak Kanadyjczyk byłby chętny na powrót do klatki i walkę z Usmanem? W rozmowie dla TMZ Sports, GSP powiedział:

Dla zawodników, ale nie tylko, dla wielu ludzi celem jest zarobienie jak największych pieniędzy przy jak najmniejszym wysiłku. Zawodnicy wiedzą, że walka ze mną da im dużo pieniędzy, a jeśli wygrają będą mieli to zwycięstwo w swoich sportowych osiągnięciach. Ja mam jednak mieszane uczucia. Czasami oglądając walki mówię sobie, że mógłbym pokonać tego lub innego zawodnika. Gdy jednak wracam po treningu do domu i zastanawiam się nad tymi szalonymi myślami, przypominam sobie, że niedługo będę miał 40 lat. Czy faktycznie chcę wrócić do ciężkich treningów i dwumiesięcznego obozu przygotowawczego? Czy chcę znowu przechodzić piekło? Nie, nie chcę.

St. Pierre dodał również, że ma szczęście, bo nie musi już walczyć.

Walczyłem bardzo długo i niestety widziałem zbyt wielu zawodników, którzy zbyt późno przechodzili na emeryturę. Nie chcę być jednym z nich. Mam szczęście, bo jestem zdrowy i bogaty. Gdy kalkuluję sobie plusy i minusy związane z powrotem, wybieram pozostanie na emeryturze.

Georges St. Pierre walczył w zawodowym MMA od roku 2002. W roku 2006 wywalczył pas mistrzowski wagi półśredniej UFC, który stracił w następnym boju. Przy drugim podejściu do mistrzostwa poszło mu już jednak znacznie lepiej, nie tylko zdobył pas, ale też obronił go dziewięć razy i odszedł na emeryturę. Cztery lata później powrócił do klatki na jedną walkę. Pokonał Michaela Bispinga i wywalczył w ten sposób pas mistrzowski wagi średniej.

Zobacz również: Georges St. Pierre: „Mamy trzy typy ludzi w sportach walki”

8 KOMENTARZE

 1. No i gites Georges, byle byś był konsekwentny i faktycznie nie wracał już z emerytury. Nie mówię, że nie obejrzałbym walki GSP – Usman, ale w czasie jak obaj byli by w swoim prime, co oczywiście jest zupełnie niemożliwe z wiadomych względów, huehue.

 2. I bardzo dobrze, nie daj murzynowi zrobić na sobie rekordu, do tego twojego rekordu. Lekka żenada gdyby to się odbyło. Murzyn by zarobił ogromne pieniądze pokonując zawodnika, którego prime minął 10 lat temu. Ale pyszałek.

 3. Jak szanuje GSP za osiągnięcia oraz za co reprezentował sobą także po walce to jednak już nie mogę słuchać jego (niestety nie będzie Culturones),PIERDOLENIA średnio co drugi miesiąc o tym czy wróci, czy by z tym zawalczył a może z tamtym wygrał a ten jest wart powrotu z emerytury tamten już niekoniecznie. Dżordż… tak jak mówisz jesteś bogaty, utytułowany więc siądź na dupie i zostaw walkę tym co czują ten ogień.

  Wiem że czytasz :gabi_much_love:

 4. Jak szanuje GSP za osiągnięcia oraz za co reprezentował sobą także po walce to jednak już nie mogę słuchać jego (niestety nie będzie Culturones),PIERDOLENIA średnio co drugi miesiąc o tym czy wróci, czy by z tym zawalczył a może z tamtym wygrał a ten jest wart powrotu z emerytury tamten już niekoniecznie. Dżordż… tak jak mówisz jesteś bogaty, utytułowany więc siądź na dupie i zostaw walkę tym co czują ten ogień.

  Wiem że czytasz :gabi_much_love:

  Nie wziąłeś pod uwagę że to nie Dżordż pierdoli co miesiąc o powrocie, tylko dziennikarze co miesiąc go o to pytają, bo

  ten czy inny zawodnik ślini się na myśl o kasie którą zarobiłby walcząc z GSP.

 5. Nie wziąłeś pod uwagę że to nie Dżordż pierdoli co miesiąc o powrocie, tylko dziennikarze co miesiąc go o to pytają, bo

  ten czy inny zawodnik ślini się na myśl o kasie którą zarobiłby walcząc z GSP.

  Dziennikarze i inni zawodnicy, którzy liczą na pokonanie emeryta i wieczną chwałę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.