Były mistrz wagi piórkowej UFC, Jose Aldo, przygotowuje się wyczekiwanego debiutu w wadze koguciej do którego dojdzie w grudniu na gali UFC 245.

Brazylijczyk który w przeszłości miał problemy ze  zrobieniem limitu wagi piórkowej, kilka dni temu podzielił się z fanami zdjęciem z przygotowań do walki z Marlonem Moraesem. Wywołało ono lawinę komentarzy osób zaniepokojonych formą i zdrowiem byłego mistrza.

Zdjęcie skomentowali między innymi zawodnik UFC Darren Till oraz Ariel Helwani zastanawiając się czy warto na tym etapie kariery przechodzić przez takie katusze:

Niespodziewanie w obronie Aldo stanął były rywal z klatki, Conor McGregor który w przeszłości sam przechodził ciężkie chwilę robiąc wagę przed starciami w wadze piórkowej. Irlandczyk przekazał wyrazy szacunku byłemu przeciwnikowi z gali UFC 194 za próbę zejścia do niższej kategorii wagowej:

„Nie zgadzam się z tym” – odpowiedział McGregor na wpis Helwaniego. „Według mnie i wielu doświadczeń które mam, wygląda na to, że Aldo ma wszystko pod kontrolą. Na długi czas przed walką jest już dobrze wycięty, naturalnie jest też lżejszy. Taki efekt można uzyskać tylko dzięki długiej, ciężkiej pracy i kompletnemu poświęceniu. Szacunek! Życzę mu wszystkiego najlepszego i czekam na jego walki w nowej dywizji.”

Aldo zmierzy się 14 grudnia z Moraesem podczas hitowej gali UFC 245 w Las Vegas.

 

6 KOMENTARZE

  1. Conor się zmienił? 😀 zupełnie nie w jego stylu

    nie że się zmienił, dalej jest królem, tylko agencja PR inna

    Conor Król MMA

  2. Jak zawsze nie mogło zabraknąć  informacji o mcgregorze, ten portal powinien się nazywać mcgregornews

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.