ksw 30

Jak można się było spodziewać, w walce wieczoru poznańskiej gali KSW 30 wystąpi Borys Mańkowski. Nie wiadomo jeszcze, z kim zmierzy się mistrz organizacji w wadze półśredniej. Wiemy natomiast, że na karcie głównej lutowego wydarzenia pojawi się pojedynek Rafała Moksa z Aslambekiem Saidowem, jedyna mistrzyni KSW Karolina Kowalkiewicz oraz Anzor Ażijew.

Borys Mańkowski w walce wieczoru KSW 30, Moks vs Saidov, Kowalkiewicz i Azhiev w karcie walk

Najmłodszy mistrz Federacji KSW Borys Mańkowski (16-5-1, 3 KO, 6 Sub) po raz pierwszy w swojej karierze wystąpi w walce wieczoru gali KSW. Już 21 lutego w swoim rodzinnym Poznaniu „Diabeł Tasmański” stanie do swojej drugiej obrony pasa w kategorii półśredniej.

Reprezentant Ankosu Zapasy Poznań wywalczył tytuł na KSW 27 w maju zeszłego roku, w błyskotliwy sposób poddając doświadczonego Aslambeka Saidova. Na grudniowej gali w Krakowie, Mańkowski bez większych problemów poradził sobie z Davidem Zawadą.

W drugiej z głównych walk również zobaczymy zawodników w limicie do 77 kilogramów. Numer dwa w tej wadze w Polsce i jeden z najlepszych grapplerów w KSW Rafał Moks (10-6, 9 Sub) skrzyżuje rękawice z numerem trzy oraz byłym mistrzem Aslambekiem Saidovem (15-4, 3 KO, 4 Sub). Rewanżowe starcie obu zawodników za KSW 17, może wyłonić kolejnego pretendenta do pasa w tej kategorii.

W klatce KSW w poznańskiej Arenie wystąpi też jedyna mistrzyni Federacji Karolina Kowalkiewicz (7-0, 1 KO, 2 Sub). Notowana na miejscu siódmym na świecie w kategorii słomkowej Łodzianka również będzie bronić po raz drugi swojego tytułu. Reprezentantka Gracie Barra Łódź w KSW wygrywała kolejno z Pauliną Bońkowską, Martą Chojnoską, Simoną Soukupovą oraz ostatnio w maju z Jasminką Cive.

Ostatnie nazwisko dodane do poznańskiej karty walk KSW 30 to jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia w Polsce Anzor Azhiev (5-1, 1 KO). Pochodzący z Czeczenii podopieczny Piotra Jeleniewskiego powróci do klatki KSW po znakomitej październikowej walce z Helsonem Henriquesem, za którą na KSW 28 otrzymał nagrodę za najlepszą walkę wieczoru.

Bilety na pierwszą w historię galę KSW w Poznaniu trafią do sprzedaży na początku przyszłego tygodnia.

Rozpiskę gali znajdziecie pod tym adresem.

 

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.