W minionym tygodniu dotarła dobra wiadomość z Bułgarii, zawodnik mieszanych sztuk walki i były Mistrz Świata w Sambo – Blagoi Ivanov (MMA 6-0) odzyskał przytomność. Trener zawodnika – Stoyan Saladinov poinformował, że obecnie są problemy z funkcjonowaniem jednej nerki, Bagata sporo stracił na wadze i nadal pozostaje podłączony do respiratora. Zespół lekarzy ze Szpitala im. Pirogova w Sofii robił niesamowite rzeczy, aby wyciągnąć fightera z powrotem na tę stronę. Pracownicy placówki medycznej stwierdzili, iż jedynie dzięki temu, że organizm Ivanova był tak silny, zawodnik przeżył. Jedenasto-centymetrowa rana w pobliżu serca goi się, jedyne zagrożenie stanowi wysokie ryzyko infekcji, stąd warunki hospitalizacji Bułgara muszą być w stu procentach sterylne.Tato, wiesz kto mi wbił nóż? – podobno tak brzmiały pierwsze słowa jakie wypowiedział zawodnik Bellatora.

Niepokonany ciężki przebywał w śpiączce przez czterdzieści dni po tragicznym zajściu do którego doszło 26 lutego w barze w centrum Sofii. Tamtej nocy do lokalu wtargnęło kilku napastników uzbrojonych w kije i noże, ich celem stała się grupa młodych ludzi wśród których był właśnie Blagoi Ivanov. Bułgar otrzymał głęboki cios nożem w okolicach klatki piersiowej, ostrze przeszło w pobliżu serca. Reanimowany, praktycznie natychmiast został przewieziony do szpitala i poddany skomplikowanej operacji.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.