dan-henderson-michael-bisping-ufc-100

Już za około dwa tygodnie dojdzie do rewanżowego starcia Michaela Bispinga z Danem Hendersonem. Podczas UFC 204 Anglik będzie bronił mistrzowskiego pasa i będzie chciał również odegrać się za porażkę z roku 2009. Wtedy to, podczas gali UFC 100, Henderson brutalnie znokautował Bispinga w drugiej rundzie pojedynku. Tym razem to Bisping liczy, że zakończy starcie przed czasem.  W jednym z niedawnych wywiadów powiedział, że czuje iż to jest jego szczytowy moment w karierze, ale dodał również, że nie stara się zmieniać za wiele w swoim podejściu do walki.

Będę szczery, nie zmieniłem nic w swoim podejściu do walki. Próbuję jedynie rozwijać się i być najlepszą wersję samego siebie. Teraz czuję, a mam 37 lat, że jestem w swojej szczytowej formie jako fighter. Lepiej rozumiem samą walkę, mam więcej siły, jestem bardziej agresywny. Czuję więc, że to jest mój najlepszy moment i jedyne co muszę zrobić, to być w najlepszej możliwej formie i wygrać to starcie.

Bisping dodał również, że jeśli wszystko pójdzie po jego myśli, zakończy walkę przed czasem w trzeciej rundzie pojedynku.

Szanuję Dana Hendersona, ale mam przewagę szybkości. Miałem ją również poprzednio, ale dałem się trafić. Muszę więc być ostrożny i skupić się na podstawowych sprawach. Jeśli wszystko zrobię dobrze, wygram tę walkę. Muszę chronić szczękę, trzymać ręce wysoko i zadawać szybkie, mocne ciosy. Myślę, że z takim podejściem będę szukał skończenia tej walki w trzeciej rundzie.

21 KOMENTARZE

  1. Kolejny sklap do kolekcji Hendo.  Dziadek Dan wyśle "mistrza z przypadku"  do równoległej rzeczywistości raz jeszcze.

  2. Nie oszukujmy się. Hendo już swoje lata ma. Jak przypierdoli Bispingowi a ten wyleci poza oktagon to dotarcie i dobicie może zejść Danowi 2 rundy.

  3. Hendo ostatnio pokazał, że potrafi nokautować łokciem, ale Bispinga z powodzeniem powinien znokautować  barkiem.

    Choć nie jestem jakimś hejterem Bispinga, to przyznam, że jebłem beką. Dzięki za poprawę nastroju 😀

  4. Choć nie jestem jakimś hejterem Bispinga, to przyznam, że jebłem beką.

    Ja Bispinga nawet bardzo lubię, ale Hendo, to Hendo.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.