Fot Dave Mandel / Sherdog.com

UFC ogłosiło dwie główne walki na kolejną kanadyjską galę: UFC 152, 22 września w Toronto. W pierwszym w historii pojedynku o tytuł mistrza UFC w wadze muszej były pretendent do tytułu WEC w wadze koguciej Joseph Benavidez (MMA 16-2, WEC/UFC 8-2, 1 w rankingu MMARocks) skrzyżuje rękawice z Demetriousem Johnsonem (MMA 15-2-1, UFC/WEC 5-2-1, 2 w rankingu MMARocks).

Benavidez i Johsnon zapewnili sobie walkę o nowo wprowadzony tytuł wygrywając półfinałowe pojedynki miniturnieju rozpoczętego w marcu. Kolega  Uriji Fabera na gali UFC on FX w Sydney efektownie odprawił Japończyka Yasuhiro Urushitaniego. Mighty Mouse miał niecą dłuższą drogę do finału, gdyż jego walka w Australii z Ianem McCallem zakończyła się kontrowersyjnym remisem. Konieczne było rozegranie rewanżu w czerwcu, w którym Johnson pewnie wygrał na punkty.

Drugą z głównych atrakcji w Toronto będzie starcie wysoko notowanych zawodników wagi średniej Briana Stanna (MMA 12-4, UFC 6-3, 5 w rankingu MMARocks) i Michaela Bispinga (MMA 22-4, UFC 12-4, 9 w rankingu MMARocks).

Amerykanin i Anglik pojawią się w Octagonie po niedawno przebytych kontuzjach, odpowiednio barku i kolana. Stann przegrywał tylko raz w kategorii średniej w październiku zeszłego roku przez poddanie z Chaelem Sonnenem. Były członek Marines ma na swoim koncie cenne zwycięstwa nad Chrisem Lebenem, Jorge’em Santiago i Alessio Sakarą. Bisping również w ostatnich latach przegrywał tylko z Sonnenem, na UFC on FOX 2 w lutym Hrabia uległ mu po wyrównanym pojedynku w pełnym wymiarze czasu. W poprzednich występach zwycięzca TUFa 3 pokonywał m.in. Jasona Millera, Jorge Riverę i Yoshihiro Akiyamę.

Rozpiska UFC 152.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.