Informacja prasowa:

Obok pojedynków mistrzowskich w męskich kategoriach wagowych, na KSW Colosseum kibice zobaczą również niezwykle ciekawe starcie o pas w dywizji żeńskiej. Na PGE Narodowym 27 maja w Brazylijka Ariane Lipski (8-3, 6 KO) i Rumunka Diana Belbita (8-2, 4 KO, 2 Sub) powalczą o pierwszy w historii pas KSW w wadze muszej – do 57 kilogramów.

Bilety na historyczną galę KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym, 27 maja w Warszawie, w cenie już od 25 złotych, są dostępne na eBilet.pl.

Lipski to autorka dwóch spektakularnych nokautów w klatce KSW. 23-letnia Brazylijka zadebiutowała w największej polskiej organizacji w listopadzie 2015 roku, kiedy to znakomitą kombinacją ciosów i kopnięć posłała na deski Katarzynę Lubońską. W październiku zeszłego roku zawodniczka z Kraju Kawy po pełnej potężnych wymian walce posłał na deski znaną z bardzo twardej szczęki Sheilę Gaff, zdobywając jednocześnie nagrodę za najlepszą walkę wieczoru. Zwycięstwo nad Niemką pozwoliło jej wkroczyć do czołówki rankingów w tej kategorii wagowej.

Belbita stanie do boju o pas KSW po passie trzech zwycięstw. „Wojownicza Księżniczka” z Karpat w zeszłym roku najpierw wygrała przez nokaut po wysokim kopnięciu, potem zmusiła sędziego do przerwania walki po serii dewastujących łokci, a następnie wykorzystała daną przez KSW szansę i w pięknym stylu wypunktowała na KSW 36 Katarzynę Lubońską. Zwycięstwo nad Polską otworzyło jej drogę walki o tytuł największej organizacji w Europie.

45 KOMENTARZE

 1. To w tym 2017 odbędzie tylko jedna gala pod szyldem KSW? :benny: Co oni planują zestawiać przed i po "stadionie"?

 2. Dobra karta. 5 walk o pas plus wszyscy najbardziej medialni zawodnicy na jednej gali. KSW rzuciło wszystko co ma… no właśnie wszystko. To juz koniec. Następna gala za rok

 3. To w tym 2017 odbędzie tylko jedna gala pod szyldem KSW? :benny: Co oni planują zestawiać przed i po "stadionie"?

  To jest skok na kasę, potem zwijają manatki.:dobry:

 4. To w tym 2017 odbędzie tylko jedna gala pod szyldem KSW?

  Pod koniec roku ma być jeszcze taka mniejsza w hali MOSiR w Pułtusku.

 5. Piękne (dosłownie) zestawienie 😉

   W klatce staną na przeciw siebie dwie moje ulubienice, NIECH WYGRA LEPSZA!!! 😉

 6. To w tym 2017 odbędzie tylko jedna gala pod szyldem KSW? :benny: Co oni planują zestawiać przed i po "stadionie"?

  Dobre pytanie. Na następnej po stadionie będzie walczył tylko Popek. Potem tylko Narkun i trzy gale są. Teoretycznie mogliby te same nazwiska jeszcze wrzucić ale kto u nas zrobi 3 walki w roku..

  nikt

 7. A jednak. Spodziewalem sie bardziej Lipski (a nawet tej walki) na KSW 38 niz na Narodowym ale jesli jest jakies zaskoczenie to tylko pozytywne. Ta walka jest naturalna konsekwencja poprzednich starc kobiet w klatce KSW

 8. Mnie to ciekawi, kto będzie później walczył o ten pas. Zawodniczki, które bez żadnej walki w KSW będą z miejsca miały opcje zostać mistrzyniami?

 9. Zawodniczki, które bez żadnej walki w KSW będą z miejsca miały opcje zostać mistrzyniami?

  W KSW juz bylo wiele takich przypadkow.

 10. A jednak. Spodziewalem sie bardziej Lipski (a nawet tej walki) na KSW 38 niz na Narodowym ale jesli jest jakies zaskoczenie to tylko pozytywne. Ta walka jest naturalna konsekwencja poprzednich starc kobiet w klatce KSW

 11. @pokres "Mnie to ciekawi, kto będzie później walczył o ten pas. Zawodniczki, które bez żadnej walki w KSW będą z miejsca miały opcje zostać mistrzyniami?"

  KALINDRA FARIA vs Ariane/Diana ?

 12. Zwycięstwo nad Lubońską otworzyło jej drogę walki o tytuł największej organizacji w Europie.

  #error #cośjestnietak 😮 o::facepalm:

 13. KSW mogloby stworzyc zajebista dywizje 56 dla dziewczyn poki UFC jeszcze takowej nie zrobilo

  ale watpie, ze im sie to uda, skonczy sie jak z 52 czyli dywizja przestala istniec

 14. Zapowiedź tej walki w sporcie na otwartym Polsacie:

  "Pochodząca z Polski brazylijska" kisne :DC:

 15. Zapowiedź tej walki w sporcie na otwartym Polsacie:

  "Pochodząca z Polski brazylijska" kisne :DC:

  Możliwe że to specjalny zabieg. KSW próbuje skapitalizować nazwisko Arianne i zrobić z niej niemal Polkę w oczach Januszy.

 16. Zwycięstwo nad Lubońską otworzyło jej drogę walki o tytuł największej organizacji w Europie.

  #error #cośjestnietak 😮 o::facepalm:

  Po walce z Lubońską walczyła z Shelia Gaff jeszcze na KSW

 17. Po walce z Lubońską walczyła z Shelia Gaff jeszcze na KSW

  Ale koledze chodziło o Dianę Belbitę, przeczytaj końcówkę artykułu 😉

 18. Jak to się czasami słyszy w zapowiedziach "zestawienie ku uciesze męskiej części publiczności". Słabo, że droga do walki o pas w obu przypadkach prowadziła przez pokonanie słabej Lubońskiej. No, Lipski w sumie jeszcze oklepała Gaff. Tak, że waga pasa Wielkiej Organizacji nie do przecenienia.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.