Anthony „Showtime” Pettis wyzwał do walki legendę świata MMA oraz wielokrotnego mistrza organizacji UFC w wadze średniej, Andersona Silvę!

Legendarny „Pająk” nie ma ostatnio najlepszej passy w oktagonie. Od czasu pamiętnej porażki z Chrisem Weidmanem w 2013 roku wygrał zaledwie jedno starcie przy sześciu porażkach i jednej walce której wynik zmieniono na nieodbytą z powodu wpadki dopingowej. Silva jedyne zwycięstwo w ostatnim czasie zaliczył w 2017 roku kiedy na gali UFC 208 pokonał przez decyzję Dereka Brunsona.

Mimo słabszych wyników, magia legendarnego „Pająka” dalej przyciąga potencjalnych przeciwników. Tym razem zainteresowany starciem z Brazylijczykiem jest były mistrz wagi lekkiej WEC i UFC, Anthony „Showtime” Pettis który zamieścił wpis na swoim Instagramie:

To byłby zaszczyt! Zróbmy to dla fanów. #185

Pozytywna odpowiedź Silvy pojawiła się bardzo szybko pod wpisem Pettisa:

Świetny pomysł przyjacielu, zróbmy to

Anthony Pettis w ostatniej swojej walce którą stoczył w wadze półśredniej, okazał się lepszy od innego weterana, Donalda Cerrone. „Showtime” na majowej gali UFC 249 stoczył z „Kowbojem” widowiskową walkę w stójce zwyciężając po trzech rundach przez jednogłośną decyzję sędziów. To zwycięstwo przerwało pasmo dwóch porażek z rzędu jakich doznał w walkach z Natem Diazem i Carlosem Diego Ferreirą.

17 KOMENTARZE

 1. Ja wcale się nie zdziwię, jak w przyszłości powstanie grupa All Stars i tam będą walki emerytów i w swojej kategorii staruszków będą mieli swój pas.

 2. Tak przy okazji to może ktoś wie co sie dzieje z Jaredem Cannonierem,jest przymierzany do kogoś ? w zeszłym roku przejechał Silve,a później Hermanssona w ładnym stylu.

 3. Tak przy okazji to może ktoś wie co sie dzieje z Jaredem Cannonierem,jest przymierzany do kogoś ? w zeszłym roku przejechał Silve,a później Hermanssona w ładnym stylu.

  Obecnie jest kontuzjowany. Miał chyba z Tillem walczyć na ufc 248, ale nie pykło. Teraz Till jest dla Whittakera, a Jared musi czekać albo ewentualnie może walczyć z Gastelumem jakby wygrał z Hermanssonem.

 4. Ja bym obejrzał.. z drugiej strony z kim Pająk mając status legendy ma się obecnie bić..? O pas nie zawalczy, zestawienia z zawodnikami z drugiej dziesiątki rankingu mu się nie opłacają i są z jego perspektywy bez sensu.. pozostały chyba tylko super fighty, odcinanie kuponów i zarabianie pieniędzy.. i z pewnością sobie na to zasłużył swoją karierą i postawą w klatce. Ja zawsze chętnie obejrzę jego walki.

 5. :siara:

  Fajnie że sobie Pająk chce dorobić do emerytury, ale czy nie ma kogoś bardziej zblizonego rozmiarami do niego niż ulany Pettis

 6. :siara:

  Fajnie że sobie Pająk chce dorobić do emerytury, ale czy nie ma kogoś bardziej zblizonego rozmiarami do niego niż ulany Pettis

  Ja bym chętnie zobaczył Pająka w starciu z Wonderboyem. Z Pettisem może być. W końcu Showtime sam go wyzwał.

 7. Czemu nie? Fun fight

  Bo rudy dziadkowalec byl pierwszy, dlatego.

  Rudy ma zawsze pierwszeństwo.. bo przecież its only business.

 8. Ja bym chętnie zobaczył Pająka w starciu z Wonderboyem. Z Pettisem może być. W końcu Showtime sam go wyzwał.

  Pettis go wyzwał, ale to pewnie pochodna nieudanej próby zorganizowania sobie przez Pajaka money fightu z krulem. Dla mnie walka w ktorej naturalny lekki z epizodem w piórkowej ma walczyć z naturalnym średnim z walkami w półciężkiej to za duża dysproporcja. Wolałbym żeby Silva zawalczył np z Shogunem. Warunki podobne, obaj są legendami i już u schyłku swej kariery

 9. :siara:

  Fajnie że sobie Pająk chce dorobić do emerytury, ale czy nie ma kogoś bardziej zblizonego rozmiarami do niego niż ulany Pettis

  Ulany rudy

 10. Naturalny lekki vs naturalny średni xddd. Silva nawet w najgorszej dyspozycji wygrywa samymi gabarytami i siła. Oby do tego nie doszło (a na 99% nie dojdzie) bo to by był śmiech na sali

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.