glover teixeira ufc

Thiago Santos, zeszłoroczny pretendent do pasa w wadze półciężkiej, zanotował nieudany powrót do oktagonu po długiej kontuzji. W walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 40 w Las Vegas, Glover Teixeira pokonał „Marretę” przez duszenie zza pleców w trzeciej rundzie. Santos był dwukrotnie blisko zwycięstwa przez nokaut, jednak doświadczony Glover wytrzymał ciosy swojego rywala.

Thiago Santos rozpoczął od frontalnego kopnięcia, jego uderzenie zostało zablokowane przez Glovera. Santos atakował mocnymi sierpowymi, Teixeira dążył do obalenia, ale znalazł się na skraju nokautu po agresywnych atakach Thiago. „Marreta” zamroczył Glovera, jednak ten zdołał przetrwać ciężkie chwile i docisnął rywala do siatki. Teixeira popisał się efektownym rzutem i znalazł się w półgardzie. Chwilę później Glover był już w dosiadzie, choć Thiago szybko powrócił do półgardy. Teixeira aktywnie obijał swojego przeciwnika w parterze, na głowę i korpus Santosa spadały liczne ciosy. Santos zapiął pełną gardę, ale do końca pierwszej rundy nie podniósł już się z pleców.

„Marreta” trafił kilkoma kopnięciami na starcie kolejnej odsłony. Teixeira zdecydował się zejść po nogę przeciwnika i z łatwością przeniósł akcję na ziemię. Glover ponownie znalazł się w półgardzie, skąd kontrolował Santosa i atakował go ground and pound. Teixeira zadał serię kilku bardzo mocnych łokci. Thiago był bezradny w parterze, przyjmował kolejne uderzenia i nie był w stanie uciec z zagrożenia. Teixeira przeszedł do półgardy. Starszy z Brazylijczyków dominował przeciwnika w parterze, w ostatnich sekundach rundy zapiął duszenie zza pleców, ale syrena najprawdopodobniej uratowała Santosa przed odklepaniem.

Teixeira ruszył po obalenie w pierwszych sekundach trzeciej odsłony, ale nadział się na mocny cios ze strony Santosa. Glover wylądował na deskach, „Marreta” doskoczył do leżącego rywala z zamiarem skończenia tej walki przed czasem. Glover wytrzymał najmocniejsze ciosy Santosa i kontynuował potyczkę z pleców. Santos zaatakował kolejną serią, ten moment wykorzystał Teixeira do odwrócenia pozycji. Glover błyskawicznie zdołał zapiąć duszenie zza pleców, czym zmusił „Marretę” do poddania się!

205 lb: Glover Teixeira pok. Thiago Santosa przez poddanie (RNC), runda 3, 1:49

Dla Glovera Teixeiry jest to już piąta wygrana walka z rzędu. W swoich poprzednich występach 41-latek odprawiał Karla Robersona, Iona Cutelabę, Nikitę Krylova oraz Anthony’ego Smitha. Przed galą Teixeira plasował się na trzecim miejscu w oficjalnym rankingu UFC, ale dzięki dzisiejszemu triumfowi znalazł się najbliżej pojedynku mistrzowskiego spośród wszystkich zawodników kategorii półciężkiej. Na starcie z Janem Błachowiczem prawdopodobnie będzie musiał jednak poczekać, ponieważ aktualnie najwięcej mówi się o potencjalnej walce Polaka z Israelem Adesanyą.

ZOBACZ TAKŻE: Jon Jones wybiega za złodziejem z shotgunem ze swojej posesji

Thiago Santos po raz ostatni wystąpił w lipcu 2019 roku, kiedy to przegrał przez niejednogłośną decyzję z Jonem Jonesem. Kontuzje wyniesione z tego pojedynku spowodowały dłuższą przerwę od startów „Marrety”. Santos jest ostatnim zawodnikiem, który zdołał pokonać Błachowicza w oktagonie UFC.

Pełne wyniki gali UFC on ESPN+ 40

53 KOMENTARZE

 1. Glover jak wino.A Santos trzeba ujebać przy pierwszej okazji bo on nawet bez paliwa może czymś znienacka wystrzelić i uśpić.

 2. Santos albo nie powrócił do swojej odpowiedniej dyspozycji po kontuzji obu nóg, albo ma zielony pas w bjj.  albo jedno i drugie.

  Po tym co zobaczyłem jestem zdania, że z całej tej trójki (Santos, Izrael, Glover) to właśnie ten ostatni będzie stylistycznie najbardziej niewygodny dla Janka

 3. Santos w stójce zawsze groźny, wiadomo że ma czym uderzyć ale zapaśniczo Glover go miażdżył, a w parterze porobił jak dzieciaka.

  Raz uratował mu skórę koniec rundy ale za drugim Teixera nie dał mu szans.

  ma zielony pas w bjj.

  Chyba biały.

 4. Santos w stójce zawsze groźny, wiadomo że ma czym uderzyć ale zapaśniczo Glover go miażdżył, a w parterze porobił jak dzieciaka.

  Raz uratował mu skórę koniec rundy ale za drugim Teixera nie dał mu szans.

  Chyba biały.

  Nie, całkowicie zielony…

  @OloN W Brazylii każdy dostaje czarny pas wraz z wydaniem dokumentu tożsamości :fjedzia:

 5. Kurła tego się nie spodziewałem. Glover już wyglądał w walkach jak inwalida, który nie trzyma ciosu. A tu proszę zwrot o 180st i powinien dostać walkę o pas.

 6. ROCKY BALBOA guote:

  "It Ain’t How Hard You Hit…It’s How Hard You Can Get Hit and Keep Moving Forward. It's About How Much You Can Take And Keep Moving Forward!"

  I wszystko w temacie.

 7. No koorwa,tego to się nie spodziewałem :wow:

  Myślałem,a nawet byłem pewien,że Santos usadzi Glovera jakimś młotkiem,a tu zonk.

 8. Jak oglądam poziom parteru takiego Santosa czy Justina, którzy notabene są czołowymi zawodnikami w swoich kategoriach, to mam wrażenie, że MMA cofnęło się o minimum 20 lat

  :matt:

 9. Po tej walce wiemy, że Glover ma drugą młodość i że Santos parter trenuje chyba z Gejczim.

  Defensywne zapasy pewnie też z Gejczim szlifowal

  :jjsmile:

 10. Stawiałem właśnie na taki przebieg,ale nie wiem czy jest się z czego cieszyć.

  Jeżeli dojdzie do walki Glovera z Jankiem,to będzie w chuj ciężka walka.

 11. Nie no Glover przechuj jednak, w tym wieku, po tylu walkach dalej w takiej formie to jest masakra, zasłużył na title shota, a Santosa pewnie zestawią z Volkanem żeby się ponapierdzielali w stójce

 12. Po tej walce wiemy, że Glover ma drugą młodość i że Santos parter trenuje chyba z Gejczim.

  Z Conurem

 13. Jak oglądam poziom parteru takiego Santosa czy Justina, którzy notabene są czołowymi zawodnikami w swoich kategoriach, to mam wrażenie, że MMA cofnęło się o minimum 20 lat

  :matt:

  UFC promuje stójkowiczów. W sumie najlepszy przykład Gejczi. Khabib to był pierwszy grappler z prawdziwego zdarzenia, z jakim zmierzył się w swojej karierze 😆

 14. Piękne go dziadek wyjaśnił – Santos w zapasach i parterze jednak nie taki kozak jak by się wydawało

  Jednak nie z Jankiem takie numery, mam nadzieję że nie Łysy nie wyrucha Glovera i nie da Izziemu z marszu walki o pas

  Ew mogą zrobić eliminator jeśli chcieliby walczyć przed marcem

 15. O, kurwa! Szalony Rękawicznik zrobił to ponownie! Świetna walka ze strony Glovera i klasyczny pojedynek, gdzie rywal odpala swoje najcięższe działa i nie mogąc skończyć oponenta, sam wystrzelany przegrywa.

  Teixeiry nie da się chyba złamać psychicznie. Nie raz już bywał w takich opałach, że ludzie kupony darli, a ten potrafił powrócić. Title Shot należy mu się jak psu buda. Najsmutniejsze jest jednak to, że jego zwycięstwo przyklepało już chyba na dobre walkę Jano z CycuśSanyą. Glover jest zbyt mało medialny, żeby na tym zestawieniu Pomidorek zarobił kokosy (walkę z Santosem można by było przynajmniej sprzedać jako wielki rewanż z gościem, który upierdolił wcześniej Mistrza), tak wiec Łysy Liczykrupa nie będzie miał w tym wypadku żadnych sentymentów. A szkoda, bo jak mawiał Clint Eastwood w Kosmicznych Kowbojach – "czas leci, a ja nie młodnieje" i tak też się sprawa ma z Gloverem, który w prawdzie przeżywa obecnie drugą młodość, ale ten stan rzeczy długo pewnie nie potrwa i PESEL zacznie mu w końcu ciążyć niczym betonowe buty.

 16. Ale to była zajebista waleczka. Zastanawiam się tylko czy Glover też będzie z taką łatwością obchodził Janka w parterze. Santos wyglądał na ziemi jak amator.

 17. To jest piękno tego sportu. Zawodnik, któremu już 4 lata temu przewidywałem koniec kariery, właśnie zasłużył na kolejnego TSa :applause:

 18. Czułem, że Glover zwycięży. Teraz widać jaki Jones był głupi, że nie przenosił walki z Santosem do parteru. Mam nadzieję, że w rewanżu, który wciąż jest gdzieś tam na horyzoncie, Janek też wyciągnie wnioski z podejścia Teixeiry.

 19. Wszyscy chcieli żeby wygrał Glover bo łatwiejszy rywal dla Janka niż Santos a tu ni chuja. Thiago w parterze niczym Gejczi czyli dno. Kwintesencją było jak Glover na glebie przerolował Santosa i poddał go 10 sekund później. Naprawdę wow. Janek będzie miał ciężko w chuj z brazol bo o ile w stójce raczej Bałachowicz o tyle Tejszeira ma taki parter , że ja pierdole.

 20. Po przeprowadzce JBJ do HW, półciężka zyskała drugie życie. To fajnie, że teraz tacy zawodnicy jak Janek, Glover i im podobni mogą osiągnąć to o co walczą tyle lat. Jones miał taką pozycję, że sam sport nie wystarczał żeby zrobić taką walkę.

 21. Wszyscy chcieli żeby wygrał Glover bo łatwiejszy rywal dla Janka niż Santos a tu ni chuja. Thiago w parterze niczym Gejczi czyli dno. Kwintesencją było jak Glover na glebie przerolował Santosa i poddał go 10 sekund później. Naprawdę wow. Janek będzie miał ciężko w chuj z brazol bo o ile w stójce raczej Bałachowicz o tyle Tejszeira ma taki parter , że ja pierdole.

  Paradoksalnie, to Glover jest zajebistym parterowcem. Startował na adcc, pokonał m.i.n Deana Listera. Druga sprawa, że Glover już w parterze wyjaśniał solidnych grapplerów, jak na przykład Cirkunov

 22. Glover w wieku 70 lat jest niesamowity. Łeb twardy jak z betonu i do tego ta pewność i płynność w parterze… Coś niespotykanego.

 23. Gdyby żył Hemingway, to na podstawie historii Glovera, machnąłby kontynuację "Stary człowiek i może!" 😉

 24. Światna wiadomość! Dużo lepszy przeciwnik dla Janka, powinien teraz bronić pasa z Teixeira a nie bawić wie odrazu w jakieś super walki…

 25. Jak dla mnie to Jan go rozmontuje. 2 stojce wiadomo gra do jednej bramki, a na ziemi Janek nie będzie leżał plackiem. Byle tylko nie podpalić się po trafionym ciosie. Ale metodycznie trzymać Glovera na końcu pięści.

 26. Jak oglądam poziom parteru takiego Santosa czy Justina, którzy notabene są czołowymi zawodnikami w swoich kategoriach, to mam wrażenie, że MMA cofnęło się o minimum 20 lat

  :matt:

  To samo zauważyłem, parter u niektórych to totalna amatorka, az jestem ciekaw co Iza tam potrafi, czy tez Jano wtedy zrobi go w 1 minute.

 27. Glover zaskoczył mnie swoją wytrzymałością. Santos ma pierdolniecie trafił Glovera solidnie na pewno 3 razy. Dwa razy Glover juz na odcieciu był a mimo to udało mu się wygrać. Santos w stójce robił co chciał. I widać było że jest na dobrej drodze a tu taki zonk…

  41 lat… To ze Glover ma kondycję to nie wątpiłem ale ze ma ryj z tytanu to już śmiałem wątpić.

  Myślę ze walka z Janem będzie przednia ale bardzo niebezpieczna. Glover jest w stanie ustać kowadła w rekach Jana a zapasami może Janka poskręcać…

  Przez chujca kupon nie wszedł no ale chuj niech ma…

 28. Czy to Teixeira jest tak dobry w parterze czy Santos tak słaby? A może jedno i drugie? Czy Santos w ogóle był wcześniej sprawdzany w parterze? Przecież to wyglądało jak kulanki czarnego pasa z jakimś typem co dwa tygodnie temu na treningi przyszedł. Dobry sposób na wypisanie się z top5 lhw, panie Santos.

 29. Ja to się zastanawiam jak Santos robił kiedyś 84 kg bo teraz był nabity jak autobus do lichenia :wtf2:

  Szybkość mu została a siła ciosu poszła w górę. Tylko coś drewniano na nogach stał.

 30. Czy to Teixeira jest tak dobry w parterze czy Santos tak słaby? A może jedno i drugie? Czy Santos w ogóle był wcześniej sprawdzany w parterze? Przecież to wyglądało jak kulanki czarnego pasa z jakimś typem co dwa tygodnie temu na treningi przyszedł. Dobry sposób na wypisanie się z top5 lhw, panie Santos.

  Teixeira wygrywał na adcc chociażby z Deanem Listerem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.