Khabib Nurmagomedov podczas gali UFC 254 odniósł swoje 29 zwycięstwo w karierze. Mistrz wagi lekkiej pokonał w walce wieczoru minionego wydarzenia Justina Gaethje. Khabib w bardzo emocjonalny sposób zareagował na ten triumf, ponieważ był to dla niego pierwszy występ w oktagonie po śmierci ojca. W wywiadzie po walce Nurmagomedov ogłosił przejście na sportową emeryturę. Oto pierwsze słowa Rosjanina w rozmowie z Jonem Anikiem.

Bóg daje mi wszystko. Dziękuję ludziom, którzy są tu ze mną. Byli ze mną i mojem ojcem od ponad dwudziestu lat. Cała ekipa, AKA, trener Jav, bardzo go kocham. Dziękuję. Dzisiaj chcę oznajmić, że to była moja ostatnia walka. Nie będę wychodził do oktagonu bez mojego ojca. To był mój pierwszy występ po tym co się z nim wydarzyło.

Rozmawiałem z moją matką przez trzy dni. Nie chciała, żebym walczył bez ojca. Obiecałem jej, że to będzie mój ostatni pojedynek. Dałem słowo i muszę go dotrzymać. To moja ostatnia walka w oktagonie. Chcę tylko jednej rzeczy od UFC. We wtorek muszą mnie umieścić na pierwszym miejscu w rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Zasługuję na to. Jestem niekwestionowanym mistrzem wagi lekkiej UFC, trzynaście zwycięstw w UFC, 29 w całej karierze.

Dziękuję wam Lorenzo Fertitta, Dana White, Hunter, dziękuję wszystkim. Nie zapomnę oczywiście o Joe Silvie, który przyjął mnie do organizacji, dziękuję. Wszyscy pracownicy UFC na świecie wykonują świetną robotę w czasach pandemii.

Justin, dziękuję. W 2016 roku kiedy miałem problemy ze zbijaniem wagi bardzo mi pomogłeś. Dziękuję ci bracie. Wiem, że jesteś wielkim człowiekiem i dbasz o najbliższych. Wiem dużo o tobie, bądż blisko ze swoimi rodzicami. Pewnego dnia coś się stanie. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy jutro, nigdy.

Dzisiaj miała miejsce moja ostatnia walka w UFC.

Po tej wypowiedzi Khabib Nurmagomedov rzucił na matę zdjęte wcześniej rękawice. Dziennikarz zapytał jeszcze zawodnika jak ciężki był to dla niego tydzień.

Takie było marzenie mojego ojca. Dustin i Conor mają zawalczyć w styczniu, a ja udusiłem ich obu. Nie jestem tym zainteresowany.

Na samo zakończenie Khabib Nurmagomedov wypowiedział kilka zdań w swoim ojczystym języku.

Zobacz więcej: Świeżo po unifikacji pasów, Khabib Nurmagomedov ogłasza przejście na sportową emeryturę!

Nurmagomedov karierę w MMA rozpoczął w 2008 roku. Do UFC dołączył po 4 latach i 16 wygranych walkach z rzędu. Od tego czasu stoczył 13 zwycięskich pojedynków w oktagonie. Mistrzostwo zdobył w 2018 roku po pokonaniu Ala Iaquinty na gali UFC 223. Swojego pasa bronił trzykrotnie. Przed starciem z Gaethje wygrywał również z Conorem McGregorem oraz Dustinem Poirierem.

8 KOMENTARZE

  1. Jako jedynemu wierzę że nie wróci z emerytury za pół roku. Khabib dzięki za wspaniałe obicie mordy Rudemu :antonio:

  2. Jako jedynemu wierzę że nie wróci z emerytury za pół roku. Khabib dzięki za wspaniałe obicie mordy Rudemu :antonio:

    Po pół roku nie wracał ostatnio nawet jak nie był na emeryturze, ale zgadzam się. :goddamnright:

  3. Fajna przemowa, zaskoczył wspomnieniem o byłych pracownikach i właścicielach UFC, fajny gest. Ja też sądzę, że gość już nie wróci, to nie typ jurasów, różali, gustaffsonów, cejudo i kurwa list goes on and on.

  4. Pozostaną nam wspomnienia jego świetnych walk i poczucie ulgii że niedźwiedzie w Dagestanskich lasach mogą już chodzić spokojnie 🙂

    A tak na serio to Khabib powodzenia!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.