Aljamain Sterling i Cory Sandhagen zmierzą się na gali UFC 250

1

ufc 250 sterling sandhagen

Czołowi zawodnicy kategorii koguciej UFC, Aljamain Sterling (MMA 18-3) i Cory Sandhagen (MMA 12-1), spotkają się w oktagonie na gali UFC 250. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca w jeszcze nieogłoszonej lokalizacji.

Początkowo starcie obu zawodników było planowane na galę UFC Fight Night, która miała odbyć się 16 maja w San Diego, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizacji. Sterling i Sandhagen zajmują wysokie lokaty w oficjalnym rankingu wagi koguciej UFC i zwycięstwo na gali UFC 250 mocno przybliży jednego z zawodników do pojedynku o pas mistrzowski. Sytuacja na szczycie dywizji pozostaje jednak niejasna po niedawnym ogłoszeniu zakończenia kariery przez Henry’ego Cejudo.

Zobacz więcej: Mistrz Henry Cejudo po znokautowaniu Dominicka Cruza, przeszedł na sportową emeryturę!

Aljamain Sterling wygrał cztery walki z rzędu, Amerykanin pokonywał kolejno Bretta Johnsa, Cody’ego Stamanna, Jimmiego Riverę oraz Pedro Munhoza. Po raz ostatni w akcji zaprezentował się w czerwcu zeszłego roku na gali UFC 238. „Funk Master” zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu wagi koguciej.

Jego najbliższy rywal, Cory Sandhagen, plasuje się w tym samym zestawieniu na czwartej pozycji. 28-latek jest jak do tej pory niepokonany w oktagonie. Do UFC dołączył na początku 2018 roku i od tego czasu wygrał pięć pojedynków. W swoim ostatnim występie wypunktował Raphaela Assuncao, miało to miejsce w sierpniu na gali UFC 241.

Tak prezentuje się aktualna rozpiska UFC 250.

  • Amanda Nunes vs Felicia Spencer
  • Devin Clark vs Alonzo Menifield
  • Ian Heinisch vs Gerald Meerschaert
  • Jussier Formiga vs Alex Perez
  • Charles Byrd vs Maki Pitolo
  • Neil Magny vs Anthony Rocco Martin
  • Cory Sandhagen vs Aljamain Sterling

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.