anthony pettis

Anthony Pettis okazał się lepszy od Donalda Cerrone na gali UFC 249! Pojedynek doświadczonych zawodników toczył się przede wszystkim w stójce i był widowiskowym zwieńczeniem karty wstępnej dzisiejszego wydarzenia w Jacksonville. Po trzech rundach walki sędziowie punktowi jednogłośnie wskazali na zwycięstwo „Showtime’a”.

Zawodnicy rozpoczęli walkę spokojnie, w ciągu pierwszych kilkudziesięciu sekund nie obejrzeliśmy wielu ciosów. Pettis był aktywny na nogach, krążył dookoła oktagonu, natomiast Cerrone spokojnie podążał za swoim rywalem. Donald starał się przechwycić nogę do obalenia, ale Anthony szybko uciekł z tego zagrożenia. Pettis był szybszy w stójce, to jego ciosy częściej dochodziły do celu. W połowie rundy Cerrone złapał Pettisa za plecy, ale nie udało mu się nic zrobić z tej pozycji. „Kowboj” w końcu sprowadził walkę na ziemię po kopnięciu ze strony Anthony’ego. Były mistrz wagi lekkiej od razu starał się skręcać do dźwigni. Cerrone zdecydował się podnieść pozycję i wrócić do stójki. W końcówce rundy Pettis świetnie zastopował atak Donalda mocnym prostym.

Pettis i Cerrone podkręcili tempo wymian, obaj zaczęli coraz chętniej atakować. „Showtime” kilkukrotnie zaskoczył Donalda wysokim kopnięciem. To Pettis częściej napierał do przodu, jednak Cerrone aktywnie odpowiadał kombinacją za kombinację. Druga runda mijała przede wszystkim na potyczce kicbokserskiej, ale na nieco ponad minutę przed końcem odsłony Cerrone obalił Pettisa. „Showtime” zdołał wrócić na nogi przy pomocy siatki i do gongu oglądaliśmy kolejne wymiany w stójce.

Walka z upływem czasu nabierała na widowiskowości, zawodnicy coraz odważniej atakowali. Obaj byli bardzo aktywni w stójce i mieli swoje momenty przewagi w wymianach. Pettis podkręcił tempo, Cerrone sygnalizował trafienie w oko, ale były mistrz wagi lekkiej kontynuował ofensywę. Donald przetrzymał cięższy moment w tym pojedynku. Zawodnicy ruszyli na otwartą wojnę i do samego końca pojedynku toczyli ze sobą mocne wymiany.

Anthony Pettis pok. Donalda Cerone przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

Pojedynek na UFC 249 był drugim spotkaniem obu zawodników w oktagonie. W 2013 roku lepszy okazał się również Anthony Pettis, wówczas zwyciężył przez TKO w pierwszej rundzie. Dzisiejszym zwycięstwem „Showtime” wrócił na dobre tory po dwóch porażkach w poprzednich występach. Cerrone natomiast przegrał już cztery walki z rzędu, wcześniej musiał uznać wyższość McGregora, Gaethjego oraz Fergusona.

8 KOMENTARZE

  1. To mało widziałeś :fjedzia::neildegrassewhoa:

    Zdziwiłbyś się. Oczywista wygrana dla Cerrone. Sędziowie na tej gali to jakieś zjeby. Najpierw 29:28 Alvey, później 30:27 Waterson i ten szajs

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.