Poznaliśmy szczegółowe statystki z walki Nate Diaza z Jorge Masvidalem na gali UFC 244 w Nowym Jorku.

W hitowej walce wieczoru gali UFC 244, Jorge Masvidal po dominujących trzech rundach walki pokonał Nate’a Diaza przez niezdolność do kontynuowania walki. Wezwany do klatki po zakończeniu trzeciej rundy lekarz, z powodu głębokich rozcięć na twarzy Diaza postanowił zakończyć pojedynek.

Statystki z walki pokazują wyraźną przewagę Jorge Masvidala nad Natem Diazem do czasu przerwania pojedynku na początku 4 rundy.

Masvidal przy 62% celności, trafił 112 z 179 zadanych znaczących uderzeń (significant strikes). Z tych ciosów aż 78 wylądowało na głowie Diaza, 27 na ciele, siedem trafiło w nogi. W przypadku Nate`a Diaza liczby są zdecydowanie słabsze. Zawodnik trafił zaledwie 43 z 104 znaczących uderzeń (41%). Dwadzieścia trzy z nich trafiły w głowę Masvidala, 12 w ciało i osiem w nogi.

Masvidal próbował jednego obalenia w walce. Żaden z zawodników nie miał zaliczonej próby poddania przeciwnika. Poniżej szczegółowe statystki z walki wieczoru gali UFC 244:

Poniżej karty sędziowskie z walki po 3 rundach:

Sędziowie Derek Cleary i Sal D’Amato w trzech rundach walki przyznali punktację 30 do 26 na korzyść Jorge Masvidala. Drugą rundę walki ocenili na 10 do 8. Tymczasem sędzia Douglas Crosby dał równą punktację w każdej rundzie, oceniając ostatecznie starcie na 30 do 27 na korzyść Masvidala.

W tym wypadku, gdyby lekarz nie przerwał walki z powodu obrażeń, Nate Diaz by zwyciężyć musiałby w dwóch ostatnich rundach drastycznie zmienić przebieg walki i prawdopodobnie skończyć Masvidala przed czasem. Ta sztuka nie udała się jeszcze nikomu w organizacji UFC.

16 KOMENTARZE

  1. No gnoj… Ten but na łeb ustawił walkę już na starcie… Aż dziwne że Natowi światło nie zgaslo. Masvidal Kończy rok z 3 zwycięstwami z rzędu więc następna musi być o regularny pas

  2. Z chęcią zobaczyłbym teraz Diaza z Maią:frankapprove:

    Diaz przed walka pierdolil ze teraz bedzie bral wielkie walki. Ta z Maia chyba taka dla niego nie bedzie to pewnie znowu 2 lata bedzie na dupie siedzial.

  3. Wpierdol był i tyle. Rewanż nie ma sensu. Diaz nie miał szans tego wygrać inaczej niż jakimś subem z dupy (szanse zerowe)

  4. W piątej rundzie Masvidal wpada w trójkąt i po walce. Tak to widzę. Sędzia okradł Diaza ze zwycięstwa! :jimcarrey:

  5. Diaz przed walka pierdolil ze teraz bedzie bral wielkie walki. Ta z Maia chyba taka dla niego nie bedzie to pewnie znowu 2 lata bedzie na dupie siedzial.

    Pewnie tak, ale kto wie czy Diaz nie chciałby sprawdzić swojego bjj. Większego wyzwania niż Demian nie ma.

  6. ale co by nie mowic, to diaz nie ma mozgu, dlatego nie da sie go polozyc, kurwa z 4 razy myslalem, ze to juz koniec a skurwiel wstawal i nakurwial. Przegral, ale to nie przegrana walka, nie klepal po ciosach..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.