Już 28 września w KCRiS – Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu, kibice pierwszy raz w historii obejrzą Zawodową Galę MMA TFL. Trzynaście walk w formule MMA w oktagonie oraz jedna na zasadach K1, gwarantują wielkie sportowe emocje na najwyższym poziomie. Podczas wydarzenia nie zabraknie reprezentantów klubu Stalker Team Kozienice, którzy zadebiutują przed własną widownią. Główną atrakcją gali będzie jednak pojedynek o międzynarodowy pas mistrzowski organizacji TFL. Gala Sportowa TFL 18 odbywa się pod Patronatem Burmistrza Gminy Kozienice, Piotra Kozłowskiego. Bilety dostępne są w kasach Krytej Pływalni Delfin w Kozienicach.

Sędzia główny TFL: Łukasz Bosacki
Sędziowie w oktagonie: Łukasz Bosacki, Piotr Jarosz
Sędziowie punktowi: Łukasz Porębski, Filip Niemkowicz, Piotr Jarosz
Sędzia czasowy: Aleksandra Rola
Cutman TFL: Dawid Gralka
Konferansjer: Adrian Walczyk
Ważenie zawodników: Kozienicki Dom Kultury ul. Warszawska 29 (27 września 2019 /PIĄTEK, Sala kameralna Szkoły Muzycznej: 12:00 – otwarte dla kibiców)
Hala Sportowa KCRIS: ul. Głowaczowska 26

 

Transmisja karty głównej z gali TFL 18 odbędzie się o 21:00 na kanale FightBox. Od 19:00 na fanpage’u organizacji, będzie można obejrzeć walki z karty wstępnej.

ROZPISKA KARTY GŁÓWNEJ TFL 18

Mateusz Głuch vs Nassourdine Imavov

TFL 18

Historyczna walka o pas mistrzowski TFL w kategorii 77 kg pomiędzy Mateuszem Głuchem a Nassourdinem Imavovem. Mateusz ma obecnie passę trzech zwycięstw z rzędu, a wszystkie wygrane zdobył kolejno na edycjach 15, 16 i 17. gali Thunderstrike Fight League. Dagestańczyk, reprezentujący Francję ma również taki sam bilans ostatnich zwycięstw. Organizator oraz promotor JS Promotion, Jacek Sarna, pochwali zestawienie i uznał je za jedno z najciekawszych zestawień w historii organizacji TFL:

Z jednej strony Polski weteran z bogatą przeszłością w sportach walki a z drugiej strony młody Rosjanin, głodny sukcesu reprezentant uznanej usportowionej rodziny. Brat Imavova pokrzyżował plany czołowym polskim zawodnikom, dlatego będzie to swojego rodzaju rewanż. Mateusz zawsze zapowiadał, że nie odda łatwo młodzieży pola do popisu. Tak więc szykuje się walka z wieloma podtekstami a stawką jest pas Mistrzowski Organizacji TFL. Naszymi mistrzami są: Michał ” Lord” Oleksiejczuk, Cezary „Lubelski Czołg” Kęsik, Hubert Szymajda i Jakub Piesiewicz. 28 września poznamy pierwszego mistrza TFL kategorii półśredniej”

Jakub Ozga vs Tobiasz Lewandowski

TFL 18

Reprezentant klubu Cross Fight Radom Jakub Ozga w drugim zawodowym pojedynku w organizacji TFL, skrzyżuje rękawice z przedstawicielem Grappler Grudziadz Tobiaszem Lewandowskim. Obaj zawodnicy są niepokonani i efektownie otworzyli drzwi w zawodowej karierze. Organizator TFL , promotor grupy JS Promotion Jacek Sarna wspomina, że pierwotnie rywalem „Oziego” miał być doświadczony Brazylijczyk, jednak w trakcie negocjacji okazało się, że przed TFL podpisał kontrakt na dwie inne walki i w związku z ryzykiem kontuzji i odwołania boju, w jego miejsce wskoczył Tobiasz.

Krystian Krawczyk vs Adam Filipek

TFL 18

Podczas 18. edycji TFL skonfrontują się debiutujący w organizacji reprezentant Madness Marga – Puławy Fight Club Adam Filipek oraz charyzmatyczny Krystian Krawczyk. „Dwie tykające bomby w klatce TFL i nietuzinkowe osobowości to gwarancja wielkiego show. Krawczyk to uznana marka w TFL więc zapowiada się piękny pojedynek. Krystian jest podrażniony po ostatniej gali TFL i przerwaniu pojedynku. Filipek nie ma kompleksów, jest pewny siebie i zdeterminowany jak nigdy dotąd. Niech wygra lepszy.” Zapowiada organizator Jacek Sarna.

Grzegorz Sanecki vs Vadim Yakshuk

TFL 18

Reprezentant Warszawy, Grzegorz Sanecki wraca do klatki  i zadebiutuje pod szyldem TFL. Jego rywalem będzie białoruski komandos, znany z występu w TFL solidny Vladim Yakshuk. Będzie to konfrontacja dwóch odmiennych stylów walki. Polak to świetna szkoła boksu natomiast Białorusin to przedstawiciel sambo. „Witam na pokładzie Grzegorza Saneckiego. To bardzo mocny zawodnik z dobrym rekordem. Dywizja 77 kg została wzmocniona solidnym nazwiskiem.” – komentuje starcie Jacek Sarna.

Artur Krawczyk vs Marcin Zając

TFL 18

Reprezentant klubu BRAWLER Fight Club Końskie Artur Krawczyk po bogatej amatorskiej karierze zadebiutuje w zawodowej klatce organizacji TFL – Thunderstrike Fight League. Naprzeciw niego stanie obyty w profesjonalnym MMA, przedstawiciel krakowskiej Szkoła Walki Drwala Marcin Zając, dla którego będzie to czwarty zawodowy bój w karierze. Amatorski bilans Krawczyka wynosi 7-0.

Artur Berezovskyi vs Mateusz Makarowski

TFL 18

Polsko – Ukraińskie starcie. Niepokonany w zawodowym MMA Artur Berezowskyi, skrzyżuje rękawice z przedstawicielem Spartakus Rzeszów Mateuszem Makarowskim. Artur wywodzi się z zapasów, w których zdobył mistrzostwo Ukrainy. Do Polski przyjechał w 2017 roku z powodu sytuacji politycznej w swoim kraju. Ma polskie korzenie. Więcej o tym zawodniku w naszym wywiadzie rzece: Artur Berezovskyi, Mansur Abdurzakov, Giorgi Esiava – Zawodnicy z przyszłością.

Gerard Bąk vs Michał Tarabańka

TFL 18

Niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek reprerezentanta Berkut WCA Fight Team Warszawa Michała Tarabańki z przedstawicielem BRAWLER Fight Club Końskie Gerardem Bąkiem. Pierwotnie rywalem Gerarda miał być Ukrainiec Vitaly Dzus, lecz dwa tygodnie przed galą doznał złamania żebra i został wykluczony ze startu. Jacek Sarna skomentował tę sytuację słowami:

„Możemy liczyć na świetny pojedynek. MMA bywa przewrotne. Na jednej z poprzednich edycji TFL zakontraktowany Michał Tarabańka doznał kontuzji i nie mógł walczyć. Teraz wchodzi na zastępstwo i uzupełnia kartę walk TFL 18. Rachunki mamy więc wyrównane.”.

Hubert Strzelczyk vs Jacek Buczko

TFL 18

Reprezentant Stalker Team Kozienice Hubert Strzelczyk, skrzyżuje rękawice z przedstawicielem krakowskiej Szkoły Walki Drwala Jackiem Buczko. Pojedynek odbędzie się w limicie wagowym 77 kg. Dla podopiecznego trenera Tomasza Staluszki, będzie to debiut przed własną publicznością z najbardziej wymagającym rywalem w swojej karierze. Pojedynek ten przez Jacka Sarnę, został skomentowany słowami:

To będzie niesamowicie interesująca walka. Zawodnik z Krakowa mierzy aż 195 cm co będzie jego wielką przewagą w zasięgu podczas tej walki. Jednego możemy być pewni że doping dla Huberta Strzelczyka będzie tego dnia niesamowity.

Olena Shydlovska vs Dorota Norek

TFL 18

Reprezentantka klubu Waleczna Lubelszczyzna Lublin Olena Shydlovska zmierzy się z doświadczoną w sportach uderzanych przedstawicielką Gameness Team Poznań Dorotą Norek. Pojedynek zakontraktowany jest w umownym limicie do 66 kg. Dla obydwu Pań będzie to debiut w klatce organizacji TFL – Thunderstrike Fight League.

„To zestawieniale jest najbardziej tajemnicze ze wszystkich jak dotąd ogłoszonych. Obie zawodniczki stoczą pierwszą walkę pod banderą TFL. Na pierwszy rzut oka widać olbrzymią przewagę fizyczną młodej Oleny Shydlowskiej. Jednak MMA jest tak nieprzewidywalnym sportem, że warunki fizyczne często nijak się mają do postawy w klatce. Ta walka dodaje kolorytu w dywizji kobiet.” – mówi organizator TFL, promotor grupy JS Promotion Jacek Sarna.

Adrian Kutyła vs Kordian Skibiński

Kartę główną gali TFL 18 otworzy pojedynek pomiędzy Adrianem Kutyłą, a Kordianem Skibińskim. Walka została zakontraktowana w wadze do 70 kilogramów i odbędzie się na zasadach K-1.

ROZPISKA KARTY WSTĘPNEJ TFL 18

Na karcie wstępnej gali w Kozienicach odbędą się trzy starcia w formule semi-pro.

70 kg: Brajan Jędryszczak (MMA 0-0-0) vs Roger Irlik (MMA 0-0-0)
80 kg: Adrian Krogulec (MMA 0-0-0) vs Maciej Ziemski (MMA 0-0-0)
68 kg: Krzysztof Dobrzyński (MMA 0-0-0) vs Karol Żurowski (MMA 0-0-0)

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.