Tatiana Suarez od jakiegoś czasu zmaga się z kontuzją szyi, która wstrzymuje jej powrót do oktagonu UFC. Amerykanka, która potencjalnie mogłaby być pretendentką do tytułu mistrzowskiego w kategorii słomkowej organizacji, nie wróciła jeszcze do akcji po wygranej z Niną Ansaroff w czerwcu tego roku. W wywiadzie dla „The Score” opowiedziała o urazie, z którym zmaga się od jakiegoś czasu.

Na początku miałam zrobiony zastrzyk kortyzonu. Potem wstrzyknęli mi komórki macierzyste. Przez jakiś czas czułam się gorzej niż przed tymi zabiegami. Prawdopodobnie przez to, że przez w mój kręgosłup wbili igłę. Czułam się okropnie, ale teraz jest już lepiej.

Czuję, że zdrowieję, ale prawdopodobnie będę potrzebowała kolejnych zastrzyków. Musimy zrobić badania, bo ostatnie pokazało, że nie mogę jeszcze wrócić do walk.

Chcą dać mi więcej czasu na wyleczenie. Zrobimy MRI i jeśli problem nadal będzie występował, powtórzymy zabiegi. Oczywiście, że chciałabym już wrócić do klatki, ale myślę, że ignorowanie takiej kontuzji nie byłoby zbyt mądre. Co jeśli znowu bym pogorszyła swój stan?

Nie chcę pogorszyć kontuzji i rozpoczynać rehabilitacji od nowa. Sporo osób tak robi. Wchodzą do oktagonu za szybko, potem znowu doznają tych samych urazów. Zamiast zrobić sobie przerwę na kilka miesięcy, nie walczą przez kilka lat.

Nie bardzo przejmuję się przerwą. Nie śpieszy mi się do walki o tytuł. Kiedy ludzie mnie o to pytają odpowiadam, że mój czas nadejdzie, a jak już to się stanie to zrobię co w mojej mocy, aby w pełni go wykorzystać. Takie mam nastawienie.

Suarez (8-0 MMA) to świetna zapaśniczka, która może pochwalić się rekordem bez porażek w MMA. Zawodniczka wygrała w UFC 5 walk. Tatiana to zwyciężczyni programu TUF 23, gdzie trenerką była Joanna Jędrzejczyk. Amerykanka była jednak w innym zespole – Claudii Gadelhi.

9 KOMENTARZE

 1. Jak zobaczyłem pierwszy raz Suarez w akcji to wróżyłem jej majstra, ale teraz to słabo widzę. No nic najwidoczniej przeznaczenie musi się wypełnić. JJ pokona chinkę, skopie Namajunas w ich trzeciej walce i na końcu zgasi Suarez, która akurat zdąży wyleczyć plecy. I Asia może odejść jako GOAT::snoopd::Tak to widzę.

 2. Szkoda dziewczyny

  Jak zobaczyłem pierwszy raz Suarez w akcji to wróżyłem jej majstra, ale teraz to słabo widzę. No nic najwidoczniej przeznaczenie musi się wypełnić. JJ pokona chinkę, skopie Namajunas w ich trzeciej walce i na końcu zgasi Suarez, która akurat zdąży wyleczyć plecy. I Asia może odejść jako GOAT::snoopd::Tak to widzę.

  Z jakiej paki Namajunas ma dostać ts w przypadku zwycięstwa JJ z chinka skoro poza wygranymi z Aśką nie miała żadnej obrony, walczy raz do roku, się praktycznie chowa przed całym światem i nic o niej nie wiadomo. Jak się otworzy i wyjdzie do oktagonu to przynajmniej powinna te 3 walki wygrać. Co do Tatiany szkoda dziewczyny najbardziej moja ulubiona zawodniczka w tej dywizji.

 3. Szkoda dziewczyny

  Z jakiej paki Namajunas ma dostać ts w przypadku zwycięstwa JJ z chinka skoro poza wygranymi z Aśką nie miała żadnej obrony, walczy raz do roku, się praktycznie chowa przed całym światem i nic o niej nie wiadomo. Jak się otworzy i wyjdzie do oktagonu to przynajmniej powinna te 3 walki wygrać. Co do Tatiany szkoda dziewczyny najbardziej moja ulubiona zawodniczka w tej dywizji.

  No z takiej, że wygrała dwa razy z JJ i ma do tego 1,3 mln obserwujących na IG, a także jest eks champ. Sprzeda się taka walka. Tyle wystarczy Danucie.

 4. No z takiej, że wygrała dwa razy z JJ i ma do tego 1,3 mln obserwujących na IG, a także jest eks champ. Sprzeda się taka walka. Tyle wystarczy Danucie.

  Dostała od również Andrade która JJ zdeklasowała. Rację bytu ma to pewnie tylko i wyłącznie z ambicji JJ aby się odegrać natomiast idąc tokiem instagrama to ponad milion ma również Waterson czy Van Zant z tej dywizji czy blisko jest Gadelha. Jakaś wielką mistrzynią nie była, a przy najmniej mi osobiście przez tą swoją delikatność poza oktagonem nie leży.

 5. Dostała od również Andrade która JJ zdeklasowała. Rację bytu ma to pewnie tylko i wyłącznie z ambicji JJ aby się odegrać natomiast idąc tokiem instagrama to ponad milion ma również Waterson czy Van Zant z tej dywizji czy blisko jest Gadelha. Jakaś wielką mistrzynią nie była, a przy najmniej mi osobiście przez tą swoją delikatność poza oktagonem nie le

  Wszystko wskazuje na to, ze Namajunas będzie 2 lata bez zwycięstwa w UFC…:siara: Dziękuje za uwagę.

 6. Dostała od również Andrade która JJ zdeklasowała. Rację bytu ma to pewnie tylko i wyłącznie z ambicji JJ aby się odegrać natomiast idąc tokiem instagrama to ponad milion ma również Waterson czy Van Zant z tej dywizji czy blisko jest Gadelha. Jakaś wielką mistrzynią nie była, a przy najmniej mi osobiście przez tą swoją delikatność poza oktagonem nie leży.

  Sportowo to może nie mieć racji bytu. To nie ma znaczenia. Ufc już dawno z poważaniem patrzy na swoje rankingi. Zobaczysz, że jeśli JJ wygra z Chinką to Rose będzie wymieniana w gronie pretendentek. Marke my words.

 7. Sportowo to może nie mieć racji bytu. To nie ma znaczenia. Ufc już dawno z poważaniem patrzy na swoje rankingi. Zobaczysz, że jeśli JJ wygra z Chinką to Rose będzie wymieniana w gronie pretendentek. Marke my words.

  Wiadomo niektóre zestawienia mają mało wspólnego z logiką. Plusem Rose może być brak konkurencji bo w czołówce również po porażce jest Ansaroff i Andrade, Tatiana kontuzja więc zostaje ona albo Gadelha jak upora się z Grasso.

 8. Sportowo to może nie mieć racji bytu. To nie ma znaczenia. Ufc już dawno z poważaniem patrzy na swoje rankingi. Zobaczysz, że jeśli JJ wygra z Chinką to Rose będzie wymieniana w gronie pretendentek. Marke my words

  Ona jest teraz wymienia w gronie pretendentek, ale niczego to nie zmienia. Mi się wydaje, że Aśka mądrze by zrobiła gdyby wmanewrowała Rose w walkę z Zhang. Po porażce Rose przestałaby się liczyć w jakichkolwiek rozmowach o czołówce słomkowej.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.