Szymon Kołecki pieniądze zarobki KSW
Szymon Kołecki. Fot. instagram.com/szymonkolecki

Szymon Kołecki (MMA 7-1) swoją karierę w MMA rozpoczął w roku 2017 i do tej pory stoczył osiem pojedynków. W ostatniej walce Szymon pokonał Mariusza Pudzianowskiego (MMA 12-7-1), a w kolejnym boju zmierzy się z Damianem Janikowskim (MMA 4-2). 

Kołecki nie ukrywa, że jednym z ważnych powodów wejścia do świata MMA były zarobki. O te został zapytany w najnowszym wywiadzie, który został wyemitowany  na antenie Polskiego Radia 24.

Ja w roku 2007, 2008 bardzo dobrze zarabiałem w podnoszeniu ciężarów. Oczywiście w MMA teraz zarabiam więcej, nawet odejmując koszty, które ponoszę w przygotowaniach do walk.

Co ciekawe, Kołecki zdradził również jak wysokie są koszty przygotowań w jego wypadku.

Roczne koszty przygotowań w MMA to są setki tysięcy złotych. Myślę, że około 200 tysięcy złotych to są moje koszty jakie ponoszę w ciągu roku przygotowując się do walk. Także odejmując koszty pewnie zarobię więcej niż w sporcie olimpijskim, ale w olimpijskim też zarabiałem bardzo dobrze.

Warto przypomnieć, że Szymon Kołecki w tym roku zawalczy dwa razy. W roku 2018 bił się o raz więcej, a w 2017 stoczył aż cztery pojedynki.

Do walki Kołeckiego z Janikowskim dojdzie 7 grudnia, podczas gali KSW 52, która odbędzie się w Gliwicach.

59 KOMENTARZE

 1. Roczne koszty przygotowań w MMA to są setki tysięcy złotych. Myślę, że około 200 tysięcy złotych to są moje koszty jakie ponoszę w ciągu roku przygotowując się do walk.

 2. Uwielbiam gościa, ale nie wierze, żeby te kilka lat na macie starczyło na całe zapaśnicze życie Janikowskiego. Z drugiej strony to jest mma i już różne rzeczy się tu działy 😉

 3. Uwielbiam gościa, ale nie wierze, żeby te kilka lat na macie starczyło na całe zapaśnicze życie Janikowskiego. Z drugiej strony to jest mma i już różne rzeczy się tu działy 😉

  U Janikowskiego nie widzę talentu do MMA. Co innego u Koleckiego. Ciekawa walka.

 4. […] nie wierze, żeby te kilka lat na macie starczyło na całe zapaśnicze życie Janikowskiego.

  Tyle, że walka nie odbędzie się w stylu klasycznym, a w MMA. Damian póki co nie potrafi korzystać ze swoich zapasów w klatce tak, jakby wskazywał na to jego potencjał.

 5. Myślę, że około 200 tysięcy złotych to są moje koszty jakie ponoszę w ciągu roku przygotowując się do walk.

  549 złotych x 365 dni = ~200 tyś złotych

  wychodzi kwota jak za nowy materac na każdy dzień, przypadek? tajemnica sukcesu?

 6. U Janikowskiego nie widzę talentu do MMA. Co innego u Koleckiego. Ciekawa walka.

  Wydaje mi się, że to raczej kwestia podejścia. Kołecki z pokorą podszedł do tematu uczy się pilnie i zapierd..a  …, a Janikowskiemu chyba wydawało się , że będzie łatwiej.

  Żeby jednak być uczciwym trzeba spojrzeć na to z kim obaj walczyli, to jednak Damian miał lepszych przeciwników. Będę mocno zdziwiony jeśli Szymon wygra tą walkę, choć wcale mnie to nie zmartwi.

 7. Wydaje mi się, że to raczej kwestia podejścia. Kołecki z pokorą podszedł do tematu uczy się pilnie i zapierd..a  …, a Janikowskiemu chyba wydawało się , że będzie łatwiej.

  Żeby jednak być uczciwym trzeba spojrzeć na to z kim obaj walczyli, to jednak Damian miał lepszych przeciwników. Będę mocno zdziwiony jeśli Szymon wygra tą walkę, choć wcale mnie to nie zmartwi.

  Dokladnie. Od początku Damian powtarzał jakie to treningi MMA są łatwe w porównaniu do zapasów i w ogóle, że czuję się teraz jakby był na wakacjach. Do tego grube siano wpompowane w jego promocje, instagramki, fury w leasingu i sie odkleilo. Do tego otaczanie się Akopami czy Jurasami tego świata. Jak w takich warunkach osiągnąć sensowne wyniki sportowe w nowej dla siebie dyscyplinie?

  17 tys miesięcznie, ciekawe co tyle kosztuje trenując w Polsce.

  Tez wydaje mi się to strasznie bzdurna kwota. Tym bardziej, że nie robi żadnych campow i siedzi okrągły rok w klubie u Mirka.

 8. Dokladnie. Od początku Damian powtarzał jakie to treningi MMA są łatwe w porównaniu do zapasów i w ogóle, że czuję się teraz jakby był na wakacjach. Do tego grube siano wpompowane w jego promocje, instagramki, fury w leasingu i sie odkleilo. Do tego otaczanie się Akopami czy Jurasami tego świata. Jak w takich warunkach osiągnąć sensowne wyniki sportowe w nowej dla siebie dyscyplinie?

  Tez wydaje mi się to strasznie bzdurna kwota. Tym bardziej, że nie robi żadnych campow i siedzi okrągły rok w klubie u Mirka.

  Czy ja wiem, Miras 5k miesiecznie, Roszkiewicz 3k, Kucharczyk 3k i jiz jest 11k, do tego dietetyk, ktos od przygotowania fizycznego, opieka medyczna, benzyna,etc. Liczby ktore wrzucilem plus osoby to czysta spekulacja ale wydaje mi sie ze calkiem mozliwa.

 9. Czy ja wiem, Miras 5k miesiecznie, Roszkiewicz 3k, Kucharczyk 3k i jiz jest 11k, do tego dietetyk, ktos od przygotowania fizycznego, opieka medyczna, benzyna,etc. Liczby ktore wrzucilem plus osoby to czysta spekulacja ale wydaje mi sie ze calkiem mozliwa.

  Co to za kwoty? To chyba Mirek mu płaci za promocję klubu.

 10. Co to za kwoty? To chyba Mirek mu płaci za promocję klubu.

  Powaznie myslisz ze to Miras mu placi za 1,2 treningi dziennie 6 dni w tygodniu? zresztą od promowania to jest Miras

 11. a ile na przygotowania wydaje Bobrowski, który pokonał Kołeckiego w ubiegłym roku?

  On już nie wydaje, karierę zakończył

 12. 200 000 PLN do ch…wafla. Zaintrygowało mnie to. chętnie bym to zgłębił, o co tu biega z tymi klubami, trenerami i nie wiem jakimi jeszcze rzeczami i jak z innymi zawodnikami.

 13. 200 000 PLN do ch…wafla. Zaintrygowało mnie to. chętnie bym to zgłębił, o co tu biega z tymi klubami, trenerami i nie wiem jakimi jeszcze rzeczami i jak z innymi zawodnikami.

  pewnie chce więcej od ksw, to chyba oczywiste 🙂

  ale nie ma (może się mylę) silnej pozycji negocjacyjnej, gdyż jest wiekowy no i ksw płaci najlepiej (ufc to nie opcja dla niego)

 14. Jeśli tyle wydaje to powinien zmienić menadżera.

  Wcale bym się nie zdziwił, jakby miał deal z trenerem: dług z PLMMA odrobi Mirek w treningach i chyba nawet obie strony są z tego zadowolone.

  Chociaż on pewnie bawi się jeszcze w te odnowy biologiczne, konsultacje lekarskie itp. mocniej niż inni.

  Ale trzeba przyznać, że lepiej wychodzi niż Janikowski mimo, że przecież klub Mirka jest mały i pewnie prawilniacy go nie wspierają xD

  Otaczanie się ludźmi typu Akop lajki na insta psa, Juras itp. na głowę zbyt dobre nie jest

 15. Ło kurwa, to takie drogie są treningi u Mirka ? 😀 A tak poważnie to mocno szanuje Szymona i nie wydaje mi się, żeby opowiadał bajki, ale chętnie zobaczyłbym dokładne wyliczenia, co i ile kosztuje bo ciężko uwierzyć w taką sumę.

 16. Ło kurwa, to takie drogie są treningi u Mirka ? 😀 A tak poważnie to mocno szanuje Szymona i nie wydaje mi się, żeby opowiadał bajki, ale chętnie zobaczyłbym dokładne wyliczenia, co i ile kosztuje bo ciężko uwierzyć w taką sumę.

  ciekawe, ile inni zawodnicy wydają na przygotowania.

  Ale wątpię, aby kasa z 2-3 walk w roku pokrywała te 200 tysięcy kosztów, więc pewnie wydają mniej, dużo mniej

 17. ciekawe, ile inni zawodnicy wydają na przygotowania.

  Ale wątpię, aby kasa z 2-3 walk w roku pokrywała te 200 tysięcy kosztów, więc pewnie wydają mniej, dużo mniej

  Kołecki kiedyś mówił, że zarabia 6-cyfrową sumę za walkę, a 100 tyś to słaba stawka, więc sądzę, że jedna walka pokrywa te 200 tyś/ rocznie na przygotowania. Tak jak pisałem, nie sądzę by opowiadał bajki, dlatego chciałbym zobaczyć te koszty. Wiedząc, że Szymon do każdego elementu życia podchodzi mocno analitycznie to z pewnością prowadzi jakiś zeszyt z kosztami 😀

 18. Kołecki kiedyś mówił, że zarabia 6-cyfrową sumę za walkę, a 100 tyś to słaba stawka, więc sądzę, że jedna walka pokrywa te 200 tyś/ rocznie na przygotowania. Tak jak pisałem, nie sądzę by opowiadał bajki, dlatego chciałbym zobaczyć te koszty. Wiedząc, że Szymon do każdego elementu życia podchodzi mocno analitycznie to z pewnością prowadzi jakiś zeszyt z kosztami 😀

  nie uwierzę, że treningi bez campów, jedynie w tej małej dziupli u Mirka kosztują 17 tysięcy miesięcznie.

 19. Powaznie myslisz ze to Miras mu placi za 1,2 treningi dziennie 6 dni w tygodniu? zresztą od promowania to jest Miras

  Celowo przegialem w drugą stronę, ale uważam, że tam jest układ na którym korzystają obaj. Mirek też nie zamyka klubu dla Szymona, tylko trenują całą grupą

 20. Jeremy mowil o 50k dolarów na poziomie światomyw z Boogeymanem który zapierdala za tobą i chce cie zjeść w jebanym kurwa Meksyku na wysokości z całym teamem a tutaj na miejscu 200k ?

  Faktycznie pytanie co pod koszta podciąga, chyba że z racji tego że MMA jest tak małe w Polsce ( w porównaniu do USA) to koszty odnów biologicznych dietetyków itp. są wyjebane w kosmos bo nie ma dużej konkurencji.

 21. 200 kola to pewnie już z lekarzami, rehabilitacja i tą całą otoczka która jest wokół zawodnika.  Nie zmienia to faktu że od chuja pieniędzy pakuje w siebie, ale najwidoczniej mu się opłaca.

 22. Moze po prostu jest z trenerem uwowiony na procenty od walki, tak samo z managerem. Stad takie sumy.

 23. Moze po prostu jest z trenerem uwowiony na procenty od walki, tak samo z managerem. Stad takie sumy.

  no to może warto ponegocjować również stronę kosztową tego jego biznesu, a nie tylko przychodową (ksw)

 24. Tyle, że walka nie odbędzie się w stylu klasycznym, a w MMA. Damian póki co nie potrafi korzystać ze swoich zapasów w klatce tak, jakby wskazywał na to jego potencjał.

  Ale warto zauważyć, że przegral z Materla z którym powiedzmy sobie szczerze, no nie miał prawa wygrać a druga przegraną po prostu dał się trafić, ale walke wygrywał. Mi się wydaje, że niektórzy zbyt go oceniają przez te nieudane latajace kolana z Cipkiem itp. Chyba w kazdej walce dawal rade kogoś obalić i jesli po prostu doprecyzuje swoj ground and pound to powinien to spokojnie ugrać. W mojej opinii jest faworytem, ale wiadomo to walka i wszystko może zdarzyć no i oczywiście mogę się po prostu mylić 😉

 25. Ale warto zauważyć, że przegral z Materla z którym powiedzmy sobie szczerze, no nie miał prawa wygrać a druga przegraną po prostu dał się trafić, ale walke wygrywał. Mi się wydaje, że niektórzy zbyt go oceniają przez te nieudane latajace kolana z Cipkiem itp. Chyba w kazdej walce dawal rade kogoś obalić i jesli po prostu doprecyzuje swoj ground and pound to powinien to spokojnie ugrać. W mojej opinii jest faworytem, ale wiadomo to walka i wszystko może zdarzyć no i oczywiście mogę się po prostu mylić 😉

  Mam wrażenie,że jak przyjmie coś konkretnego na głowę to jest po walce.

 26. Tak czytam komentarze i wydaje mi sie ze sporo z tej kwoty to musi isc na dziwki, koks i tajski boks:razz:utinlaugh:

 27. Tak czytam komentarze i wydaje mi sie ze sporo z tej kwoty to musi isc na dziwki, koks i tajski boks:razz:utinlaugh:

  :rutekajak:

 28. totalnie sie nie znam. Ale myślałem ze to normalne że trener takiego medialnego zawodnika dostaje 10 k.

  To ile mu ta sknera Pudzioan płacił. Ja bym nie trenował za mniej niż 20k ogółem od zawodników . Z domu bym nie wyszedł. Kurwa to jest skandal. Jeśli Mirek nie zarabia przynajmniej 30 k za miesiąc.

 29. totalnie sie nie znam. Ale myślałem ze to normalne że trener takiego medialnego zawodnika dostaje 10 k.

  To ile mu ta sknera Pudzioan płacił. Ja bym nie trenował za mniej niż 20k ogółem od zawodników . Z domu bym nie wyszedł.

  z tego co Kolecki mowi to Miras mu hajs jeszcze wisi za walki, a sam Miras udaje bankruta, bo ma dlugi z PLMMA

 30. totalnie sie nie znam. Ale myślałem ze to normalne że trener takiego medialnego zawodnika dostaje 10 k.

  To ile mu ta sknera Pudzioan płacił. Ja bym nie trenował za mniej niż 20k ogółem od zawodników . Z domu bym nie wyszedł. Kurwa to jest skandal. Jeśli Mirek nie zarabia przynajmniej 30 k za miesiąc.

  :korwinwhat:

 31. Tak czytam te wasze komentarze i widzę niedowierzanie, więc policzymy zgrubnie:

  – dieta (catering dla sportowca pro) – 30 x 150 PLN = 4500 PLN

  – soki: Enan/Prop + Bold + HGH + EPO (przykładowy set, apteka a nie od Zbysia z Józiem) = 3000 PLN

  – trenejro & sparingi: 2000 PLN

  – badania, konsultacje lekarskie,

   fizjoterapeuta, masażysta,

  odnowa biologiczna: 3000 PLN

   – paliwo: 500 PLN

  Wyszło 13 koła.

 32. Tak czytam te wasze komentarze i widzę niedowierzanie, więc policzymy zgrubnie:

  – dieta (catering dla sportowca pro) – 30 x 150 PLN = 4500 PLN

  – soki: Enan/Prop + Bold + HGH + EPO (przykładowy set, apteka a nie od Zbysia z Józiem) = 3000 PLN

  – trenejro & sparingi: 2000 PLN

  – badania, konsultacje lekarskie,

   fizjoterapeuta, masażysta,

  odnowa biologiczna: 3000 PLN

   – paliwo: 500 PLN

  Wyszło 13 koła.

  rekordowy hajs na przygotowania

  KSW juz oglasza sukces

 33. Tak czytam te wasze komentarze i widzę niedowierzanie, więc policzymy zgrubnie:

  – dieta (catering dla sportowca pro) – 30 x 150 PLN = 4500 PLN

  – soki: Enan/Prop + Bold + HGH + EPO (przykładowy set, apteka a nie od Zbysia z Józiem) = 3000 PLN

  – trenejro & sparingi: 2000 PLN

  – badania, konsultacje lekarskie,

   fizjoterapeuta, masażysta,

  odnowa biologiczna: 3000 PLN

   – paliwo: 500 PLN

  Wyszło 13 koła.

  Sponsorzy pewnie i tak sporo pokrywają

 34. Sponsorzy pewnie i tak sporo pokrywają

  Ubiegłeś mnie. Myślę, że część z tego jest w ramach promocji w zamian za reklamę na banerze, tatuaże henną na ciele , nadruki na odzieży itd

 35. - soki: Enan/Prop + Bold + HGH + EPO (przykładowy set, apteka a nie od Zbysia z Józiem) = 3000 PLN

  Nie wiem jakie soki pija Szymon, bo tych wymienionych przez Ciebie nie znam. Pytanie, czy muszą to być soki z apteki? W biedrze są soki trzylitrowe jablkowe tłoczone i bez gmo za 12 złotych. Jeden taki kartonik dziennie daje 360 złotych miesięcznie. Te z apteki o tyle lepsze od biedronkowych, że trzeba niemal dziesięciokrotnie przepłacać? Z czego oni je tłoczą? To już lepiej choćby oshee vitaminy&minerały pić.

 36. Nie wiem jakie soki pija Szymon, bo tych wymienionych przez Ciebie nie znam. Pytanie, czy muszą to być soki z apteki? W biedrze są soki trzylitrowe jablkowe tłoczone i bez gmo za 12 złotych. Jeden taki kartonik dziennie daje 360 złotych miesięcznie. Te z apteki o tyle lepsze od biedronkowych, że trzeba niemal dziesięciokrotnie przepłacać? Z czego oni je tłoczą? To już lepiej choćby oshee vitaminy&minerały pić.

  :suchykarol:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.