martin lewandowski danuta dmowaka andrzejuk marian kmita

Stowarzyszenie MMA Polska od samego początku działania mogło liczyć na przychylność Ministerstwa Sportu. Jeszcze w 2019 roku, przed oficjalnym ogłoszeniem powstania Stowarzyszenia, zarząd MMA Polska miał zaszczyt spotkać się z ówczesnym Ministrem Sportu i Turystyki Panem Witoldem Bańką. Przy okazji tego wydarzenia, Minister przekazał Stowarzyszeniu słowa wsparcia i pismo, w którym przedstawił swoje spojrzenie na rozwój amatorskiego MMA w Polsce.

Po roku funkcjonowania Stowarzyszenia doszło do kolejnych dwóch spotkań w Ministerstwie Sportu, podczas których Martin Lewandowski, prezes i Marian Kmita, wiceprezes MMA Polska, mieli okazję porozmawiać z Panią Minister Danutą Dmowską-Andrzejuk.

– W trakcie spotkania przedstawiliśmy nasze dotychczasowe osiągnięcia i podsumowaliśmy występy kadry MMA Polska – wyjaśnia Martin Lewandowski. – Zarysowaliśmy również dalsze plany rozwoju amatorskiego MMA i pomysły na działalność Stowarzyszenia.

Podobnie jak rok temu Minister Sportu przekazała Stowarzyszeniu słowa wsparcia i oficjalne pismo, w którym możemy przeczytać między innymi:

Mieszane sztuki walki to sport, który cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, dzięki sukcesom polskich zawodników na arenach międzynarodowych oraz profesjonalizacji tej dyscypliny, jaką możemy w ostatnim czasie obserwować. Każdy sportowiec, realizując swoje założenia i cele, potrzebuje ujednoliconych zasad, procedur, wspólnej wizji i uporządkowanych działań, które dadzą mu odpowiednie wsparcie. Dzięki temu jest w stanie pracować jeszcze bardziej efektywnie i zwiększa swoje szanse na osiąganie zamierzonych celów.

Wierzę, że działalność Stowarzyszenia „MMA Polska” pozwoli naszym sportowcom na rozwój, zadba o ich prawa i pozwoli konsekwentnie iść naprzód. Życzę powodzenia w realizacji założonych celów.

– Bardzo cieszę się z potwierdzenia przez Panią Minister wsparcia dla naszej inicjatywy – podsumowuje spotkanie Marian Kmita. – Wierzę też w nawiązanie długotrwałej współpracy, która posłuży dalszemu rozwojowi amatorskiego MMA w Polsce.

źródło: informacja prasowa

 

5 KOMENTARZE

  1. Wszystko po to, żeby ulepszać to co samo bardzo dobrze działa. Ku chwale związkom.

    Ciekawe co na to Miras xD

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.