W czwartym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie trójka polskich juniorów stanęła do boju o złote medale w swoich kategoriach wagowych.

Walki Magdy

Zwycięsko z pojedynku z  Nadine Abbott Bissett wyszła Magdalena Czaban, która tym samy wywalczyła tytuł amatorskiej mistrzyni świata w wadze atomowej

Magdalena Czaban pokonała Nadine Abbott Bissett przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-27, 29-27)

Walki Emila

Kapitalnie walczący w trakcie całego turnieju Emil Piątek tym razem uległ na punkty rywalowi z Rosji. Na szyi Emila zawisł medal srebrny.

Emil Piątek pokonał Camerona Coulsona (Republika Południowej Afryki) przez poddanie (balacha)
Emil Piątek pokonał Ryana Keogha (Irlandia) jednogłośną decyzją
– Emil Piątek pokonał Antonio Josepa Marti Segarra (Hiszpania) większością decyzją sędziów (29-28, 28-28, 29-28)

– Nikita Kulshin (Rosja) pokonał Emila Piątka przez decyzję (30-26, 30-26, 30-25).

Walki Błażeja

W finale wyższość swojego przeciwnika musiał również uznać Błażej Romanowski, który przegrał starcie z Rustamem Ashurbekovem i tak jak Emil zakończył mistrzostwa ze srebrnym medalem.

– Błażej Romanowski pokonał Zaurbeka Magomedova (Rosja) jednogłośną decyzją sędziów
– Rustam Ashurbekov (Rosja) pokonał Błażeja Romanowskiego przez TKO.

O zwycięskich zawodnikach

Magdalena Czaban

Dwudziestoletnia zawodniczka z Krakowa toczy swoje boje w wadze atomowej. Sporty walki trenuje od 4 lat. Wcześniej natomiast zajmowała się lekkoatletyką i gimnastyką. W czerwcu tego roku wywalczyła tytuł amatorskiej mistrzyni Europy seniorek. Walczy również w brazylijskim jiu-jitsu – jest wicemistrzynią Polski białych pasów. Treningi łączy ze studiami na AWF-ie w Krakowie i z pracą.

Emil Piątek

Walczący w wadze lekkiej Emil urodził się w Nowej Rudzie w roku 1999, ale aktualnie mieszka i pracuje w Irlandii. Przed wywalczeniem tytułu wicemistrza świata amatorskiego MMA stoczył 12 amatorskich pojedynków i zdobył brązowy medal mistrzostw Europy.

Błażej Romanowski

Walczący w wadze ciężkiej Błażej Romanowski  ma 20 lat i jest studentem drugiego roku prawa na uniwersytecie w Poznaniu. Przygodę ze sztukami walki rozpoczął w wieku 11 lat. Poza MMA ma za sobą pojedynki w kickboxingu, jiu-jitsu, submission fightingu czy pankrationie. Główne osiągnięcia na jego zawodniczej drodze to m.in. wielokrotne mistrzostwo Polski MMA juniorów, mistrzostwo Polski oraz zdobycie pucharu Polski seniorów w no-gi, złoty medal w pucharze świata w pankrationie i mistrzostwach świata MMA WMMAF.

O wydarzeniu

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2019 odbywa się na terenie Khalifa Sport City – kompleksu sportowego położonego w Manamie, stolicy Bahrajnu. Łącznie w zawodach bierze udział 452 zawodników z 51 krajów.

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 90 krajów na świecie. Od 2014 roku, IMMAF przygotowuje pod swoimi skrzydłami mistrzostwa świata amatorskiego MMA, które przyciągają setki zawodników z różnych zakątków globu. Zawody te, są największym tego typu wydarzeniem na świecie. Ich pierwsze trzy edycje odbyły się w USA, w Las Vegas. Od 2017 roku, organizowane są natomiast w Bahrajnie.

13 KOMENTARZE

 1. Wszyscy nasi juniorzy wracają z medalami. Gratulacje dla nich 🙂 Emil musiał się najbardziej napracować, walcząc z aż czterema rywalami.

 2. :applause: incydent z wazeniem kuriozalny ale wyniki sportowe zamazuja plame. Madzia Czaban widze, ze szykuje sie na potencjalna przyszla gwiazde w kobiecym MMA

 3. Jest jakiś ranking krajów, kto, ile medali? Bo szczerze trzy to bardzo słabo. Stawiam, że ruskie to pewnie z 9 przywieżli…

 4. Jest jakiś ranking krajów, kto, ile medali? Bo szczerze trzy to bardzo słabo. Stawiam, że ruskie to pewnie z 9 przywieżli…

  To tylko kadra juniorów. Jeszcze dwa dni rywalizacji seniorów.

 5. bez złośliwości bo troche nie rozumiem ? czyli np Błażej wygrał jedną walkę i już został wicemistrzem świata ?

  a Magda tylko jedna z kolei…

 6. bez złośliwości bo troche nie rozumiem ? czyli np Błażej wygrał jedną walkę i już został wicemistrzem świata ?

  a Magda tylko jedna z kolei…

  Dokładnie tak jak myślisz. Jak ktoś nie zna to się obsrywasl na te TYTUŁY MISZCZÒW i Vice.Na stronach klubòw lans będzie i może stypendia z Ministerstwa Sportu się znajdą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.