Santiago Ponzinibbio ufc

Santiago Ponzinibbio, czołowy zawodnik kategorii półśredniej UFC, jest gotowy na powrót do oktagonu. Argentyńczyk swoją ostatnią walkę stoczył w listopadzie 2018 roku. Blisko półtoraroczna przerwa była spowodowana urazami i zakażeniem gronkowcem.

Przeszedłem kontuzję, która zahamowała moją karierę. Wcześniej dobrze sobie radziłem i byłem już blisko tytułu mistrzowskiego. Teraz jestem zdrowy i bardzo się cieszę, że mogę z powrotem wejść do oktagonu. Oczekuję wielkiej walki w swoim powrocie.

Ponzinibbio podał przewidywaną datę kolejnego występu.

Myślę, że w okolicach czerwca będę gotowy do walki. Szukamy dobrej daty i przeciwnika. Zależy mi na dużej walce, mam siedem zwycięstw z rzędu i łącznie piętnaście występów w organizacji. Jeśli uda się zestawić dobry pojedynek, to wrócę.

Argentyńczyk nie wskazał konkretnego rywala, z którym chciałby się zmierzyć.

Chcę zawalczyć z kimś z top 5 rankingu lub z kimś o mocnym nazwisku. Może byli mistrzowie Robbie Lawler lub Rafael dos Anjos, nie są w czołowej „piątce”, ale mają silną pozycję w organizacji. Może też być Nate Diaz lub Anthony Pettis, znani zawodnicy, którzy nie są w rankingach. Równie dobrze mogę zawalczyć z kimś z top 5, kto może mi zapewnić walkę o pas po zwycięstwie.

Jestem skoncentrowany na wielkich walkach. Będę wykonywał swoją robotę, budował nazwisko i pas w końcu przyjdzie. Mam wszystkie atuty, żeby zostać mistrzem świata. Jestem gotowy, to przyjdzie samo z siebie.

Ponzinibbio może pochwalić się imponującym bilansem walk 27-3. W UFC występuje od 2013 roku, a od blisko 5 lat jest niepokonany. Argentyńczyk wygrał w tym czasie siedem walk z rzędu, w swoich ostatnich występach pokonując m.in. Gunnara Nelsona, Mike’a Perry’ego, czy Neila Magny’ego. Santiago miał wrócić do oktagonu już w grudniu, jednak z powodu zakażenia gronkowcem musiał wycofać się z zestawienia z Robbiem Lawlerem.

3 KOMENTARZE

  1. Dawać mu Woodleya jak wygra z Edwardsem albo Colbiego do rozjebania. Inne zestawienia nie maja sensu dla niego.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.