Jak oglądać galę KSW 54

Marian Ziółkowski vs Mateusz Gamrot

W nowej walce wieczoru sobotniej gali KSW 54, Marian „Goldenboy” Ziółkowski zastąpi kontuzjowanego Shamila Musaeva i zmierzy się z niepokonanym mistrzem dwóch kategorii wagowych, Mateuszem Gamrotem w pojedynku którego stawką będzie mistrzowski pas wagi lekkiej.

Ziółkowski od dłuższego czasu był zawodnikiem o którym mówiło się, że dostanie szansę walki o mistrzowski pas wagi lekkiej. W zeszłym roku na KSW 50 miał walczyć z Normanem Parkiem o tymczasowy pas dywizji lekkiej, ale wycofał się z pojedynku z powodu kontuzji. Kolejną szansę walki o złoto z Mateuszem Gamrotem na KSW 53 stracił z powodu pandemii koronawirusa która nie pozwoliła mu na odpowiednie przygotowania.

Dla niepokonanego Mateusza Gamrota walka na sobotniej gali KSW 54 w Warszawie ma być pożegnaniem z polskimi fanami. Po trzynastu pojedynkach w których nie znalazł pogromcy, zawodnik Czerwonego Smoka i American Top Team wejdzie do klatki zaledwie miesiąc po świetnym występie na gali KSW 53 gdzie zdominował i kompletnie rozbił w trzeciej walce swojego ringowe wroga, Normana Parke.

Izuagbe Ugonoh vs Quentin Domingos

W drugiej najważniejszej walce wydarzenia KSW 54 zobaczymy mocno wyczekiwany debiut w formule MMA utalentowanego boksera Izuagbe Ugonoha który zmierzy się w klatce z Quentinem Domingosem.

Dla obu zawodników będzie to debiut w organizacji KSW, a dla Izu będzie to również pierwsza walka w formule MMA. Ugonoh ma bogate doświadczenie w sportach walki w których karierę rozpoczął od kickboxingu. Przez lata trenował i walczył z sukcesami w tej dyscyplinie sportu sześciokrotnie zdobywając najwyższy stopień w mistrzostwach Polski. Zdobył również tytuł mistrza świata i Europy amatorów w formule K-1.

Następnym etapem w karierze Izu był boks zawodowy w którym zadebiutował w 2010 roku. W Polsce stoczył osiem walk i ze wszystkich wyszedł zwycięsko. Kolejne boje toczył w Nowej Zelandii, gdzie dopisał do rekordu kolejnych osiem wygranych. Spróbował swoich sił również w USA, jednak tam przegrał swoją pierwszą walkę w boksie. Następnie wrócił nad Wisłę, gdzie odbił się po porażce i stanął do boju o tytuł mistrza Polski. W tym starciu musiał jednak uznać wyższość Łukasza Różańskiego i była to jego ostatnia walka w tym boksie. Ostatecznie Izu zakończył karierę w tej formule z osiemnastoma zwycięstwami na i dwiema porażkami.

Pełna karta walk gali KSW 54 poniżej:

KSW 54 w PPV

Dostępne są ostatnie sztuki biletów w serwisie eBilet.pl oraz cały czas trwa sprzedaż transmisji gali w systemie PPV na stronie KSWTV.com.

KSW 54 karta walk

Data: Sobota, 29 sierpnia 2020, 20:00
Hala: Global EXPO w Warszawie

Walka o pas kategorii lekkiej KSW 

70,3 kg: Mateusz Gamrot (16-0 1NC) vs Marian Ziółkowski (21-7)

Karta główna 

120,2 kg: Izuagbe Ugonoh (0-0) vs Quentin Domingos (5-1, 4 KO)
120,2 kg: Michał Andryszak (20-8) vs Michał Kita (19-11-1)
70,3 kg: Maciej Kazieczko (6-1) vs TBA
61,2 kg: Paweł Polityło (4-2) vs Bogdan Barbu (16-11)
70,3 kg: Łukasz Rajewski (9-6) vs Bartłomiej Kopera (9-5)

Karta wstępna 

77,1 kg: Adam Niedźwiedź (7-3 ) vs Kacper Koziorzębski (6-2)
70,3 kg: Sebastian Rajewski (8-5) vs Armen Stepanyan (6-3)

Zapowiedź gali KSW 54

 

21 KOMENTARZE

 1. Ale ta karta jest chujowa nadaje sie tylko na otwarty Polsat bez kitu. Chyba jedna z najslabszych na papierze gal…

 2. niby taka europejska organizacja, no i oczywiście 2 na świecie, a tylko 3 obcokrajowców (Domingos, Barbu, Stepanyan).

  Ponad 80% zawodników na gali to Polacy (mi to nie przeszkadza).

  gala w Polsce, udziałowcy Polacy…

  …pewnie tylko ego włodarzy (i komentatora, tego od projektów) jest największe w Europie.

 3. Jakby kto pytał czemu tak długo zwlekali z ogłoszeniem podmianki, to zapewne czekali na przesyłkę ze zdjęciem rentgenowskim, konsultowali sprawę z najlepszymi specjalistami i nowatorską metodą chcieli ruska jeszcze odrestaurować. Do ostatniej chwili walczyli o to zestawienie i nie można mieć pretensji. :rutekajak:

 4. Czemu ten TBA jest jeszcze na kontrakcie z NAJWIĘKSZĄ organizacją w Europie i jeszcze dostaje walkę z Kazieczko? Gdyby nie TBA to był wykupił pejperwju bo jest Gamer czy Marian którym kibicuje 😥

 5. Karlo Caput to super zawodnik, tu filmik z jego ostatniej wygranej (walka od 6:00):

  Filmik trwa 8:52, a sama walka … 5 sekund. Dłużej trwała walka Lyatifova (przegranego) z sędzią, niż z jego rywalem – Caputem.

  A tutaj jego walka z Kabesą od 3:30 do 4:40. 😆

 6. Przegapilem fakt zmiany rywala Gamera. Walka z Marianem jakos mnie nie ekscytuje, moze gdyby wrocil do Mirka to liczylbym na jakies "czary mary by Okninski" a tak … to jak przy Marcinie Prachnio w ostatnia Sobote, trzymam kciuki za Mariana choc nie wiem co ma zrobic by wygrac. Obawiam sie, ze wynik tez bedzie podobny 😉

 7. tak z ciekawości: już druga gala ksw bez zwycięzcy "tylko jeden"…

  Włodarze ukarali za krytykę Blanki Lipińskiej?

 8. tak z ciekawości: już druga gala ksw bez zwycięzcy "tylko jeden"…

  Włodarze ukarali za krytykę Blanki Lipińskiej?

  Kontuzja.

 9. Kiedy będzie info o zawieszeniu przeciwnika Izu we Francji? Gość miał drugi etat w laboratorium radzieckim

 10. A tutaj jego walka z Kabesą od 3:30 do 4:40. 😆

  Po tych dwóch walkach widać, że gość walczy tak jak wskazuje jego nazwisko – Kaput. Albo ubije kogoś szybko, albo zostanie ubity. Igu Kiełbasa po prostu go trafił pierwszy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.