Pas wagi lekkiej organizacji KSW nie ma obecnie żadnego właściciela. Kolejna do objęcia tronu zajmowanego w ostatnich latach przez Mateusza Gamrota jest długa, jednak niektórzy zawodnicy z pewnością będą chcieli jeszcze w tym roku założyć na biodra mistrzostwo tej kategorii.

Wyraźny apel wystosował Roman Szymański (MMA 13-5-0, #8 w Rankingu PL), który chciałby skrzyżować rękawice z Marianem Ziółkowskim (MMA 21-8-1, #3 w Rankingu PL).

„Marian Ziółkowski, pamiętasz jak zawinąłem ci kiedyś pas wagi lekkiej? Skoro masz teraz walczyć o zwakowane trofeum KSW to z chęcią pokażę ci, że nic się nie zmieniło i zrobię to drugi raz. Maciej Kawulski, Martin Lewandowski i Wy wszyscy tu obecni… Chcielibyście to zobaczyć?”

Pierwszy pojedynek pomiędzy Szymańskim a Ziółkowskim miał miejsce 19 marca 2016 roku na gali FEN 11. Wtedy po pięciu rundach lepszym zawodnikiem okazał się Roman Szymański, który zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów.

Po nieudanej obronie pasa w walce z Joiltonem Santosem na FEN 14, Szymański opuścił FEN i podpisał kontrakt z organizacją KSW, gdzie stoczył siedem pojedynków. Zwyciężył z Sebastianem Romanowskim, Denilsonem Nevesem, Danielem Torresem, Milosem Janicicem i Filipem Pejicem, przegrał natomiast z Marcinem Wrzoskiem i Salahdinem Parnassem.

Ziółkowski po walce z Szymańskim trzykrotnie pojawiał się na galach FEN i czterokrotnie na PLMMA, gdzie pokonywał Jacka Krefta, Dragana Pesica, Reinaldo Teixeirę, Tymoteusz Świątka i Patryka Nowaka, przegrywał natomiast z Denilsonem Nevesem i Mateuszem Rębeckim. W KSW „Golden Boy” ma cztery walki na swoim koncie – przegrał z Kleberem Koike Erbstem i Mateuszem Gamrotem, wygrał natomiast z Grzegorzem Szulakowskim i Gracjanem Szadzińskim.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.