Kolejne starcie dodane do karty walk gali KSW 57. Marian Ziółkowski (MMA 21-8-1) skrzyżuje rękawice z Romanem Szymańskim (MMA 13-5-0).

Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski KSW w wadze lekkiej.

Obaj zawodnicy spotkali się po raz pierwszy w marcu 2016 roku na gali FEN 11. Wtedy jednogłośną decyzją sędziów po pięciu rundach zwyciężył Szymański, zdobywając pas FEN w wadze lekkiej.

Ostatni raz „Golden Boy” w klatce pojawił się w sierpniu na KSW 54. Jednogłośną decyzją sędziów przegrał on wtedy z Mateuszem Gamrotem.

Wcześniej Ziółkowski na punkty pokonywał Grzegorza Szulakowskiego i Gracjana Szadzińskiego. W debiucie pod szyldem KSW natomiast Polak został poddany balachą w pierwszej rundzie przez Klebera Koike Erbsta.

27-latek z Poznania zwyciężył ostatnie dwie walki. Na KSW 51 decyzją sędziów pokonał Milosa Janicica, natomiast na KSW 53 na nieco ponad 20 sekund przed końcem starcia odprawił ciosami Filipa Pejica.

Wcześniej w klatce KSW Szymański pokonywał Sebastiana Romanowskiego, Denilsona Nevesa i Daniela Torresa, przegrywał natomiast z Marcinem Wrzoskiem i Salahdinem Parnassem.

Aktualnie karta walk KSW 57 prezentuje się następująco:

Walka wieczoru:

Pojedynek o mistrzostwo KSW w wadze ciężkiej
120,2 kg/265 lb: Phil de Fries (18-6-0) vs Michał Kita (20-11-1)

Karta główna:

Pojedynek o mistrzostwo KSW w wadze lekkiej
70,3 kg/155 lb: Marian Ziółkowski (21-8-1) vs Roman Szymański (13-5-0)

Pojedynek o mistrzostwo KSW w wadze koguciej
61,2 kg/135 lb: Antun Račić (24-8-1) vs TBA

70,3 kg/155 lb: Borys Mańkowski (21-8-1) vs Artur Sowiński (21-11-2)
83,9 kg/185 lb: Cezary Kęsik (12-0-0) vs Abus Magomedov (23-4-1)
83,9 kg/185 lb: Tomasz Drwal (22-5-1) vs Patrik Kincl (22-9-0)
77,1 kg/170 lb: Albert Odzimkowski (11-4-0) vs Christian Eckerlin (12-5-0)

21 KOMENTARZE

 1. Ale wykiwali Kazieczko bez mydła.

  To może być lepiej dla niego. Moim zdaniem Kazieczko potrzebuje chłodniejszej głowy w klatce na zdobycie pasa. Ma umiejętności ale niech stoczy jeszcze walkę dwie to jego szanse znacząco wzrosną.

 2. Żenuncja. Przecież jest jeszcze Musajew. Musajew – Ziółkowski i mamy kozak walkę a tak to najnudniejszy zawodnik KSW będzie zanudzał 5 rund z polskim Krstofferem Dżołtko.

 3. Musaev przez tego koronawirusa dymany bez mydła a on jest najlepszy w tej dywizji , mimo wszystko team Szymanski , Ziolkowski ma styl bez polotu chociaz wporządku jest .

 4. Szymański był ostatnio w "Zakupie kontrolowanym" szukając fury za pół bani… Ktoś oglądał do końca co kupił?

 5. Szymański był ostatnio w "Zakupie kontrolowanym" szukając fury za pół bani… Ktoś oglądał do końca co kupił?

  ja oglądałem i do emisji programu nie kupił żadnego – swoją droga to chyba jednak dobrze płaca w tym KEJSDABOLIU skoro się rozgląda za taką fura wartą mieszkanie w niewielkim mieście a nie jest w top of the top

 6. ja oglądałem i do emisji programu nie kupił żadnego – swoją droga to chyba jednak dobrze płaca w tym KEJSDABOLIU skoro się rozgląda za taką fura wartą mieszkanie w niewielkim mieście a nie jest w top of the top

  To w filmach u Kawula tak dobrze płacą :awesome:

 7. ja oglądałem i do emisji programu nie kupił żadnego – swoją droga to chyba jednak dobrze płaca w tym KEJSDABOLIU skoro się rozgląda za taką fura wartą mieszkanie w niewielkim mieście a nie jest w top of the top

  Też mnie budżet zaskoczył, ale nikomu w portfel nie zaglądam 🙂

  Takie samochody bierze się w leasing, duża część kasy idzie w koszta. Nic nadzwyczajnego. Informatyka pracującego w dużym mieście stać na takie auto, to czemu zawodnika z czołówki swojej kategorii w Polsce miałoby być nie stać? 🙂

 8. Kazieczce nie jest z KSW po drodze. Od długiego czasu dosyć mocno wypowiada się na temat jak jest traktowany przez federację. Ciężko powiedzieć jak wygląda jego sytuacja kontraktowa, ale prędzej spodziewam się transferu do ACA lub UFC niż walki o pas w KSW w jego przypadku.

 9. Podajcie jeszcze Racic vs Bruno Santos i Koziorzebski vs Krakowiak i jest rekordowa rozpiska :kawulpokapoka:

  Jeszcze tylko Racic vs Bruno Santos

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.