Były mistrz UFC i dominator wagi koguciej, Renan Barao został według nieoficjalnych jeszcze informacji, zwolniony z największej organizacji MMA na świecie.

33-letni Renan Barao (34-9 MMA, 9-8 UFC), według dobrze poinformowanego portalu Combate, został niedawno zwolniony z organizacji UFC. Brazylijczyk w latach 2012-2014 był mistrzem wagi koguciej UFC.

Po przegranym debiucie w MMA w 2005 roku Barao zaliczył niesamowitą serię 32 zwycięstw z rzędu w tym 9 dla organizacji WEC i UFC. Tymczasowy mistrzowski pas wagi koguciej zdobył w 2012 roku, pokonując na gali UFC 149 Urijah Fabera. Bronił tego tytułu do momentu, kiedy to Dominick Cruz z powodu kontuzji został pozbawiony w 2014 roku pełnoprawnego mistrzostwa. Prawdziwy pas trafił do Barao po kolejnej wygranej walce z Faberem. Wielu ekspertów uważało wtedy, że Brazylijczyk jest najlepszym zawodnikiem P4P na świecie.

Kolejne walki pokazały jednak dramatyczny spadek formy Barao. Przegrana walka z T.J. Dillashawem na gali UFC 173 w maju 2014 roku zapoczątkowała czarny okres w karierze Brazylijczyka. W kolejnych starciach udało mu się zwyciężyć tylko w 2 starciach, przegrywając ich aż 8. Miał też problemy ze zrobieniem wagi, które o mało co nie doprowadziły do odwołania gali UFC 177. Barao na dzień przed walką wycofał się z rewanżowego starcia z Dillashawem z powodu problemów zdrowotnych związanych ze zrobieniem wagi.

Ostatnią serię 5 przegranych walk z rzędu w UFC zamknęła porażka z Douglasem Silvą de Andrade, do jakiej doszło na karcie wstępnej gali UFC w Paulo.

16 KOMENTARZE

 1. USADA całkowicie wyjebała Barao z orbity , szkoda gościa  , na bombie był nie do zatrzymania , przewiduje One FC lub RIZIN

 2. największy dominator i nr 1 P&P wywalony jak śmieć

  W fame dostałby pewnie podwyżkę i jeszcze paczkę ze słodyczami na święta.

 3. największy dominator i nr 1 P&P wywalony jak śmieć

  Ja caly czas jeszcze pamietam wywiad z Dana gdzies sprzed walki z TJ gdzie opowiadal o tym, ze jezeli szukamy odpowiednika Mayweathera Jr w MMA to Renan jest wlasnie najlepszym kandydatem do tego tytulu. Smuteczek czytac jak dla niegdysiejszej jedynki P4P  nie ma teraz nawet miejsca w organizacji. Ale moze to bedzie lepsze dla jego zdrowia. Odpowiednie suple i byc moze cos jeszcze o Barao uslyszymy

 4. W fame dostałby pewnie podwyżkę i jeszcze paczkę ze słodyczami na święta.

  w FAME z Handke mógłby walczyć

 5. największy dominator i nr 1 P&P wywalony jak śmieć

  Jak śmieć? A mają go do usranej śmierci trzymać? Przegrywa 5 walk z rzędu to nara.

 6. Można zażartować, że naszprycowany TJ zrujnował mu karierę. Po tych dwóch laniach, zostały tylko zwłoki.

 7. Można zażartować, że naszprycowany TJ zrujnował mu karierę. Po tych dwóch laniach, zostały tylko zwłoki.

  Wygrał ten z lepszą szprycą w sumie USA > Favela

 8. USADA całkowicie wyjebała Barao z orbity , szkoda gościa  , na bombie był nie do zatrzymania , przewiduje One FC lub RIZIN

  USADA czy TJ Dillashaw na wszystkich specyfikach na świecie? A może Renan był czysty, a sterydziarz zabił mu karierę? 🙂 Skąd potwierdzenie, że Barao był na czymś?

 9. USADA czy TJ Dillashaw na wszystkich specyfikach na świecie? A może Renan był czysty, a sterydziarz zabił mu karierę? 🙂 Skąd potwierdzenie, że Barao był na czymś?

  Dokładnie. Każdy zawodnik będzie miał kiedyś spadek formy, nawet Jones czy Adesanya. A że złożyło się to z wejściem USADY, to może być zbieg okoliczności lub faktycznie szpryca, ale o tym się już nie dowiemy. Co do TJ akurat nie ma wątpliwości.

 10. USADA czy TJ Dillashaw na wszystkich specyfikach na świecie? A może Renan był czysty, a sterydziarz zabił mu karierę? 🙂 Skąd potwierdzenie, że Barao był na czymś?

  Dobre pytanie  :suchykarol:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.