Już w sobotę, 28 września, Rafał Statkiewicz (2-1) stanie do walki o pas World Combat Fighting Championship European w kategorii piórkowej. Przeciwnikiem Polaka będzie niepokonany Jordan Barton (4-0-1).

„Statek” zadebiutował w zawodowym MMA w listopadzie 2016 roku. W zaledwie 59 sekund ciosami odprawił wtedy Wojciecha Piordasa. W kolejnym starciu, które miało miejsce zaledwie tydzień po udanym debiucie, Statkiewicz przegrał w pierwszej rundzie z Daniele Filipshim. Do klatki Rafał Statkiewicz powrócił w październiku 2018 roku. Na gali FEN 22 pokonał jednogłośną decyzją sędziów Dawida Pasternaka.

Barton przygodę w zawodowym MMA rozpoczął w lipcu 2016 roku pokonując w 17 sekund Damiana Szczepaniaka. W kolejnych pojedynkach odprawiał Joffreya Rabatela, Richarda Herberta i Linasa Meistavicha, którego aktualny rekord wynosi… 0-21. W ostatniej walce Brytyjczyk niejednogłośną decyzją sędziów zremisował z Dannym Randolphem na gali Celtic Gladiator 22.

WCFC 5 Days To Go

5 days to go Until The Big Fight In Manchesters B.E.C Arena ! Rafal Statkiewicz has been training hard and is not one to be missed on fight night!

Publiée par World Combat Fighting Championships sur Lundi 23 septembre 2019

4 KOMENTARZE

  1. Statek easy win.

    Dajesz Mordo :bleed:

    stanek zostanie ciezko znokautowany barton 2 lewele wyzej

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.