Informacja prasowa:

Już 20. sierpnia podczas gali ACA 109 dojdzie do długo wyczekiwanego pojedynku Piotra Strusa z Rafałem Haratykiem. Do tej ciekawej polsko-polskiej konfrontacji miało dojść już podczas kwietniowej gali ACA na Torwarze.

Zestawienie Piotra Strusa (15-5), wysoko notowanego w ACA, z Rafałem Haratykiem (12-3), który stoczył tylko jedną walkę dla rosyjskiej organizacji, wywołało dyskusję wśród fanów MMA. Haratyk w walce z Agujewem podczas ACA 102 udowodnił jednak, że potrafi być wymagającym przeciwnikiem i z pewnością będzie chciał powalczyć o odebranie Strusowi miejsca na podium w kategorii średniej.Walka w kwietniu nie doszła do skutku z powodu wybuchu pandemii, ale zawodnicy zostaną wystawieni na próbę już za kilka tygodni, podczas sierpniowej gali ACA 109.

Piotr Strus jest związany z organizacja ACA już od trzech lat. Pierwszą zawodową walkę w MMA stoczył w maju 2010 roku. Strus bił się m.in. dla KSW, a kiedy wszyscy myśleli już, że odwiesił rękawice na kołku, Polak wrócił do klatki w 2017 roku w wielkim stylu, podczas ACB 53 pokonując piekielnie mocnego Rosjanina, Michaila Tsareva (32-7). Od tego czasu stoczył aż 8 pojedynków dla rosyjskiej organizacji i w rankingu kategorii średniej jest dziś nr 3.

Rafał Haratyk, podobnie jak Piotr Strus, zaczynał walki w zawodowym MMA już prawie 10 lat temu. Występował m.in. na galach Babilon i FEN. W organizacji ACA zadebiutował w listopadzie 2019 roku podczas gali w Kazachstanie. W sierpniu po raz pierwszy zawalczy w klatce ACA w Polsce.

Gala ACA 109 jest zaplanowana na 20.08.2020 i będzie transmitowana w usłudze PPV. Jak można się domyślić, w karcie walk nie zabraknie też innych, mocnych nazwisk z Polski. Na kontraktach w ACA są m.in. Daniel Omielańczuk czy Kamil Oniszczuk.

16 KOMENTARZE

 1. jak gala w polskim ppv to stawiam na remis 😆

  @defthomas @baju

  co tam napisane w prawym górnym rogu

  Tlko w PPV WEB. IOS, ANDROID, LG/SAMSUNG SMART TVS ?

  czyli że co, powstanie apka na LG do tego ppv czy jak ?

 2. jak gala w polskim ppv to stawiam na remis 😆

  @defthomas @baju

  co tam napisane w prawym górnym rogu

  Tlko w PPV WEB. IOS, ANDROID, LG/SAMSUNG SMART TVS ?

  czyli że co, powstanie apka na LG do tego ppv czy jak ?

  Nie mogę Ci powiedzieć.

 3. Nie wyczekujecie bo się chuja znacie i interesujecie mma, potraficie tylko pierdolić kocmopoły o wszystkim i o niczym a jak przychodzi prawdziwe mma to pustka.

 4. Haratyk przez decyzje chociaz moge sobie wyobrazic kilka zupełnie różnych scenariuszy tej walki. Jak na polskie mma bardzo dobre równe zestawienie. 50 na 50.

 5. Napewno bedzie decyzja  sedziowska nie pamietam kiedy ktorys z nich skonczyl walke przed czasem .

  Strus w 2017 wszystkie swoje wygrane skończył przed czasem, 1xTKO 2xSUB, dawno ale się liczy.

  Też widzę decyzję w tym pojedynku.

  #teamStrus

 6. Strus w 2017 wszystkie swoje wygrane skończył przed czasem, 1xTKO 2xSUB, dawno ale się liczy.

  Też widzę decyzję w tym pojedynku.

  #teamStrus

  A ja team Haratyk , zapamietalem 3 rundy dociskania do siatki z Nemchinovem i walke z Savovem  ::clintdis:: , oglądajac ta walke z Nemchinovem zmęczyłem sie bardziej niz Strus , ale wątpie zeby Haratyk to ugrał biorac pod uwage ze Strus wytrzymał  5 rund z Duraevem .

 7. Ja wyczekiwałem Polsko-Rosyjskiego starcia w kategori ciężkiej i to o pas :cry::cry:

  może jestem małostkowy i dziecinny ale straciłem sympatię do Pana Daniela O. za to obściskiwanie się z tą grafomanką :bad:

 8. Ja tam bardziej czekam na Drwal vs Mamed lub rewanz Materli z Mamedem.

  Tytuł newsa mocno przesadzony z najbardziej wyczekiwanym starciem w Polsce

  :razz:utinlaugh:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.