Gala KSW 55 odbędzie się 10 października, a w klatce największej polskiej organizacji wystąpi Szymon Kołecki i Łukasz Jurkowski. Panowie od dawna chcieli doprowadzić do tego pojedynku, ostatecznie do rywalizacji ostatecznie dojdzie jesienią. Starcie zostało walką wieczoru, nieznana jest jeszcze lokalizacja wydarzenia, wiadomo jednak, że będzie to płatny system PPV przy okazji transmisji.

Walka z Szymonem Kołeckim będzie ostatnim starciem w karierze Łukasza Jurkowskiego. Wspomniał, że nigdy nie wybierał rywali, a jeśli już to byli to dla niego mocni przeciwnicy, o czym mówił na antenie newonce.radio.

Było dwóch kandydatów. Szymon koniecznie chce rywalizować ze mną. Co by nie mówić bardziej się nasz pojedynek finansowo i medialnie spina niż walka z każdym innym rywalem.

Jestem regresem dla Szymona, jeśli chodzi o sportowe osiągnięcia? Prawdopodobnie tak, bo i Pudzianowski i Janikowski są zawodnikami na pełen etat. Ja tego nie robię. Ja się przygotowuję od walki do walki i tutaj się w pełni z wami zgadzam. Nigdy nie zaprzeczałem, że będzie inaczej.

Szymon Kołecki – mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów, trafił do świata MMA w roku 2017. Dziś walczy dla organizacji KSW, ale początkowo bił się dla PLMMA i Babilon MMA. Wybór mniejszych organizacji na początek kariery w świecie sportów walki był świadomą, biznesową decyzją Kołeckiego.

Szymon otwarcie mówi o tym, że z jednej strony MMA to wyzwanie sportowe, ale z drugiej biznes i możliwość zarobienia pieniędzy. Zawodnik ma za sobą 9 walk na zasadach MMA. Do tej pory pokonał w miarę głośne nazwiska takie jak: Damian Janikowski oraz Mariusz Pudzianowski.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.