ufc 245 petr yan urijah faber

Petr Yan zdominował Urijaha Fabera na gali UFC 245! Rosjanin znokautował doświadczonego rywala w trzeciej rundzie za pomocą wysokiego kopnięcia.

Faber zaatakował jako pierwszy niecelnym kopnięciem. Yan napierał do przodu, próbując zamknąć Amerykanina pod siatką. Obaj zawodnicy nie zadawali wielu ciosów, ale to Faber był stroną aktywniejszą. Urijah uciekł spod siatki i walka wróciła na środek oktagonu. Rosjanin zaatakował celną kombinacją, rozpoczętą od wysokiego kopnięcia. Faberowi udało się przechwycić nogę rywala po jednym z kopnięć, ale były mistrz WEC nie przeniósł starcia do parteru. Yan podkręcił tempo w ostatniej minucie pierwszej rundy, trafił Fabera kilkoma mocnymi ciosami. Petr skutecznie atakował kolanami na korpus Urijaha.

Petr Yan nieustannie napierał do przodu, Amerykanin został zmuszony do walki na wstecznym. „California Kid” zwolnił i z biegiem czasu przyjmował coraz więcej uderzeń od swojego przeciwnika. Zawodnicy przeszli do klinczu, lepszą pozycję zajął Faber, ale uchwyt został szybko zerwany. W połowie drugiej odsłony Faber zszedł po nogę, jednak nie dopracował tej próby obalenia. Petr Yan powalił Urijaha kombinacją trzech ciosów prostych na matę! Faber skulił się na ziemi, przyjmując kolejne uderzenia. Rosjanin systematycznie rozbijał rywala. Urijah wstał, ale po chwili ponownie wylądował na deskach. Yan z chłodną głową rozbijał Amerykanina, ale ten cały czas starał się bronić. Sędzia ringowy wezwał do oktagonu lekarza, który pozwolił Faberowi na kontynuowanie pojedynku. Po wznowieniu Urijah zdołał uciec do stójki, gdzie próbował jeszcze nawiązać walkę w wymianach. Petr zdążył obalić Fabera na kilkanaście sekund przed końcem drugiej rundy.

Yan ruszył agresywnie do ataku po wznowieniu pojedynku. Twarz Fabera była już bardzo mocno opuchnięta. W końcu Petr trafił wysokim kopnięciem, po którym Urijah Faber upadł na ziemię i sędzia ringowy przerwał ten pojedynek.

18 KOMENTARZE

 1. Składam zamówienie na gifa jak panowie się do siebie szczerzą i sekundę później Yan ląduje kilka bomb na twarzy Fabera.

 2. Peter ma całkiem spore szanse na pokonanie tego małego krasnala liczę że dojdzie do tej walki 🙂 ciekawe co na to łysa menda

 3. Petr Yan będzie mistrzem. Róbcie skriny.

  Jest faworytem  z każdym w tej wadze, krasnal Cejudo nie da rady go utrzymać na glebie przez 25 minut.

 4. Jest faworytem  z każdym w tej wadze, krasnal Cejudo nie da rady go utrzymać na glebie przez 25 minut.

  Nie zapominajmy, że Cejudo jak wkurwiający by nie był, poza byciem zapaśnikiem i medalistą niezwykle rozwinął stójkę.

 5. Nie zapominajmy, że Cejudo jak wkurwiający by nie był, poza byciem zapaśnikiem i medalistą niezwykle rozwinął stójkę.

  Nie ulega wątpliwości że zapasy cejudo są na najwyższym poziomie ale krasnal nie da rady z nieustanną presją jaka narzuca Petr także sorry bardzo w tej walce postawilbym na Yana

 6. Nie dziwie sie ze odmawiaja walki z Yanem. Po lomocie jaki spuscil Faberowi chyba tylko Cejudo bedzie chetny. Koles jest niemozliwy zajebiscie sie go oglada!

 7. Faber i tak najlepszy. Ale jak już ruskowi fuksem udało się wygrać, to niech chociaż napierdoli temu małemu zjebowi z medalem olimpijskim.

 8. W walce z Cejudo Rusek będzie leżał, będzie bity i będzie płakał. A na koniec odklepie ciosy. Mark my words 🙂

  Krasnal jest irytujący, ale w każdej płaszczyźnie porobi Yana jak dzieciaka.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.