Po piątkowej gali Babilon MMA 14, w Rankingu PL doszło do zmian w kategorii średniej i piórkowej. Dzięki zwycięstwom przed czasem, dwóch zawodników awansowało w zestawieniach najlepszych zawodników mieszanych sztuk walki w Polsce.

Bez zmian w kategorii ciężkiej. Swoją pozycję umocnił Kevin Szaflarski (MMA 9-1, #12 w Rankingu PL), który już w pierwszej rundzie odprawił ciosami Damiana Olszewskiego (2-3). Było to dziewiąte zwycięstwo podopiecznego Mirosława Oknińskiego z rzędu.

Udany powrót do klatki zanotował Paweł Pawlak (MMA 16-4-1, #11 w Rankingu PL), który przed czasem skończył Filipa Tomczaka (MMA 7-2), przerywając jego serię trzech zwycięstw z rzędu. „Plastinho” na przestrzeni ostatnich czterech lat wygrywał z Ireneuszem Szydłowskim, Adamem Niedźwiedziem, Rafałem Lewoniem, Evgenym Bondarem i Filipem Tomczakiem, zremisował z Adrianem Błeszyńskim, przegrał natomiast tylko z Danielem Skibińskim. Pawlak w Rankingu PL awansuje dzięki temu o trzy miejsca, spychając o „oczko” niżej Marcina Naruszczkę, Bartosza Leśkę i Wawrzyńca Bartnika.

Drugie zwycięstwo na przestrzeni zaledwie jednego miesiąca zanotował Patryk Kaczmarczyk (MMA 4-0, #9 w Rankingu PL), który na czternastej gali Babilon MMA odniósł najważniejszą wygraną w dotychczasowej karierze. Zawodnik z Radomia już w pierwszej rundzie rozprawił się z Hubertem Sulewskim. Czwarte zwycięstwo w klatce MMA dało Kaczmarczykowi awans w rankingu o cztery miejsca, w związku z czym o jedno miejsce spadają Damian Frankiewicz, Maciej Szczepaniak, Damian Zorczykowski i Adrian Kępa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

10 KOMENTARZE

 1. @Jakub Madej  a można wiedzieć jaki okres przyjmujesz do tego rankingu? 5 czy 10 lat?

  Najbardziej zwracamy uwagę na ostatnie walki, powiedzmy 3 lata wstecz. Jednak bierzemy pod uwagę calkowity dorobek zawodników.

 2. @Jakub Madej  a można wiedzieć jaki okres przyjmujesz do tego rankingu? 5 czy 10 lat?

  Ogólnie tak, jak Marcin napisał, ale to też zależy. W półciężkiej jest np ciekawa sytuacja, bo tam się ładnie wszystko wyjaśniło w walkach bezpośrednich:

  Łazarz pokonał Kowalskiego

  Ostrowski pokonał Kowalskiego

  Kowalski pokonał Kijańczuka

  I teraz Kowalski potrzebuje mocnego zwycięstwa, żeby potencjalnie znaleźć się nad Łazarzem lub Ostrowskim.

  Wszystko rozpatrujemy indywidualnie.

 3. bierzemy pod uwagę calkowity dorobek zawodników.

  Wszystko rozpatrujemy indywidualnie.

  :mjsmile:

  I o to mi chodziło, dzięki za odpowiedź :friends:

 4. Moim zdaniem całkowity dorobek zawodników brany pod uwagę to głupota. W rankingu liczy się tu i teraz a nie to co było 5lat temu . Przecież w ten sposób można Pana Roberta Jocza do rankingu wstawić . 3 lata to max czas który powinno się brać pod uwagę a nawet 2.

 5. Moim zdaniem całkowity dorobek zawodników brany pod uwagę to głupota. W rankingu liczy się tu i teraz a nie to co było 5lat temu . Przecież w ten sposób można Pana Roberta Jocza do rankingu wstawić . 3 lata to max czas który powinno się brać pod uwagę a nawet 2.

  Zawodnik ktory rok nie walczyl jest usuwany, chyba ze ma zapowiedziana walkę. Teraz bylo troche wyjatkow bo pandemia zablokowała kilka wystepow.

 6. Zawodnik ktory rok nie walczyl jest usuwany, chyba ze ma zapowiedziana walkę. Teraz bylo troche wyjatkow bo pandemia zablokowała kilka wystepow.

  Zupełnie nie o to mi chodzi.  Dla przykładu.

  Mamed nie powinien być na 3 miejscu tylko za to że jest Mamedem, brane pod uwagę powinno być ostatnie 2-3 lata max, a to jaki ktoś ma rekord, legendę czy dorobek jest nieistotne w tym przypadku, o ile oczywiście ranking ma być obiektywny.

  Tak na prawdę jak przejrzałem męskie  rankingi na szybko to tylko w koguciej nie ma cię do czego przyczepić. W każdym innym zazwyczaj 2 osoby są zbyt wysoko, i wiadomo to jest oczywiście moja subiektywna ocena waszego rankingu.

 7. Tak na prawdę jak przejrzałem męskie rankingi na szybko to tylko w koguciej nie ma cię do czego przyczepić. W każdym innym zazwyczaj 2 osoby są zbyt wysoko, i wiadomo to jest oczywiście moja subiektywna ocena waszego rankingu.

  Tak to wygląda, że nawet, gdyby ranking tworzyło 100 osób niepowiązanych w żadnych sposób, niemających ze sobą żadnego kontaktu, to i tak byłoby pełno osób, które ustawiłyby ranking inaczej

 8. Tak to wygląda, że nawet, gdyby ranking tworzyło 100 osób niepowiązanych w żadnych sposób, niemających ze sobą żadnego kontaktu, to i tak byłoby pełno osób, które ustawiłyby ranking inaczej

  To chuj dosadnie.

  Dostać w pizde na KRS a dostać w pizde na UFC ? Poważnie, nie chce dziś wchodzić w konkretną dyskusje . Nie chce za dużo napisać to odpuszczę.

  Taki meserszmit to zamyka nam 3 kategorie, od półśredniej do półciężkiej.  Pozdrawiam .

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.