W zeszły weekend Nik Lentz przegrał na UFC Fight Night: Blaydes vs dos Santos z Arnoldem Allenem. Po walce na swoim koncie na Instagramie zawodnik pokazał obrażenia jakie doznało jego oko po faulach ze strony Allena.

Cześć wszystkim, pomijając syf związany z sędziowaniem i ocenianiem walki, czuję się dobrze pomimo posiadania kilku rozcięć na rogówce oka z racji tego, że rywal wkładał palce w ich okolice. Sędzia po tych faulach nawet nie dał mi sekundy na dojście do siebie. Przewalczyłem resztę pojedynku widząc potrójnie. Udam się do specjalisty na Florydzie, kiedy już dotrę do domu. Mam nadzieję, że operacja nie będzie potrzebna. Dziękuję wszystkim za wsparcie, nie mogę się doczekać aż wrócę do domu i ujrzę moją rodzinę.

Nik Lentz (MMA 30-11-2, 1NC) w zeszłą sobotę przegrał przez jednogłośną decyzję z Arnoldem Allenem (MMA 16-1). Była to druga porażka z rzędu tego zawodnika. Wcześniej musiał uznać wyższość Charlesa Oliveiry (MMA 28-8, 1NC). Lentz w UFC jest od 2009 roku i w największej na świecie organizacji MMA, stoczył 24 pojedynki.

Obrażeń jakich doznało jego oko, można by było uniknąć, gdyby udało się zmodyfikować rękawice w których zawodnicy walczą. O tej kwestii bezpieczeństwa od ponad 10 lat mówi Joe Rogan. Barwny komentator jakiś czas temu zdradził, że UFC cały czas pracuje nad nowym designem rękawic i wkrótce te nieintencjonalne faule mogą zostać wyeliminowane. Rękawice minimalizujące tego typu zagrania były używane choćby jeszcze za czasów organizacji PRIDE:

25 KOMENTARZE

 1. Czy musi ktoś stracić oko żeby w końcu się za to wzięli :siara:

  Bez kitu, co galę są tego typu faule. Na dodatek to trwa już naprawdę długo. Multimilionowa korporacja, a ociągają się w kwestii bezpieczeństwa. Przecież to też działa na ich niekorzyść. A jak ktoś straci faktycznie oko, to czarny PR będzie się wylewał wiadrami na nich.

 2. Niech zaczną od surowych zasad

  Jeden "eye poke" od razu -1 punkt

  Nawet jeśli przypadkowy, zawodnik ma o tym myśleć gdy wyprowadza ciosy. Do tego parę dyskwalifikacji i by się skończyło

  A co do tych rękawic, nigdy mma nie ćwiczyłem ale czy takie zagięcie nie przeszkadza w walce na chwyty czy zbijaniu ciosów?

  Ktoś kto ćwiczy by mi pomógł?

 3. Nie którzy zawodnicy robią to specjalnie kiedy tylko sędzia traci koncentrację Cormier też wpycha swoje patyki wszędzie niech ktoś coś z tym zrobi bo naprawdę straci ktoś oko

 4. Niech zaczną od surowych zasad

  Jeden "eye poke" od razu -1 punkt

  Nawet jeśli przypadkowy, zawodnik ma o tym myśleć gdy wyprowadza ciosy. Do tego parę dyskwalifikacji i by się skończyło

  A co do tych rękawic, nigdy mma nie ćwiczyłem ale czy takie zagięcie nie przeszkadza w walce na chwyty czy zbijaniu ciosów?

  Ktoś kto ćwiczy by mi pomógł?

  Ja w praktyce tego nie odczułem (może z wyjątkiem wejscia w tajski, ale pewnie marudzę)

 5. Nie którzy zawodnicy robią to specjalnie kiedy tylko sędzia traci koncentrację Cormier też wpycha swoje patyki wszędzie niech ktoś coś z tym zrobi bo naprawdę straci ktoś oko

  *Jon Jones

 6. Bez kitu, co galę są tego typu faule. Na dodatek to trwa już naprawdę długo. Multimilionowa korporacja, a ociągają się w kwestii bezpieczeństwa. Przecież to też działa na ich niekorzyść. A jak ktoś straci faktycznie oko, to czarny PR będzie się wylewał wiadrami na nich.

  Nic z tym nie robią bo chcą utworzyć dywizję piratów.

 7. Nic z tym nie robią bo chcą utworzyć dywizję piratów.

  I oktagon w kształcie statku

  Wtedy Conor zjeżdża z masztu rozcinając nożem żagiel z żarzącymi sie ognikami wplecionymi w zarost jak Czarnobrody

  I w końcu lepsza oprawa niż w KSW

 8. Oj tam oj tam..

  Pięścią, łokciem i kolanem można w oko, a paluszkiem serdecznym to już nie..

  A poważnie: dużo z tych akcji są niezamierzone, ale wielu zawodników ma tendencje do wystawiania paluchów i miziania nimi to twarzy.

  co można zrobić: zmiana rękawic, punkty ujemne, dyskwalifikacje, kary finansowe.

  ps. Mój trener od Krav Magi ma inne zdanie na ten temat 🙂

 9. A ja nie popieram wprowadzenia takich rękawic. W takich to walczy się na amatorskich. To nie rękawice są złe, tylko brak kar dla zawodników. Uciąć temat u źródła, a nie robić wszystko, by te wystawiane paluchy nie robiły krzywdy, bo co by nie było, palce nadal będą wystawiać.

 10. Czy musi ktoś stracić oko żeby w końcu się za to wzięli :siara:

  Pewnie tak się to skończy.

  Wtedy Łysy wjedzie triumfalnie na białym koniu i powie że zmieniają rękawice.

 11. A ja nie popieram wprowadzenia takich rękawic. W takich to walczy się na amatorskich. To nie rękawice są złe, tylko brak kar dla zawodników. Uciąć temat u źródła, a nie robić wszystko, by te wystawiane paluchy nie robiły krzywdy, bo co by nie było, palce nadal będą wystawiać.

  Ja mam podobne zdanie. Surowe kary za palce i problem zniknie.

 12. liczy się tylko $$$$, a nie wasze zdrowie barany

  Conor może liczyć na specjalne traktowanie, a nie Nik Lentz

  to jest serio? co on sztucznego oko przez Belforta ma? bo nie rozumiem

 13. a ociągają się w kwestii bezpieczeństwa.

  Bezpieczeństwo w mordobiciu :razz:utinlaugh:

  Jak na razie nie było jeszcze żadnego przypadku, w którym eyepoke spowodował trwały uszczerbek na zdrowiu. Od 20 lat. ZERO takich przypadków. Był natomiast jeden przypadek (Bisping), gdzie zawodnik stracił oko od kopnięcia na głowę :brainoverload:

  Część gry i tyle. Ryzyko, które trzeba zaakceptować.

 14. A czym niby ten krwiak się różni od innych siniaków, rozcięć, uszkodzeń?  Oczy są na twarzy, to się w nie czasem trafia. Pięścią zwykle.

 15. A czym niby ten krwiak się różni od innych siniaków, rozcięć, uszkodzeń?  Oczy są na twarzy, to się w nie czasem trafia. Pięścią zwykle.

  No widzisz czyli zauważasz problem.. pięścią zwykle, ale palcami też się zdarza, a to już nielegalne 😉

 16. pięścią zwykle, ale palcami też się zdarza, a to już nielegalne 😉

  Uderzenia w tył głowy też są nielegalne, ale czasami dopuszczalne.

 17. No widzisz czyli zauważasz problem.. pięścią zwykle, ale palcami też się zdarza, a to już nielegalne 😉

  Kop na jajca też;) To będzie nieuniknione dopóki to będzie mma.

 18. Niech zaczną od surowych zasad

  Jeden "eye poke" od razu -1 punkt

  Nawet jeśli przypadkowy, zawodnik ma o tym myśleć gdy wyprowadza ciosy. Do tego parę dyskwalifikacji i by się skończyło

  A co do tych rękawic, nigdy mma nie ćwiczyłem ale czy takie zagięcie nie przeszkadza w walce na chwyty czy zbijaniu ciosów?

  Ktoś kto ćwiczy by mi pomógł?

  Held jak walczył w Bellatorze to mówił, że to przeszkadza tak samo jak inne rękawice. Poza tym od kiedy tam to wprowadzili to mają dużo mniejszy z tym problem.

 19. Bez kitu, co galę są tego typu faule. Na dodatek to trwa już naprawdę długo. Multimilionowa korporacja, a ociągają się w kwestii bezpieczeństwa. Przecież to też działa na ich niekorzyść. A jak ktoś straci faktycznie oko, to czarny PR będzie się wylewał wiadrami na nich.

  E tam: pizdy i tyle cytując klasyka

  A na poważnie: nie wiem czy jeśli ktoś stanie się niewidomy to co – organizatorzy zrobią zrzutkę na psa przewodnika (koszt chyba kilkadziesiąt tysięcy przeszkolenia)? Powinno się pozwać organizacje, bo w końcu oprócz Czeczenów to reszcie organizacji nie zwracaja uwagi na obronę przez wyciągnięte paluchy?

  Prób poddań jest coraz mniej w MMA, bo pozycje można stracić, więc argumenty za małymi rękawicami…

  A uwalona krwią mata klatki jest fajniejsza i przerwania z dupy, bo każdy z medyków się boi, że jak będzie miał niewidomego przez faul to (w USA czasem to nie są lekarze, a w Polsce ratownicy medyczni decydujący o przerwaniu walki?)…

  Najciekawsze jest jednak to, że te freaki faulują mniej niż zawodowcy ze stażem ponad 10 lat: co jest tolerowane przez sędziego jest dozwolone, a regulamin to…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.