Nieco ponad 3 tygodnie temu w Wielkiej Brytanii oglądaliśmy pojedynek Anthony’ego Joshuy oraz Kubrata Puleva. Niestety, teraz w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa, wszystkie wydarzenia sportowe zostały zablokowane po raz kolejny. Obostrzenia obejmują także organizację gal w studio. Zatem promotor Eddie Hearn na chwilę obecną zostaje wykluczony z gry na wyspach, jednak może poszuka rozwiązania w USA lub innym kraju. Tak czy inaczej, boksu w Wielkiej Brytanii nie obejrzymy w styczniu.

W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań w Wielkiej Brytanii BBBofC informuje o odwołaniu wszystkich wydarzeń bokserskich do końca stycznia. Pod koniec miesiąca zostanie podjęta decyzja odnośnie organizacji wydarzeń w lutym — możemy przeczytać na oficjalnej stronie British Boxing Board of Control.

Oznacza to, że nie dojdzie do pojedynku Josha Kelly’ego z Davidem Avanesyanem 30 stycznia. Starcie zostanie przełożone najprawdopodobniej na późniejszy termin, chyba że uda się zestawić panów w innym kraju.

W tym miesiącu potyczek bokserskich możemy się spodziewać np. w Rosji. Do ringu powróci Sergey Kovalev po porażce z Saulem Alvarezem, jednak jego rywal nie jest wymagający. Bektemir Melikuziev udanie boksował na amatorstwie, jednak nie ma dużego doświadczenia na zawodowych ringach. W Ameryce do ciekawych starć należy z pewnością potyczka Caleba Planta z Calebem Truaxem. W stawce znalazł się pas IBF wagi średniej.

3 KOMENTARZE

  1. po porażce z Saulem Alvarezem, jednak jego rywal nie jest wymagający. Bektemir Melikuziev udanie boksował na amatorstwie, jednak nie ma dużego doświadczenia na zawodowych ringach.

    Bardzo ciekawe, bo to Melikuziev jest dużym faworytem. Czy będzie wymagający – zobaczymy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.