Start o godzinie 19:30

W dzisiejszym odcinku programu W Narożniku – Paweł Wyrobek porozmawia z bardzo obiecującym zawodnikiem wagi lekkiej – Mateuszem Rębeckim (11-1). ”Chińczyk” urodził się w Szczecinie i od 2014 roku zajmuje się zawodowym MMA. Najwięcej występów odbył pod szyldem organizacji Pawła Jóźwiaka – Fight Exclusive Night. Obecnie zasiada on na tronie kategorii lekkiej FEN, ale kto wie, być może uda mu się spełnić marzenie i spróbuje swoich sił w UFC.

Polak po raz ostatni w klatce widziany był 18 stycznia, kiedy to rozbił w pył Magomeda  Magomedova. Rębecki w tej walce popisał się fenomenalnymi zapasami i umiejętnościami  grapplerskimi, gdyby tego było mało, udowodnił, że cechuje go niezła wydolność/kondycja. Zawodnik przez dwie rundy nawet na chwilę nie odpuszczał swojemu rywalowi, co doprowadziło do wygranej przed czasem. Na tym etapie trzeba powiedzieć i sam przyznał to w wywiadzie po pojedynku, że musi on dostać szansę w największej organizacji MMA na świecie. Miejmy nadzieję, że dzisiejsza rozmowa przybliży nam sytuację zakontraktowania Polaka w UFC.

W ostatnim czasie bez wątpienia szczecinianin otrzymał oferty od innych polskich organizacji, ale także zagranicznych. Z pewnością Baysangur Edelbiev próbował wzmocnić swoje szeregi tym nazwiskiem, dlatego zapytamy Mateusza, co sądzi o potencjalnym występie w ACA.

Krzysztof Jotko (21-4) po raz kolejny wystąpi na naszym kanale YouTube. Tym razem zawodnik największej organizacji MMA na świecie odniesie się do swojego ponownego zestawienia z Erykiem Andersem (13-4), z którym pierwotnie miał zmierzyć się 11 kwietnia na UFC on ESPN+ 30. Polak z pewnością będzie mógł powiedzieć także, w jaki sposób UFC zamierza powrócić do organizacji gal w maju na Florydzie, a przynajmniej o to zapytamy.

Krzysztof Jotko swoją przygodę za oceanem rozpoczął w 2013 roku i prowadził udaną serię zwycięstw z jedną porażką przez 3 lata. W tym czasie pokonał on m.in: Scotta Askhama,  Thalesa Leitesa czy Brada Scotta. Niestety po dobrych latach przyszły te gorsze. Kłopoty Jotki w UFC to rok 2017 oraz 2018, kiedy Polak przegrał z Davidem Branchem,  Uriahem Hallem oraz Bradem Tavaresem. W dodatku, gdyby tego było mało, Krzysztof zmagał się z kontuzjami. Mimo wszystko w 2019 roku czarne chmury zostały przełamane i Jotko wygrał dwa pojedynki w ciągu 3 miesięcy.

Poniżej znajduje się lista całej serii programu W Narożniku:

1. Rafał Kijańczuk, Szymon Dusza, Kamil Oniszczuk
2. Filip Wolański, Piotr Strus, Bartosz Leśko
3. Sebastian Przybysz, Daniel Skibiński, Artur ”Kornik” Sowiński
4. Marian Ziółkowski, Paweł Kiełek
5. Marcin Held, Roman Szymański
6. Grzegorz Szulakowski, Marcin Wrzosek
7. Martin Lewandowski
8. Andrzej Grzebyk i jego menedżer – Artur Gwóźdź
9. Paweł Jóźwiak
10. Wojsław Rysiewski
11. Artur Ostaszewski – Shocker MMA
12. Mistrz olimpijski – Damian Janikowski
13. Właściciel organizacji GROMDA – Mariusz Grabowski
14. Daniel Rutkowski – mistrz organizacji FEN oraz Babilon MMA
15. Maciej Kazieczko o KSW oraz Marcin Held i jego ciężka sytuacja w PFL
16. Jan Błachowicz o swojej przyszłości w UFC
17. Organizacja gali FEN w studiu – Paweł Jóźwiak 

3 KOMENTARZE

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.