W ostatnim czasie pojedynki boksu tajskiego przeszły przez małe zmiany. Na wschodzie coraz częściej obserwujemy zawodników Muay-Thai w rękawicach do MMA, a sam pojedynek odbywa się w stójce. Popularna organizacja w Tajlandii — Hardcore specjalizuje się w takich zestawieniach. Blisko rok temu podczas jednej z gal oglądaliśmy bój So Sovarathana z Neymarem Paeminbureem. W drugiej rundzie tego starcia doszło do brutalnego nokautu, So Sovarathan porządnymi łokciami porozbijał Neymara i doprowadził do tego, że ten runął na deski nieprzytomny. Jego zdrowie w dużej mierze powędrowało wtedy w ramiona sędziego, który w ostatniej chwili podłożył rękę pod głowę zawodnika i upadł razem z Tajem. Dzięki temu zamortyzował upadek Paeminbureea i przeszedł do cucenia.

Co ciekawe podczas tego samego wydarzenia arbiter powtórzył swoją interwencję. Oczywiście o jego wyczynie rozpisały się nie jedne media na łamach, których możemy przeczytać, że Sittichai Ineiad jest bardzo doświadczonym sędzią ringowym. Przygodę na ringu, jak to bywa w Tajlandii, rozpoczynał od sali treningowej za młodych lat, jednak zdecydował, że nie będzie zawodnikiem a arbitrem.

Projekt Muay Hardcore został zapoczątkowany w 2019 roku. Właściciele organizacji zazwyczaj skupiają się na zestawieniach Tajlandczyków z resztą świata, walki odbywają się regularnie co tydzień. W Europie formuła boksu tajskiego w małych rękawicach zyskała popularność głównie dzięki ONE Championship. Promotor z Singapuru postanowił nawet zrobić rankingi i pasy dla tej odmiennej formy i obecnie ma swoich mistrzów, a także całkiem niezłą popularność. Transmisje ONE Championship dostępne są na całym świecie.

8 KOMENTARZE

  1. Mazzagatti czy Yamasaki to gardzą takim miękkim skosem. Nie dał zawodnikowi szansy się podnieść i kontynuować walki.

  2. Często bywa tak, że dzwon w deski to gwóźdź do trumny. Czekam kiedy ten sędzia komuś w ten sposób pomoże i wyjdzie chryja 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.