Ryan Garcia na gali w Dallas pokonał twardego Luke’a Campbella i zgarnął tymczasowy pas WBC kategorii lekkiej, który otwiera mu na chwilę obecną wiele możliwości. Pojedynek zakontraktowany był na 12 rund, jednak wyszedł jedynie poza połowę. Garcia pokonał swojego rywala w 7 rundzie pięknym ciosem na wątrobę.

Początkowo starcie nie należało do wojen, obaj panowie badali się, jednak w stylu Ryana było widać, że liczy na mocne ciosy. Campbell chował się za podwójną gardą i czekał na błąd swojego przeciwnika, doszukał się go już w drugiej odsłonie i nieoczekiwanie Amerykanin wylądował na deskach. Po liczeniu wrócił do tego starcia.

Narożnik młodego boksera w przerwie pomiędzy rundami poprosił go o większą presję oraz częstsze ataki na korpus, co zaowocowało szczególnie w końcówce. Dynamika Ryana pozwoliła mu już w 4 rundzie na przyćmienie Brytyjczyka. Trzeba przyznać, że ten chłopak potrafi przymierzyć.

Każda kolejna odsłona tego boju należała już do Ryana, rozpoczął uderzać kombinacjami i nie pozostawiał złudzeń. W siódmej odsłonie trafił pięknym hakiem na wątrobę i było po wszystkim. Tym sposobem Ryan Garcia umocnił się w rankingach wagi lekkiej i otworzył sobie drogę do wielkich walk. Zawodnik jest bardzo młody i nawet porażka na chwilę obecną z czołowymi zawodnikami, może jedynie wiele nauczyć. Należy bacznie obserwować ten bokserski talent, przed nim wielka kariera.

18 KOMENTARZE

 1. Albo Gervonta – to moim zdaniem o stokroć lepsza walka.

  Haney, bo Garcia ma pas tymczasowy WBC, a Haney ten normalny i WBC bedzie chciala to szybko wyjasnic.

 2. Albo Gervonta – to moim zdaniem o stokroć lepsza walka.

  lepsza ale trudniejsza do zrobienia, davis jest w showtime a haney tak samo jak garcia w dazn

 3. Haney, bo Garcia ma pas tymczasowy WBC, a Haney ten normalny i WBC bedzie chciala to szybko wyjasnic.

  Może być, aczkolwiek Garcia mówił przed walką z Campbell’em, że kolejny będzie właśnie Gervonta.

 4. lepsza ale trudniejsza do zrobienia, davis jest w showtime a haney tak samo jak garcia w dazn

  Dokładnie… ta telewizyjna polityka blokuje wiele świetnych walk… Najlepszy przykład Terence Crawford, który przez tą właśnie zjebaną politykę stoi zblokowany w miejscu i bardzo rzadko walczy.

 5. Dokładnie… ta telewizyjna polityka blokuje wiele świetnych walk… Najlepszy przykład Terence Crawford, który przez tą właśnie zjebaną politykę stoi zblokowany w miejscu i bardzo rzadko walczy.

  Mnie to właśnie bardzo irytuje w boksie, tyle świetnych pojedynków można zorganizować. Wyobraźcie sobie taki turniej w lekkiej coś na wzór WBSS, tylko z większym rozmachem, gdzie walczyliby sami najlepsi: Teofimo Lopez, Loma, Gervonta Davies, Haney, Garcia, Campbell itd, przecież to byłby sztos. Marzą mi się takie turnieje też w innych kategoriach, ale niestety pozostanie tylko w dziale fantasy…

 6. Mnie to właśnie bardzo irytuje w boksie, tyle świetnych pojedynków można zorganizować. Wyobraźcie sobie taki turniej w lekkiej coś na wzór WBSS, tylko z większym rozmachem, gdzie walczyliby sami najlepsi: Teofimo Lopez, Loma, Gervonta Davies, Haney, Garcia, Campbell itd, przecież to byłby sztos. Marzą mi się takie turnieje też w innych kategoriach, ale niestety pozostanie tylko w dziale fantasy…

  Wszystkie promotorskie szychy musiałyby się zjednoczyć, a to chyba jednak niemożliwe… No ale cóż, pomarzyć zawsze można :siara:

 7. o prowadzaca chodzi a nie o te kurwiska

  A ta prowadzaca to co, dziewica?

  Cycki na kazdym zdjeciu na pierwszym tle.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.