Dokładnie 15 lat temu, 9 kwietnia 2005 roku, odbyła się walka Forresta Griffina ze Stephanem Bonnarem na gali The Ultimate Fighter 1 Finale. Pojedynek ten jest powszechnie uważany za jeden z najlepszych i najbardziej emocjonujących, a sam Dana White określił starcie obu panów jako „najważniejszą walkę w historii UFC”.

Forrest Griffin i Stephan Bonnar byli uczestnikami pierwszego sezonu programu The Ultimate Fighter. Forrest znalazł się w drużynie Chucka Liddella, natomiast Stephan trenował pod okiem Randy’ego Couture’a. Obaj zawodnicy dotarli do finału turnieju w wadze półciężkiej, by na sam koniec zmierzyć się ze sobą o wymarzony kontrakt z UFC. Poniżej znajdziecie najlepsze momenty historycznej edycji programu.

Griffin i Bonnar stoczyli ze sobą 15-minutową wojnę, która podbiła serca kibiców. Zawodnicy nie skupiali się zbytnio na technice i defensywie, ale w zamian zaprezentowali szalone widowisko i otwarte wymiany w stójce. Początkowo kontrakt z UFC miał powędrować tylko do zwycięzcy, ale szefowie UFC byli pod takim wrażeniem tego starcia, że postanowiono zaoferować umowę obu zawodnikom.

Kilkanaście lat temu UFC znajdowało się na skraju bankructwa. Właściciele organizacji podjęli jeszcze jedną, ostatnią próbę uratowania swojego biznesu. Bracia Fertitta i Dana White stworzyli własne reality show o nazwie The Ultimate Fighter. Finałowa walka Griffina z Bonnarem zagwarantowała niesamowity sukces i wzrost popularności UFC. Organizacja zawarła umowę z telewizją i mogła odbić się od dna. Jedno starcie wywarło ogromny wpływ na przyszłość oraz obecną formę UFC.

Pojedynek wielokrotnie stawiano na pierwszym miejscu w wyborach najlepszej walki 2005 roku oraz walki wszech czasów. 6 lipca 2013 starcie Griffina z Bonnarem stało się pierwszą walką w historii, która została wprowadzana do UFC Hall of Fame.

7 KOMENTARZE

 1. Pamiętam tą walkę, to było jak objawienie.

  :brainoverload:

  Na jakim kanale to wtedy leciało?

  Ogladalo sie do porzygu na Extreme Sports Channel

  Dokładnie.

  Extreme Sports Channel.

  To była edycja, Griffin, Sanchez,Florian, spiny Koschecka z Cripplerem

  :antonio:

 2. Jeszcze Leben, robił robotę. 😕

  Pamiętam jak bardzo Bonnar mnie wtedy zaskoczył, wyglądał i zachowywał się jak księgowy, a zrobili z Forrestem walkę wszechczasów…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.