53-letni Mike Tyson zapowiedział swój powrót na ring w celach charytatywnych. Na razie nie wiadomo, z kim miałby się zmierzyć w potencjalnym pojedynku pokazowym. Pewne jest jednak to, że ”Żelazny Mike” świetnie radzi sobie na treningach, a jego forma w ciągu ostatnich miesięcy zmieniła się diametralnie.

Kilka dni temu legendarny trener – Rafael Cordeiro podczas jednego z wywiadów stwierdził, że Tyson potrzebuje mocnych sparingpartnerów, prawdziwych zawodników, którzy mają do czynienia z boksem na co dzień. W przeciwnym wypadku może się to źle skończyć jak za dawnych lat. Poniżej przedstawiamy sparingi Mike’a z jego najlepszego okresu, trzeba przyznać jedno – kalkulowania nie było.

Nagrania ukazują naprawdę ciężkie i wymagające sesje sparingowe. Legenda pięściarstwa podchodziła do nich bardzo poważnie i nie było mowy o odpuszczaniu swojemu partnerowi w ringu. Każdy, kto decydował się pomóc Mike’owi w przygotowaniach do jego walk, musiał liczyć się z tym, że czeka go ciężka przeprawa na treningach.

Cóż w tym wypadku warto wspomnieć o Gregu Page’u, który był regularnym zawodnikiem pomagającym w przygotowaniach Tysonowi. W 1990 roku podczas jednego z treningów ciężki z Kentucky posłał mistrza na deski. Nagranie do tej pory krąży po sieci i warto je obejrzeć.

Polecamy wam także wiele innych wpisów pojawiających się na MMARocks.pl nawiązujących do kariery ”Żelaznego Mike’a”:

18 KOMENTARZE

 1. Ważne , ze zna tego najlepszego w historii tego sportu.

  najlepszego?:razz:ociesznymirek: byl dobry ale byly lepsi

 2. najlepszego?:razz:ociesznymirek: byl dobry ale byly lepsi

  Dla mnie ,nie.  50 wygranych walk, 44 ko/tko.Jak znajdziesz kolesia z takim rekordem, na takim poziomie zadzwon moze za 500 at odbierze moje 87 pokolenie.

 3. Dla mnie ,nie.  50 wygranych walk, 44 ko/tko.Jak znajdziesz kolesia z takim rekordem, na takim poziomie zadzwon moze za 500 at odbierze moje 87 pokolenie.

  u mnie jest na 5 miejscu:lol:  zaraz po alim,louisue, lewisie i holym

 4. Dla mnie ,nie.  50 wygranych walk, 44 ko/tko.Jak znajdziesz kolesia z takim rekordem, na takim poziomie zadzwon moze za 500 at odbierze moje 87 pokolenie.

  podaj numer

 5. u mnie jest na 5 miejscu:lol:  zaraz po alim,louisue, lewisie i holym

  Tyson wyżej od Foremana, Fraziera, Nortona, Marciano, Listona, Holmesa, Dempseya, Walcotta itd.?:beczka:

 6. Tyson wyżej od Foremana, Fraziera, Nortona, Marciano, Listona, Holmesa, Dempseya, Walcotta itd.?:beczka:

  tak na szybko pisałem:fjedzia:

 7. Mmarocks wrzuciło ogłoszenie na pracuj.pl pt. "Szukamy newsmana do pisania o Tysonie". @Wito zaaplikował jako jedyny i teraz mozemy cieszyc nasze oczy porządną dawką dziennikarstwa

 8. najlepszego?:razz:ociesznymirek: byl dobry ale byly lepsi

  Karol Bedorf?

  A tak na poważnie – nie zesrajcie się z tym Tysonem. 15 lat młodszy Tyson przegrał z marnym Kevinem McBridem i od tamtego czasu nawet nie trenował, a niektórzy podniecają się nim teraz, jakby jeszcze miał powalczyć o mistrzostwo świata.

 9. Tak się zastanawiam, jakiś sparingpartner Majka zrobił jakąś większą karierę ?

  Takie sparingi to raczej nie pozwalały rozwijać swoich umiejętności, pozwalały rozbijać swój organizm , Mike miał zadania i miał je realizować na sparingach z chodzącym mięsem, oni mieli być obijani a nie podnosić swoje umiejętności, takie jest moje nic nie znaczące zdanie .

  Chodzi mi o to że zyskuje niby więcej trenując  z lepszymi ale w tym przypadku jakoś nie sądzę żeby t sparingpartnerą wyszło na +

  A wy jakie macie zdanie w tym temacie?

 10. Tyson wyżej od Foremana, Fraziera, Nortona, Marciano, Listona, Holmesa, Dempseya, Walcotta itd.?:beczka:

  Alien Bernard Hopkins ,rekord podobny a szacun 3 razy większy za wiek w którym walczył na najwyższym poziomie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.