Thomas Yankello robi, co może, aby jak najlepiej przygotować Roya Jonesa Jr. do walki z Mikiem Tysonem. Szkoleniowiec z Ameryki przez lata prowadził byłego już mistrza przez kilka kategorii wagowych i teraz próbuje przywrócić Jonesowi Jr. dawny blask. Do starcia pokazowego dojdzie 28 listopada.

Walka zakontraktowana jest na 8 rund, ale organizacja WBC, która sprawuje nadzór nad pojedynkiem, chce dopiąć, aby każda odsłona trwała po dwie minuty zamiast trzech. Sam Roy odniósł się do tych doniesień i stwierdził, że krótsze rundy z pewnością nie pomogą rozwinąć skrzydeł jego taktyce.

Szkoda, że chcą włożyć nam te krótsze rundy, to tylko korzystne dla Mike’a.

Nie zdają sobie sprawy, że dzięki temu Mike może pozostawać świeży w każdej rundzie. Takie zasady są gorsze dla mnie, potrzebuję tego, aby Tyson się zmęczył. Bez dwóch zdań chcę bić się na dystansie 3 minut.

Roy Jones Jr. w swojej karierze był wielokrotnym mistrzem świata organizacji: IBF, WBC oraz WBA. Największy sukces amatorski to zdobycie srebra na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu. Wynik pojedynku finałowego do tej pory budzi wiele kontrowersji, ponieważ Amerykanin w tej walce zadał 86 ciosów, a jego rywal 32, jednak w grę weszła polityka. ”Junior” w historii pięściarstwa jest przedstawiany jako jeden z najlepszych zawodników wszechczasów, zresztą podobnie Tyson. Amerykanin w 2018 roku dorobił się rekordu zawodowego – 66 zwycięstw i 9 porażek.

12 KOMENTARZE

  1. Czas to gorsza suka niż karma, straszny dziadek już się zrobił wizualnie. Od jego highlightów zaczynałem jaranko sportami walki i trenując zawsze chciałem mieć tą samą nonszalancję 🙂 Trzymam kciuki, żeby dali obaj dobre ostatnie show.

  2. Jak będzie z taką gardą jak na packach to Mike go zabije w 1 rundzie.

    Zgadzam się z przedmówcą. Też zwróciłem na to uwagę. Ciosy bite z pasa. Silne ale niestety makówka odsłonięta do bicia. Niech najlepiej wyjdzie do Mikiego jak Rudy do Kiebaba 😀

  3. Tyson przez zabójstwo, jak w latach 80'.

    Musi to zrobic , jesli chce dostac title shota z Furym lub Joshua, wiec tutaj musi być deklasacja. :redford:

  4. Mam nadzieję że się z Tysonem ugadał jakoś aby tamten na pół gwizdka jechał – bo inaczej może być zgon w ringu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.