Mistrz Europy w wadze półśredniej David Avanesyan (27-3-1) zafundował pierwszą przegraną Joshowi Kellyemu (10-1-1) podczas gali w Londynie.

Avanesyan obronił tytuł EBU w Anglii podczas sobotniej gali. David rozbił swojego rywala w ciągu 6 rund i dał do zrozumienia swojemu promotorowi — Eddiemu Hearnowi, że liczy się w grze. Co ciekawe, do trzeciej rundy wydawało się, że Josh Kelly bez problemu wygra ten pojedynek. Dobrze boksował lewą ręką i był nieuchwytny. W drugiej rundzie poważnie naruszył Avanesyana i był bliski zwycięstwa. Nie potrafił jednak wykończyć swojego rywala i to pięściarz z Rosji wrzucił kolejny bieg. Od 4 rundy szedł na wojnę, wdawał się w otwarte wymiany i Brytyjczyk nie wytrzymał, został zamęczony. O przerwaniu pojedynku zdecydował narożnik Josha, rzucając ręcznik.

David Avanesyan pochodzi z armeńskiej rodziny, ale urodził się w Rosji. Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii i stara się odbudować swoją karierę po przegranej z Egidijusem Kavaliauskasem. W tym celu jego promotor zakontraktował mu walkę o mistrzostwo EBU z Kermanem Lejarragą, którego bez problemu pokonał. Avanesyan nie miał kariery amatorskiej, skupił się od razu na zawodowstwie i trzeba przyznać, że sporo osiągnął, był m.in. mistrzem organizacji WBA w wadze półśredniej.

2 KOMENTARZE

  1. Tak się kończy lekceważenie przeciwnika.. Josh Kelly od samego początku bardzo przecenił swoje możliwości

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.