Alexander Volkanovski jest przekonany, że wygra z Ilią Topurią i zagwarantuje młodszemu rywalowi lekcję w oktagonie UFC. Do ich pojedynku dojdzie na UFC 298 w lutym 2024 roku.

Alexander Volkanovski zaakceptował pojedynek z Ilią Topurią, do którego dojdzie na UFC 298 w lutym 2024 roku. Będzie to powrót Australijczyka do kategorii piórkowej po kolejnej próbie zdobycia drugiego pasa mistrzowskiego UFC – kategorii lekkiej. Na UFC 294 został jednak znokautowany przez Islama Makhacheva. Teraz Volkanovski zapowiada, że nadal jest topowym zawodnikiem i chce udowodnić to w klatce dominując nad Topurią, o czym dał znać w podcaście Who The Fook Are These Guys.

Tak, to prawda, nadal jestem tym gościem. Ten chłopak myśli, że jest mężczyzną, to zabawne. Ja zawsze chciałem zasłużyć na moje sukcesy, zasłużyć na moją pozycję, status, zapracować na szacunek. On wszystko dostaje i myśli, że jest prawdziwym facetem. Piękne jest to, że mam szansę dać dzieciakowi lekcję.

Jestem gotowy na walkę, mam nadzieję, że dam mu lekcję, nauczę go pokory, pozwolę mu wstać i będzie mógł wrócić na zwycięskie tory zanim odejdę z tego sportu. Muszę nauczyć go pokory. Ma 26 lat, to idealny dla niego wiek. Świat musi to zobaczyć. Musi być nieco ośmieszony, zawstydzony, kilka rzeczy mu się ustawi, może w przyszłości będzie wielkim mistrzem. Teraz niech zachowuje się jak się zachowuje, nauczę go czegoś, ośmieszę go i ma jeszcze czas, żeby wrócić w pozytywnym stylu. Będę przez następne miesiące nauczycielem.

35-letni Volkanovski (26-2 MMA) w ostatnim pojedynku przegrał przez brutalny nokaut z Islamem Makhachevem na UFC 294 w październiku tego roku w Abi Zabi. Do walki wchodził po wygranej z Yairem Rodriguezem. Na swoim koncie, dominator kategorii piórkowej UFC ma wygrane z m.in. Maxem Hollowayem, Jose Aldo czy Chadem Mendesem. 16 z 26 zwycięstw w karierze zdobywał przez poddania lub KO/TKO. Obecnie Australijczyk to numer 3. rankingu bez podziału na kategorie wagowe UFC. Jego następny rywal, Topuria, zajmuje 5. miejsce w tym zestawieniu. Ich pojedynek odbędzie się na UFC 298, 17 lutego w Honda Center w Kalifornii w USA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

13 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of baju
baju

NoLife FC

31,296 komentarzy 54,086 polubień

Niebezpieczne podejście do walki z kimś takim jak Topuria.

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Zieja
Zieja

BAMMA
Welterweight

900 komentarzy 3,413 polubień

Topuria to bierze wacku

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of GypsyKing
GypsyKing

WSOF
Strawweight

3,092 komentarzy 8,849 polubień

Wolałbym Alex zebys się nie bawił tylko szybko i dosadnie zamknął sprawę

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of bassline9
bassline9

Legacy FC
Bantamweight

1,860 komentarzy 4,035 polubień

Czas pokaże, ale Topuria jakimś tam ogórasem nie jest.

Odpowiedz 5 polubień

F
Faryzejusz

ONE FC
Heavyweight

2,582 komentarzy 5,770 polubień

No i obyś to Volku zrobił. Na porażkę tego młodego dzbana czekam niemniej niż na porażkę Obsrajeva. Jeśli tylko ten nokaut od kacapa się za bardzo nie odbił na Alexie to będzie to raczej gra do jednej mordy. Mnie osobiście młody dalej nie przekonał niczym na tyle aby wierzyć, że strąci Volkanowskiego z tronu.

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Quairon
Quairon

Maximum FC
Heavyweight

1,727 komentarzy 3,728 polubień

Ostatnio każdy kto się w ten sposób wypowiadał ze starej gwardii zebrał na cytrynę, oby z Volkiem było inaczej, WAR Alex :bleed:

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Ludwiczek
Ludwiczek

UFC
Welterweight

9,750 komentarzy 20,501 polubień

Ja coś czuje, że Volk pójdzie drogą Maxa :fjedzia:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of szczurza_warga
szczurza_warga

BAMMA
Heavyweight

1,044 komentarzy 4,567 polubień

Topuria to bierze wacku

:najmancoty:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,256 komentarzy 25,674 polubień

Topuria to bierze wacku

Też mi się tak wydaje :conorsalute:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of HeyPussyRUstillThere
HeyPussyRUstillThere

UFC
Middleweight

12,585 komentarzy 24,459 polubień

Cos mi mówi, że cygan z Alicante to wygra, ale trzymam kciuki za odbudowanie Volka.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Bolesław
Bolesław

M-1 Global
Heavyweight

3,878 komentarzy 7,555 polubień

Mam nadzieję, że Volk da mu lekcję

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Risky
Risky

UFC
Bantamweight

8,267 komentarzy 29,583 polubień

Volk już stary i pytanie czy po ostatnim ko będzie zjazd. Kibicuje ale trzeba się liczyć z tym że każdy mistrz kiedyś upadnie. Przeciwnik trudny i może to być właśnie moment kiedy zniknie aura nietykalności w jego wadze.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Heavyweight

6,130 komentarzy 13,127 polubień

Zależy jak na Volka wpłynęła ta niepotrzebna walka z Makhachevem kiedy wyszedł zupełnie nieprzygotowany. Jeżeli zobaczymy Volka sprzed tej walki to Topuria zostanie sprowadzony na ziemię i tego bym sobie życzył bo gość przegina pałę. Jego najmocniejszym skalpem jest zwycięstwo przez decyzję z twardym Emmettem, który już z Kattarem powinien przegrać, a Rodriguez go dość komfortowo skończył. Ten sam Rodriguez, który dostał na dziurę i od Maxa i od Volka. Topuria z tym swoim kozaczeniem jest męczący, oczywiście talent do walki ma, ale to kozakowanie nie mając niewiadomo jakich nazwisk w rekordzie wkurwia po prostu.

Odpowiedz 2 polubień