Vasiliy Lomachenko po porażce z Teofimo Lopezem i utracie pasów mistrzowskich najprawdopodobniej wróci w marcu lub kwietniu. Ukrainiec na chwilę obecną nie ma wyznaczonego rywala, ale z pewnością nie zamierza podejmować łatwej przeprawy. Były mistrz jeszcze kilka dni temu oczekiwał rewanżu z Lopezem, jednak teraz obrał nieco inny kierunek. Ukrainiec w noworocznym wywiadzie dla SNOWQUEENLA przyznał, że z chęcią podejmie mocnego Gervontę Davisa.

Osobiście nawet wolę Davisa, walczy z odwrotnej pozycji i ciągle atakuje. Uwielbiam toczyc pojedynki z kontry. Pytasz mnie z kim chcę się bić? Dajcie mi szansę przeciwko ”Tank” Davisowi. Zróbmy to, chociaż wątpię, aby promotorzy się dogadali. Ja jestem na tak, nigdy nie odrzucam walk.

Niestety, istnieje małe prawdopodobieństwo, że Lomachenko zawalczy przeciwko mistrzowi organizacji WBA oraz WBA (Super). Obóz Gervonty mocno naciska na starcie z popularnym Ryanem Garcią. Grupa Mayweather Promotions, chce walki z młodym pięściarzem, po tym jak pokona Luke Campbella. Sam Floyd Mayweather mówił, że potencjalne starcie przyniesie jego klientowi sławę oraz pieniądze.

Vasiliy po przegranej jest w o tyle trudnej sytuacji, o ile razem z promotorem nie zawarli klauzuli rewanżowej w starciu z Teofimo Lopezem, dlatego teraz bokser może mieć problemy z korzystną ofertą. Cóż, jeżeli nikt nie zgodzi się na bój z Ukraińcem, to jedynym chętnym zawodnikiem jest Devin Haney w wadze 135 funtów. Pięściarz ten posiada pas WBC wagi lekkiej i jako jedyny wyraził chęć boksowania z medalistą olimpijskim.

Gervonta Davis ma 25 lat i roku temu udanie przywitał się z wagą lekką, zdobywając tytuł WBA. Pokonał on Yuriorkisa Gamboę przez nokaut na gali w State Farm Arena, Atlanta. W przeszłości Davis był posiadaczem pasów IBF i WBA Super w kategorii super piórkowej. Treningi bokserskie rozpoczął w wieku pięciu lat. Miał dobrą karierę amatorską, w 2012 roku zwyciężył złotą rękawicę. Co więcej, zdobywał także srebrną rękawice na przestrzeni 2006 i 2008 roku, jego dorobek amatorski to 206-15. Karierę zawodową rozpoczął, kiedy miał 18 lat. W ostatnim starciu pokonał Leo Santę Cruza.

4 KOMENTARZE

  1. Zajebiste zestawienie. Loma teraz w niezlej dupie, bo nie ma zadnego pasa, ale nadal jest zajebisty i wola go unikac.

  2. kurde, ale to byłaby sztos walka.

    dwóch mańkutów – jeden ofensywny, drugi kontrujący, bez takiej różnicy w warunkach jak w walce Łomaczenki z Lopezem.

    Ukrainiec za 2, 3 lata będzie już pewnie dziadkiem do bicia dla młodych, musi się sprężać, żeby coś jeszcze ugrać (chociaż ugrał i tak już niemożliwie dużo)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.