Tyron Woodley vs Gilbert Burns

Poznaliśmy walkę wieczoru najbliższej gali UFC. Główną atrakcją kolejnego wydarzenia największej organizacji MMA na świecie będzie pojedynek w kategorii półśredniej pomiędzy Tyronem Woodleyem (MMA 19-4-1), a Gilbertem Burnsem (MMA 18-3). Zestawienie było w planach organizacji już od kilku tygodni, natomiast dziś Burns poinformował o podpisaniu kontraktu, a ESPN potwierdziło organizację tego pojedynku.

Następna gala UFC odbędzie się 30 maja. Lokalizacja oraz pełna karta walk nie została jeszcze ujawniona.

Tyron Woodley jest byłym mistrzem wagi półśredniej UFC. Tytuł stracił na rzecz Kamaru Usmana w marcu zeszłego roku. Pojedynek z Burnsem będzie pierwszym występem Woodleya od tego czasu. Amerykanin w trakcie swojego panowania w dywizji wygrywał z takimi zawodnikami jak Robbie Lawler, Stephen Thompson, Demian Maia, czy Darren Till. Tyron aktualnie plasuje się na 1 miejscu w oficjalnym rankingu kategorii do 170 funtów.

Gilbert Burns zajmuje w tym samym zestawieniu szóstą pozycję. Brazylijczyk może obecnie pochwalić się serią pięciu zwycięstw z rzędu, trwającą od grudnia 2018 roku. Burns po raz ostatni zaprezentował się w oktagonie 14 marca na gali UFC on ESPN+ 28, kiedy to w pierwszej rundzie znokautował Demiana Maię. Gilbert 14 z 18 zwycięstw w karierze odniósł przed czasem.

8 KOMENTARZE

  1. Gilberto jest teraz w życiowej formie , widać w nim tą iskrę.

    Natomiast jego przeciwnik przez którego całe cohones i fani UFC na całym świecie musieli cierpieć za czasów jego panowania kategorią77 , podczas swojej ostatniej walki wyglądał mizernie na tle Usmana.. oczywiście nie można go skreślać na podstawie tej jednej walki , bo to dalej solidny zawodnik , ale wydaję mi się że jego chwila już minęła

  2. troche lipa dowiadywać się o walce na 11 dni przed galą :s raczej nie zobaczymy najlepszych wersji wielu albo wszystkich zawodników.

  3. troche lipa dowiadywać się o walce na 11 dni przed galą

    wiedzieli to juz od jakiegos czasu, teraz tylko podpisali papiery

  4. Zajebiste starcie! Zobaczymy jak Burns to fizycznie ogarnie bo Woodley to jednak jest kon jesli chodzi o 77. Bym wolal starcie Woodley-Edwards( wiem nie wpuszcza go) albo z kolba byloby pieknie ale nie narzekam jest bardzo dobrze:OK:

  5. Burns jest  technicznie bez słabych stron,świetne bjj,bardzo szybkie ręce i jebnięcie. Natomiast ma kiepskie warunki  fizyczne ,(niby 178cm ale wydaje się mieć mniej) z Łudlejem nie będzie to raczej przeszkodą bo ten stoi jak zamurowany pod siatką ale z takim Łodnerbojem miałby słabo.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.