Duke Roufous Weili Zhang

Trener Duke Roufus wydał oświadczenie za pomocą mediów społecznościowych, w którym poinformował o wspólnych treningach z mistrzynią wagi słomkowej Weili Zhang (20-1) przed UFC 248.

Przypomnijmy, że Duke już wcześniej trenował z Chinką przy okazji jej spotkania z kandydatką na prezydenta USA – Tulsi Gabbard.

ZOBACZ TAKŻE: Joanna Jędrzejczyk zmierzy się z Weili Zhang 7 marca 2020 roku. 

Sztuki walki czynią świat lepszym i zarazem mniejszym miejscem. Miło mi poinformować o tym, że pomogę mistrzyni wagi słomkowej Weili Zhang w przygotowaniach do walki z legendarną mistrzynią Joanną Jędrzejczyk. Dziękuję głównemu trenerowi Weili oraz przyjaciołom z Chin. Zhang ukończy swoją aklimatyzację w USA w moim klubie z całą swoją drużyną. W szczególności dziękuję Tulsi Gabbard za pomoc w uzyskaniu wizy. Dla mojej podopiecznej.

View this post on Instagram

Martial Arts makes the World a better place & a smaller planet. I am excited to announce I will be assisting the @ufc Straw Weight Champion @zhangweilimma & her team for her Title Defense vs legendary Champion Joanna Jedrzejczyk March 7 in Las Vegas. Thanks Coach @cai8005457 & the great people from China for the friendship. Weili will finish her training at @roufusport with her whole team to acclimate to the USA. Special thanks to our friend @tulsigabbard for helping Weili obtain her Visa to the USA. Thank you very much @suckerpunchent for creating this wonderful friendship & collaboration “The Shaolin & Rou-Tang Could be Dangerous” @wutangclan #martialarts is #life 🥋#weilizhang #zhangweili #tulsigabbard #usa #china #chinese #mma #chinesemma #sanda #kungfu #gungfu #wushu #ufc #ufc248 @roufusport #roufusportmma #roufusport #routangclan #positivevibes

A post shared by Duke Roufus Official (@coachdukeroufus) on

Wspomnijmy nieco o historii Jeffreya Ryana „Duke” Roufusa. Urodził się on w 1970 roku w Ameryce i jest byłym zawodnikiem K-1. W swojej karierze walczył 45 razy, 36 razy wygrywał oraz 8 razy przegrywał. Po odejściu na emeryturę rozpoczął współpracę z zawodnikami UFC oraz WEC. Pod swoim okiem wyszkolił m.in. Anthony’ego Pettisa, Alana Belchera, Bena Rothwella oraz Tyrona Woodleya. Obecnie prowadzi własny klub sportowy w Milwaukee – Roufussport.

12 KOMENTARZE

 1. legendary Champion Joanna Jedrzejczyk :antonio:

  Po prostu wie jaki będzie wynik.

  czy to rodzina z tym rufusem co go Marerk Punisher Piotrowski poskladal?

  Tak. Bracia. Miał też okazję z nim przegrać.

  Jeszcze z tych postaci bardziej związanych obecnie z mma to Winkeljohn miał okazję dostać oklepod Marka.

 2. czy to rodzina z tym rufusem co go Marerk Punisher Piotrowski poskladal?

  tam kolega już Ci odpowiedział, to Rick to starszy brat.

  Też kiedyś z zaskoczeniem odkryłem, ile osób z którymi konfrontował się nasz Punisher siedzi/siedziało potem w świecie MMA.

  Winklejohn i "Doufus" chyba najbardziej prominentni, ale też oczywiście Dan Wilson był prowadzącym i komentatorem pierwszych iluś UFC. I jeszcze kilka osób idzie znaleźć 🙂

 3. Mi się zdaje że Roufus trenuje tą Mayce Barber czy jak ona się tam nazywa i ściągnął Zhang żeby tamta się podszkoliła/podpatrzyła treningi. Ogólnie zawodnicy Roufusa wszyscy poszli w dół, Woodley odkąd tam zaczął trenować też zaliczył regres i stracił pas w takim stylu jak Anthony, Asi szanse wzrastają.

 4. Ogólnie zawodnicy Roufusa wszyscy poszli w dół, Woodley odkąd tam zaczął trenować też zaliczył regres i stracił pas w takim stylu jak Anthony, Asi szanse wzrastają.

  masz rację, ale są na tym polu lepsi. Chinka powinna jeździć na treningi do coacha Edmondo!!!

 5. masz rację, ale są na tym polu lepsi. Chinka powinna jeździć na treningi do coacha Edmondo!!!

  :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.